اخباراخبار اقتصادی اماراتاخبار اقتصادی ایراناخبار باشگاه رهبران کسب و کاراخبار مرکز تجاری دبیاخبار مهم

دروبینار مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی بررسی شد؛

فرصت ها و چالش های بازار امارات

اولین رویداد مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی در سال جاری با عنوان « Start your business in UAE» روز دوشنبه 29 فروردین ماه برگزار شد. در این وبینارعلیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه و تجارت، محسن مجرد، کنسول اقتصادی ایران در دوبی و مهدی فتاحی، وکیل دادگستری و متخصص در قراردادها به بررسی فرصت ها، چالش ها و ضعف های تجار و بازرگانان ایرانی در این کشور پرداختند.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، مهمترین مانع بر سر راه بازرگانان و فعالانی که قصد حضور در بازار امارات را دارند ناآگاهی نسبت به بازار تجاری این کشور است. در این راستا علیرضا پیمان پاک در خصوص تقویت روابط تجاری و بانکی با طرف اماراتی در وبینار گفت:«صادرات بین المللی و دسترسی به بازار سایر کشورها از مهمترین اهداف تجاری کشور است. برای نیل به این هدف نیز از فعالیت های مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی حمایت میکنیم.»

در بخش دیگری از این وبینار محسن مجرد به بررسی وضعیت تجاری امارات با کشور پرداخت. او در این خصوص گفت:« تجارت آزاد با امارات و کاهش تعرفه های گمرکی کالاهای وارداتی از امارات از جمله موضوعاتی است که در دست بررسی قرار دارد. ». مجرد در بخشی از صحبت های خود به امضا توافق نامه های راهبردی با شرکای اقتصادی نیز اشاره کرد؛ به باور او در صورت امضا این توافق ها تغییرات دولت ها نیز نمی تواند بر کیفیت اجرای آن ها تاثیر بگذارد.

به باور کنسول اقتصادی ایران در دوبی ضعف بزرگ کالاها و محصولات ایرانی در بازار امارات، بسته بندی است و می بایست به آن توجه ویژه ای شود تا قدرت رقابت پذیری کالاهای ایرانی در این بازار بین المللی کاهش نیابد. مجرد در ادامه سخنان خود به موضوعاتی که امارات طی سال های آینده بر آن تمرکز دارد نیز اشاره کرد؛ برند سازی در عرضه محصولات تجاری، بسته بندی های نوین، برگزاری نمایشگاه های تخصصی، بهره گیری از فناوری های سبز و حذف کربن دی اکسید همچنین چشم انداز 2071 از جمله آن موارد بود. بر اساس گفته های کنسول اقتصادی ایران در دوبی کنفرانس تغییرات جهانی آب و هوا 2023 در امارات برگزار می شود.

مهدی فتاحی، وکیل پایه دادگستری و متخصص در قراردادها نیز از دیگر سخنرانان ایرانی حاضر در این جلسه بود که بر «بررسی کنواسیون ها و موافقت های بین المللی» همچنین اهمیت دوبی برای تجار ایرانی تمرکز داشت. به باور او دوبی ساده ترین، کم هزینه ترین و در دسترس ترین مکان برای بین المللی شدن شرکت های ایرانی است. چرا که تقریبا تمام شرکت های مهم جهان دراین کشور دفتر دارند.

لازم به ذکر است روز دوشنبه مورخ 5 اردیبهشت ماه از ساعت 10:30 صبح جلسه پرسش و پاسخ برای شرکت کنندگان در این وبینار برگزار می شود.

نوشتهٔ پیشین
پیش‌بینی صادرات ۶ میلیارد دلاری خدمات فنی مهندسی در سال جاری
نوشتهٔ بعدی
پرونده عوارض صادراتی روی میز نمایندگان مجلس

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست