اخباراخبار اقتصادی امارات

با امضای توافقنامه میان وزیر توسعه اقتصادی ابوظبی و رییس بنیاد مجمع جهانی اقتصاد اسلامی

ابوظبی میزبان مجمع جهانی اقتصاد اسلامی در سال ۲۰۲۴ شد

محمد علی الشرفه، وزیر توسعه اقتصادی ابوظبی و حمید البار، رئیس بنیاد مجمع جهانی اقتصاد اسلامی (WIEF)

وزارت توسعه اقتصادی ابوظبی(ADDED) اعلام کرد که پایتخت امارات متحده عربی میزبان مجمع جهانی اقتصاد اسلامی در سال ۲۰۲۴ خواهد بود.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارت متحده عربی به نقل از آژانس خبری امارات (وام)، محمد علی الشرفه، وزیر توسعه اقتصادی ابوظبی و حمید البار، رئیس بنیاد مجمع جهانی اقتصاد اسلامی (WIEF)، توافقنامه‌ای را برای میزبانی چهاردهمین مجمع WIEF در مرکز نمایشگاه ملی ابوظبی (ADNEC) از ۱۵ تا ۱۷ ژانویه ۲۰۲۴ (۲۵ تا ۲۷ دی ماه) امضا کردند.

الشرفه گفت: «از میزبانی مجمع جهانی اقتصاد اسلامی که همکاری بین‌المللی را تقویت و توسعه پایدار را ترویج می‌کند، خوشحالیم. میزبانی مجمع جهانی اقتصاد اسلامی نشان‌دهنده تلاش‌های ما برای تشویق گفت‌وگو بین ذی‌نفعان این حوزه برای توسعه بیشتر فعالیت‌های اقتصادی مطابق با شریعت اسلامی و افزایش تجارت است.»

حمید البار، رئیس بنیاد WIEF هم گفت: «انتظار می‌رود که حدود ۳۰۰۰ شرکت‌کننده از بیش از ۸۰ کشور جهان در مجمع سال ۲۰۲۴ در ابوظبی شرکت کنند. این افراد شامل سران دولت‌ها، مقامات ارشد، رهبران نظرات و تجارت، کارشناسان و دانشگاهیان می‌شوند.»

این مجمع همچنین به عنوان یک پلتفرم جهانی برای کارشناسان جهت تبادل ایده‌ها و بینش در مورد توسعه یک آینده جامع و انعطاف‌پذیر و همچنین بهبود پایداری و پیش‌بینی تجارت جهانی عمل می‌کند.

مجمع جهانی اقتصاد اسلامی(WIEF) که در سال ۲۰۰۵ توسط بنیاد WIEF راه‌اندازی شد، پلتفرمی جهانی است که برای ترویج و بحث در مورد آخرین تحولات و روندهای اقتصادی و در عین حال تحریک اخلاق اسلامی صلح، انصاف و برابری ایجاد شده است.

نوشتهٔ پیشین
روز فناوری اطلاعات ایران برگزار شد
نوشتهٔ بعدی
صندوق امارات متحده عربی سومین در جهان و اولین در منطقه است

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست