اخباراخبار اقتصادی اماراتاخبار اقتصادی جهان

با همکاری یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال جهان با بانک ملی راس الخیمه

استفاده از ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاران در راس‌الخیمه تسهیل می‌شود

بانک ملی راس الخیمه

کراکن، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال جهان، با بانک ملی راس‌الخیمه امارات متحده عربی وارد همکاری شد تا به سرمایه‌گذاران این کشور امکان داد و ستد دارایی‌های مجازی با درهم را از طریق حساب‌های بانکی محلی خود ارائه کند.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از تسنیم، کراکن، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال جهان، با بانک ملی راس‌الخیمه امارات متحده عربی وارد همکاری شد تا به سرمایه‌گذاران این کشور امکان داد و ستد دارایی‌های مجازی با درهم را از طریق حساب‌های بانکی محلی خود ارائه کند.

نشنال نیوز امارات می‌نویسد کراکن و بانک راس‌الخیمه روز دوشنبه اعلام کردند که سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در امارات در حال حاضر مجبورند از بانک‌ها یا سایر ارائه دهندگان خدمات مالی در خارج از این کشور برای تامین مالی معاملات خود استفاده کنند، که اغلب متحمل نرخ تبدیل ارز و کارمزد بالا و مدت زمان طولانی تر می‌شوند و این امر دارایی آنها را مشمول قوانین کشورهای خارجی می کند.

راه حل محلی ایمن‌تر و ارزان‌تر از خدمات بین‌المللی

بنجامین آمپن، مدیر عامل کراکن منا، گفت: «سرمایه‌گذاران در امارات به زودی می‌توانند مستقیماً در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند.»

وی گفت: «راه حل ما ایمن تر و کارآمدتر است و هزینه ها را کاهش می دهد. در کنار شرکای خود در بانک ملی راس‌الخیمه و تحت نظارت پیشگام بازار جهانی ابوظبی [ADGM]، ما در شرف تحقق چشم انداز خود از تجارت ارزهای رمزنگاری شده با درهم در امارات هستیم.»

مرکز مالی ADGM اولین چارچوب جامع نظارتی دارایی مجازی در جهان را در سال 2018 معرفی کرد. از آن زمان تاکنون تعدادی از شرکت های بزرگ که با ارزهای رمزنگاری شده سروکار دارند را برای ایجاد پایگاه در منطقه آزاد مالی تحت نظارت خود جذب کرده است. در ماه آوریل، کراکن مجوز نظارتی را از ADGM برای فعالیت در ابوظبی دریافت کرد، در حالی که بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، مجوز اصولی برای فعالیت به عنوان یک واسطه معامله در دارایی های مجازی در پایتخت را دریافت کرد.

در ماه مارس، یک نظرسنجی جهانی توسط شرکت تحقیقات بازار YouGov نشان داد که 67 درصد از ساکنان امارات متحده عربی علاقه مند به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در پنج سال آینده هستند.

نوشتهٔ پیشین
افتتاح بزرگترین مزرعه عمودی جهان در دبی
نوشتهٔ بعدی
مشوق های امارات برای جذب شرکت های دیجیتالی

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست