مقاله

12 دستاورد برتر امارات در سال 2021: قوانین جدید اصلاح  قوانین کار و ویزا و سایر موارد 

12 دستاورد برتر امارات در سال 2021: قوانین جدید اصلاح قوانین کار و ویزا و موارد دیگر
امارات اخیرا در جشن پنجاهمین سالگرد تاسیس طلایی خود را برگزار کرده و با تکیه به دستاوردهای درخشان خود، با خوش بینی و امید به 50 سال آینده چشم دوخته است.
در این مقاله به بررسی دستاورهای برتر این کشور در مسیر توسعه و بهبود فرآیندهای اقتصادی و اجتماعی می پردازیم:

1. بزرگترین اصلاحات قانونی در تاریخ امارات

امارات متحده عربی در اقدامی تاریخی اصلاحات گسترده ای را در سیستم حقوقی این کشور ارائه کرد. بیش از 40 قانون در این تغییرات گنجانده شده است که نشان دهنده بزرگترین اصلاحات قانونی در تاریخ 50 ساله این کشور است.

2. اصلاحات قوانین کار

به منظور افزایش انعطاف پذیری و پایداری بازار کار و حمایت از حقوق کارگران، قوانین کار در امارت با محوریت رفاه کارگران اصلاح شد. بر این اساس، مجموعه ای از اقدامات شامل دسترسی به محیط کار ایمن، سالم و مناسب برای کسب و کار در بخش خصوصی برای کارکنان تضمین خواهد شد.

3.اکسپو تمام ملیت ها را به امارات می آورد

میلیون ها بازدید کننده در اولین نمایشگاه جهانی منطقه، حضور یافته اند.

4.پاسپورت امارات قدرتمندترین پاسپورت جهان است

طبق شاخص جهانی پاسپورت، پاسپورت امارات با بالاترین امتیاز، در رتبه اول جهان قرار دارد، با پاسپورت امارات اجازه ورود به 152 کشور که شامل 98 کشور برای ورود بدون ویزا، 54 کشور ویزا در بدو ورود و 46 کشور قبل از ورود نیاز به ویزا دارند.

5.امنیت

چندین شاخص جهانی امارات متحده عربی را به عنوان امن ترین مکان در جهان رتبه بندی کرده اند. بر اساس گزارش قانون و نظم جهانی گالوپ در سال 2021، حدود 95 درصد از ساکنان این کشور گفتند که از راه رفتن به تنهایی در شب احساس امنیت می‌کنند که آن را به بهترین حالت در سطح جهانی تبدیل می‌کند. رتبه بندی مقاومت کووید بلومبرگ، امارات متحده عربی در شاخص تضمین امنیت ساکنان در رده نخست کشورهای جهان قرار گرفته است. این موضوع حتی در مورد تهدید سویه امیکرون بیماری کرونا نیز صدق می کند.

6.واکسیناسیون 100 درصدی

به عنوان نخستین کشور جهان، امارات متحده عربی حداقل یک دوز واکسن کووید-19 را به 100 درصد از همه ساکنان واجد شرایط تزریق کرده است.

7. سلام مریخ

اولین ماموریت بین سیاره ای جهان عرب، هوپ کاوشگر، در فوریه امسال به مریخ رسید.

8 .اعتمادسازی

بر اساس اعتمادسنج Edelman 2021، دولت امارات متحده عربی یکی از قابل اعتمادترین دولت ها در جهان است. این کشور برای مدیریت همه‌گیری کووید-19 و تضمین ایمنی برای ساکنانش مورد تحسین قرار گرفت.

9. از بهترین مکان‌ها برای سرمایه گذاری خارجی

اقتصاد امارات از نظر منطقه ای از جذاب ترین‌ محل‌ها برای سرمایه گذاری های خارجی است

10. جذب استعدادهای درخشان

این کشور در جذب استعدادها اولین کشور جهان است. این امر با راه اندازی اصلاحات جدید اقامت، از جمله ویزای طلایی و سبز، بهتر نیز خواهد شد.

11. پایبندی به حاکمیت قانون و شفافیت قوانین

امارات متحده عربی به دلیل عدم وجود فساد در کشور و بهترین عدالت مدنی و کیفری ارائه شده برای ساکنان، از نظر پایبندی به قانون، بهترین کشور در خاورمیانه و شمال آفریقا است.

12.امارات سازگار با تغییرات

این کشور در سالنامه رقابت جهانی IMD رتبه اول جهانی را از نظر «عدم بوروکراسی» و دوم در شاخص‌های «انطباق پذیری سیاست‌های دولتی» کسب کرد.

نوشتهٔ پیشین
دبی، امارت بی‌کاغذ / به گفته حاکمان دبی، در مدیریت این شهر دیگر از کاغذ استفاده نمی‌شود
نوشتهٔ بعدی
مرکز تجاری ایران در امارات فردا رسما افتتاح می‌شود

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست