اخباراخبار اقتصادی ایرانعمومی

اعلام مالیات‌ بر ارزش افزوده دخانیات و نوشابه‌های وارداتی

آنچه در دستور کار گمرک ایران برای اخذ مالیات بر ارزش افزوده محصولات دخانی قرار گرفته، بیانگر افزایش بوده و مالیات بر ارزش افزوده نوشابه‌های گازدار وارداتی نیز ۳۶ درصد تعیین شده است.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی و به نقل از ایسنا، در بخشنامه اخیر گمرک ایران به گمرک‌های اجرایی، نرخ مالیات بر ارزش افزوده سیگار و محصولات دخانی و نوشابه‌های گازدار و بدون گاز در سال ۱۴۰۱ تعرفه‌های مشمول اعلام شده است.

این در حالی است که چند دور مکاتبه جهت استعلام وضعیت و فهرست  مالیات بر ارزش افزوده نوشابه‌های گازدار و بدون گاز و همچنین محصولات دخانی در گمرک و سازمان امور مالیاتی صورت گرفته است. درنهایت مقرر شده که گمرک نسبت به وصول مالیات و عوارض واردات نوشابه‌های قندی گازدار و بدون گاز با نرخ ۳۶ درصد اقدام کند.

همچنین اخذ مالیات بر ارزش افزوده محصولات دخانی بر اساس فهرست ۱۵ قلم اعلامی به گمرک در دستور  کار این سازمان قرار گرفته است، مالیات بر ارزش افزوده تمامی اقلام این فهرست نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. دفتر واردات گمرک ایران تاکید کرده است که دریافتی مالیات بر ارزش افزوده مشمول مرور زمان موضوع ماده ۱۳۵ قانون امور گمرکی نیست.

نوشتهٔ پیشین
سه مرحله محوری مجوز ساختمان در یک پنجره
نوشتهٔ بعدی
نیمی از واحدهای صنفی فعال در بخش توزیعی است

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست