اخباراخبار اقتصادی اماراتاخبار مرکز تجاری دبیعمومی

خودکفایی ۸۴ درصدی در ۹ کالای اساسی

استراتژی سازمان کشاورزی و ایمنی مواد غذایی ابوظبی 2022-2025 اعلام شد

رونمایی از برنامه راهبردی سازمان کشاورزی و ایمنی مواد غذایی ابوظبی

شیخ منصور بن زاید آل نهیان، معاون نخست وزیر، رئیس هیئت مدیره سازمان کشاورزی و ایمنی مواد غذایی ابوظبی، برنامه راهبردی سازمان کشاورزی و ایمنی مواد غذایی ابوظبی 2022-2025 را ارائه کرد.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، وی افزود که استراتژی جدید نشان دهنده نقشه راه آینده به منظور ایجاد سیستم های غذایی پایدار و رسیدگی به چالش های پیش روی این بخش است وافزایش نرخ پایداری کشاورزی به 66 درصد در مقایسه با ۴۶ درصد در حال حاضر و کاهش استفاده از آب های زیرزمینی مورد استفاده در کشاورزی به میزان حدود 500 میلیون متر مکعب بین سال های 2022 تا 2025.

استراتژی جدید مبتنی بر مشارکت مؤثر با مؤسسات فعال در زمینه کشاورزی و تولید مواد غذایی است. برای دستیابی به این اهداف، اتکا به فناوری و هوش مصنوعی و ایجاد قابلیت‌های بخش کشاورزی بر اساس اصول تحقیق و توسعه، تعالی سازمانی در ارائه خدمات در دستور کار قرار گرفته است. این استراتژی بر اساس مولفه های انعطاف‌پذیری، حرفه‌ای بودن و کارایی تدوین شده تا توسعه پایدار کشاورزی، مدرن‌سازی سیستم‌های کشاورزی، بهبود بهره‌وری مزرعه، بکارگیری بهترین شیوه های سازگار با اصول پایداری کشاورزی و تشویق کشاورزان و دامداران به حرکت در این مسیر استراتژیک فراهم شود.

شایان ذکر است که سهم بخش کشاورزی امارت ابوظبی درتولید ناخالص داخلی در سال 2020 به ۱۳.۷ میلیارد درهم افزایش یافت که در نتیجه تغییر روش های کشاورزی و ارائه خدمات متمایز به کشاورزان بوده است. شیخ منصور بن زاید آل نهیان، معاون نخست وزیر، وزیر دادگاه ریاست جمهوری و رئیس هیئت مدیره سازمان کشاورزی و ایمنی غذا ابوظبی برنامه راهبردی ابوظبی را رونمایی کردند.

شیخ منصور بن زاید آل نهیان تاکید کرد که استراتژی جدید با هدف تحریک بخش کشاورزی و تولید مواد غذایی، تحکیم موقعیت این بخش به عنوان یکی از مشارکت کنندگان اصلی در سیستم تنوع اقتصادی و افزایش سهم آن در تولید ناخالص داخلی امارت ابوظبی است.

به نوبه خود، سعید البحری العامری، مدیر کل سازمان کشاورزی و ایمنی غذا ابوظبی، در این مراسم گفت که راهبرد این سازمان در سال های 2022-2025 شامل رسیدن به خودکفایی در ۸۴ درصدی در ۹ کالای غذایی منتخب در سال 2021 است.

ترجمه: مهران ابراهیمیان

نوشتهٔ پیشین
نقش مراکز تجاری در گسترش مناسبات اقتصادی
نوشتهٔ بعدی
بیش از ۴۰ هزار شغل مجازی ایجاد می‌شود

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست