اخبار باشگاه رهبران کسب و کار

همزمان با ششمین دوره جشنواره بین‌المللی عکاسی اکسپوژر امارات برگزار می‌شود

نخستین اجلاس عکاسی و حفاظت از محیط زیست

ششمین دوره جشنواره بین المللی عکاسی Xposure میزبان اولین اجلاس حفاظتی خود در تاریخ 10 فوریه با موضوع “نجات اقیانوس های ما” خواهد بود تا امید و راه حل هایی برای حفاظت از اقیانوس ها بررسی شود.

 

به گزارش مرکز تجاری امارات متحده عربی به نقل از خبرگزاری وام، گروهی برجسته از محیط بانان، زیست شناسان، کاوشگران اقیانوس، محققان و عکاسان از طریق نمایشگاه ها و میزگردهای متعدد برای افزایش آگاهی در مورد تنوع وحشی که 71 درصد از سیاره زمین را اشغال کرده است، به داستان های حفاظتی می تاباند.

 

این اجلاس یک روزه که با مشارکت اتحادیه بین المللی عکاسان حفاظت از محیط زیست برگزار می شود، با سخنرانی افتتاحیه کتی موران، معاون سابق مدیر عکاسی در نشنال جئوگرافیک آغاز می شود.

 

کاوشگران نشنال جئوگرافیک برایان اسکری، دیوید دوبیلت، جنیفر هیز، جفری گاریوک و لورن بالستا، که شاهد زیبایی و ویرانی‌های رخ داده در سراسر اکوسیستم‌های اقیانوسی بوده‌اند و بیش از 80000 ساعت ترکیبی از تغییرات را در زیر آب ثبت کرده‌اند، تجربیات خود را با مخاطبان برای کمک به شکل‌دهی طرحی مثبت برای آینده اقیانوس‌هایمان به اشتراک خواهند گذاشت.

 

بحث در مورد تأثیر تغییرات آب و هوایی، صید بیش از حد، و آلودگی مانند تخریب صخره های مرجانی، کاهش گونه ها و حضور پلاستیک در هر لایه از ستون آب مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این پانل همچنین در مورد تأثیر مثبت مناطق حفاظت شده دریایی و اقدامات ساده و روزمره که همه ما می توانیم برای محافظت از اقیانوس ها انجام دهیم، بحث خواهد کرد.

 

برایان اسکری، که نزدیک به چهار دهه را صرف کاوش و مستندسازی اقیانوس‌های جهان کرده است، نگاهی درونی به علم پیشگامانه فرهنگ نهنگ و تشابهات انسانی شگفت‌انگیز آن در چهار گونه مختلف ارائه خواهد کرد. او جزئیاتی از تکنیک‌های شکار غلاف‌های اورکا، سیستم‌های مراقبت از کودکان چند نسلی نهنگ‌های اسپرم و فرهنگ مسابقات آواز خواندن در میان نهنگ‌های گوژپشت را به اشتراک می‌گذارد.

 

دیوید دوبیلت، که آب های جهان را کاوش کرده است، تجربیات سفر خود به دیواره مرجانی بزرگ را به اشتراک می گذارد، جایی که با استفاده از تکنیک تایم لپس اثرات تغییرات آب و هوایی را به تصویر کشیده است. او همچنین مخاطبان را به دیدن و احساس نبض اقیانوس های رام نشده صخره های هند و اقیانوس آرام مثلث مرجانی، بیابان دریایی که در آن کولاک ماهی ها واقعیت را محو می کند، هدایت می کند. و به باغ‌های کوبا پارک ملی ملکه، یک کپسول زمانی در دریای کارائیب بروید که در آن جمعیت کوسه‌ها ثابت هستند و کروکودیل‌ها سلطنت می‌کنند.

نوشتهٔ پیشین
مرکز آمار ابوظبی: تجارت غیرنفتی ابوظبی در 11 ماه به 190.2 میلیارد درهم رسید
نوشتهٔ بعدی
مرکز تجاری ایران در امارات یکی از ضروری‌ترین نیازهای تجارت خارجی را برطرف می‌کند

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست