اخباراخبار باشگاه رهبران کسب و کاراخبار مرکز تجاری دبییاداشت ها

 گزارش پیش از افتتاحیه مجمع جهانی کسب و کار ASEAN

گزارش پیش از افتتاحیه مجمع جهانی کسب و کار ASEAN، که در 8-9 دسامبر 2021 در نمایشگاه 2020 دبی برگزار می شود، منتشر شد.

دبی، امارات متحده عربی: مطالعه جدید اتاق دبی با عنوان «چرا  ASEAN »،

دبی، امارات متحده عربی: آسیای جنوب شرقی پتانسیل سرمایه‌گذاری فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کند زیرا اقتصادهای منطقه در مواجهه با چالش‌های مرتبط با کووید انعطاف‌پذیر و رقابتی هستند،  این در حالی است که چشم‌انداز بهبود اقتصادی منطقه روشن به نظر می‌رسد. ”

این گزارش قبل از برگزاری مجمع جهانی تجارت ASEAN (GBF ASEAN) منتشر شد که توسط اتاق دبی و با مشارکت اکسپو 2020 دبی و تحت حمایت حاکم امارات، معاون رئیس جمهور و نخست وزیر امارات سازماندهی شده است. از دبی مجمع افتتاحیه، که با موضوع مرزهای جدید برگزار می شود، از 8 تا 9 دسامبر 2021 در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی برگزار می شود.

امارات قدرت اقتصادی رو به رشد

داده های صندوق بین المللی پول و کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (UNCTAD)، نشان می دهد که کشورهای ASEAN دارای اقتصادهای قوی هستند که با تولید ناخالص داخلی در غلبه بر پیامدهای کووید-19 موفق بوده اند. در سال 2020، تولید ناخالص داخلی امارات 3.1 تریلیون دلار بوده است که 9.13 درصد از تولید ناخالص داخلی قاره آسیا است. شاخص های اقتصادی حاکی از افزایش 4.64 درصدی مورد انتظار تا سال 2025 است که پتانسیل اقتصادهای ASEAN و توانایی آنها را برای ایفای نقش محوری در نقشه اقتصاد جهانی نشان می دهد.

فرصت های تجاری با پتانسیل بالا

علیرغم پیامدهای ناشی از کووید-19 که بر اقتصاد جهانی سایه افکنده است، کشورهای ASEAN در سال 2020، 2.9 تریلیون دلار از کل سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی را جذب کردند که رشدی 8.4 درصدی نسبت به سال 2019 دارد که 7 درصد حجم سرمایه‌گذاری خارجی در جهان و 34 درصد در آسیا را تشکیل می دهد. علاوه بر این، کشورهای ASEAN  با رشد سالانه 9.8 درصد به بالاترین نرخ رشد آسیا در حجم سرمایه گذاری خارجی دست یافتند. افزایش قابل توجه نر خ رشد کل جریان های سرمایه گذاری مستقیم خارجی با تمرکز بر سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی امیدوار کننده مانند اقتصاد دیجیتال، تجارت الکترونیک، شبکه های ارتباطی پیشرفته نسل پنجم و محاسبات ابری انجام می شود که فرصت های رشد بالایی را ارائه می دهند. این مطالعه پیش بینی می کند که طی پنج سال آینده، کشورهای ASEAN به یکی از برجسته ترین و در حال رشدترین مراکز جهانی برای ذخیره سازی و مدیریت داده ها تبدیل شوند و از کشورهای آمریکای شمالی و آسیا و اقیانوسیه پیشی بگیرند. آقای حمد بوآمیم، رئیس اتاق دبی گفت: این مطالعه از تلاش‌های اتاق دبی برای ارائه اطلاعات بازاری که شرکت‌های عضو و کسب‌وکارهای امارات متحده عربی می‌توانند از آن بهره ببرند، هنگام بررسی فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در سرتاسر منطقه ASEAN ، حمایت می‌کند. وی توضیح داد که این مطالعه  با ارائه اطلاعات مفصلی به معامله گران، سرمایه گذاران و تصمیم گیرندگان کلیدی کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه بگیرند و افزود که چنین تلاش هایی می تواند جریان تجارت و سرمایه گذاری بین بازارهای امارات متحده عربی و آسه آن را تسهیل کند. علاوه بر این، بوآمیم گفت که این یافته‌ها محور اصلی بحث‌های بین دولت و رهبران تجاری در GBF ASEAN آتی خواهد بود که اتاق دبی آن را به عنوان یک پلتفرم ایده‌آل برای کشف راه‌های جدید همکاری اقتصادی امارات متحده عربی و ASEAN ایجاد کرد. GBF ASEAN بخشی از مجموعه انجمن تجارت جهانی اتاق دبی است که معامله‌گران و سرمایه‌گذاران را با تصمیم‌گیرندگان اقتصادی گرد هم می‌آورد تا فرصت‌های رشد اقتصادی امیدوارکننده را شناسایی کرده و فرصت‌های سرمایه‌گذاری بین امارات متحده عربی و بازارهای در حال رشد در جهان را بر اساس مطالعات دقیق اقتصادی بررسی کنند. منطقه ASEAN شامل 10 کشور است: اندونزی، ویتنام، میانمار، کامبوج، لائوس، فیلیپین، مالزی، تایلند، سنگاپور، علاوه بر برونئی.

نوشتهٔ پیشین
افزایش تقاضای استفاده از محصولات دارویی در امارات متحده عربی
نوشتهٔ بعدی
رشد ۱۶۹ درصدی واردات ایران از امارات

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست