اخباراخبار اقتصادی امارات

برای توسعه مسوولیت‌های اجتماعی شرکت‌ها

اتاق‌های دبی و سازمان توسعه جامعه امارات تفاهم نامه امضا کردند

امضای توافقنامه اتاق‌های دبی (غرف دبی) و سازمان توسعه جامعه برای توسعه مسوولیت اجتماعی شرکت‌ها

اتاق‌های دبی (غرف دبی) تفاهم‌نامه‌ای با سازمان توسعه جامعه امضا کرده‌اند که بر اساس آن دو نهاد اطلاعات‌شان و تلاش‌های خود را در زمینه مسوولیت اجتماعی شرکت‌ها به اشتراک می‌گذارند. علاوه بر این، شرکت‌های بخش خصوصی را برای تقویت اجتماعی خود بسیج می‌کنند.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از آژانس خبری امارات (وام)، این تفاهم نامه به امضای محمدعلی راشد لوثه، رئیس و مدیر عامل اتاق های دبی (غرف دبی) و احمد عبدالکریم جلفار، مدیر کل سازمان توسعه جامعه رسید.

هدف این قرارداد مشارکت دادن جامعه تجاری برای ایفای نقش بزرگتر در تلاش‌ها برای مسوولیت اجتماعی شرکتی (CSR) است که نیازهای جامعه را برآورده می‌کند و از توسعه اجتماعی پایدار حمایت می‌کند.

محمد علی راشد لوئه خاطرنشان کرد که این توافق از تعهد اتاق‌های دبی به هماهنگی تلاش‌ها در ترویج فرهنگ مسئولیت اجتماعی در جامعه تجاری دبی خبر می‌دهد که در راستای چشم‌انداز رهبری خردمند ما برای پیشبرد توسعه پایدار امارت حمایت می‌کند.

وی بر اهمیت ادغام مسئولیت اجتماعی به عنوان بخشی از استراتژی و فرهنگ شرکت‌ها تاکید کرد و افزود که اتاق‌های دبی همچنان به افزایش آگاهی از مزایای تجاری CSR و همچنین بهترین شیوه‌ها در این زمینه ادامه می‌دهد.

احمد عبدالکریم جلفار نیز گفت: «ما از همکاری با اتاق‌های دبی برای تحکیم فرهنگ مسئولیت اجتماعی در میان موسسات بخش خصوصی فعال در امارات و توسعه چارچوب‌های نظارتی که مشارکت این شرکت‌ها را برای حمایت از چرخ پایداری توسعه در دبی تسهیل می‌کند، خرسندیم. انتظار ما این است که این همکاری باعث گسترش فرهنگ مسئولیت اجتماعی و هدایت تلاش‌ها و  ابتکارهای شرکت ها در مسیر درستی شود که به نفع اعضای جامعه است.»

وی فزود: «همکاری با اتاق‌های دبی به ما این امکان را می‌دهد تا به بخش بزرگ و مهمی از بازیگران کلیدی جامعه دبی در زمینه پایداری و افزایش آگاهی از خدمات و برنامه‌های سازمان توسعه اجتماعی، مانند برنامه داوطلبانه دبی، که در آن توسعه موفقیت با مشارکت با نهادهای داوطلب مرتبط است، دست یابیم.»

در این تفاهم نامه چندین زمینه همکاری بین اتاق های دبی و سازمان توسعه اجتماعی، از جمله تبادل تجربیات در زمینه مسئولیت اجتماعی، تشویق به یادگیری مستمر، و پیشنهاد راه حل برای چالش های فعلی و آینده، حمایت CDA از طرح های داوطلبانه شرکتی به رهبری اتاق های دبی، پیش‌بینی شده‌است.

نوشتهٔ پیشین
بندر راشد، بندر پیشروی خاورمیانه و جهان
نوشتهٔ بعدی
تمام محدودیت‌های کرونا برای سفر به امارات لغو شد

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست