اخبار باشگاه رهبران کسب و کاراخباراخبار اقتصادی اماراتاخبار اقتصادی ایراناخبار مرکز تجاری دبیاخبار مهم

راهنمای اعزام هیات تجاری-بازاریابی ایران به امارات متحده عربی

سازمان توسعه تجارت ایران در نظر دارد برای مقطع زمانی 17 تا 20 بهمن‌ماه سال جاری، از طریق مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی اقدام به اعزام یک هیات تجاری-بازاریابی متشکل از صاحبان صنایع، تجار و بازرگانان نماید.

همزمان با اعزام این هیات تجاری، فرصت حضور همزمان در 5 رویداد تجاری دیگر میان تجار و فعالان اقتصادی ایران و امارات متحده عربی نیز فراهم شده است که «همایش فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران-امارات متحده عربی» با حضور جناب آقای دکتر فاطمی‌امین، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت، جناب آقای مهندس پیمان پاک معاون محترم وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران، جناب آقای مهندس غلامحسین شافعی رییس محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، بازدید از نمایشگاه اکسپو، حضور در نمایشگاه مجازی ایران و امارات متحده عربی، بازدید از مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی و عضویت در باشگاه رهبران کسب و کار از آن جمله است.

آخرین فرصت ثبت‌نام و حضور در این رویداد مهم اقتصادی، 6 بهمن‌ماه و از طریق سایت باشگاه رهبران کسب‌وکار به آدرس bizleadershub.comاست.

متن حاضر راهنمای اعزام هیات تجاری-بازاریابی ایران به امارات متحده عربی است.

اهمیت بازار امارات متحده عربی  به عنوان‌ مرکز تجاری منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا

کشور امارات متحده عربی از نظر مساحت سهم بسیار اندکی را در بین کشورهای جهان داراست اما اقتصاد آن در بین اقتصاد کشورهای پیشرفته و تاثیرگذار به شمار می‌رود.

به طور کلی اقتصاد امارات متحده عربی بر پایه نفت، گردشگری، بازرگانی و خدمات استوار بوده و این کشور را به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان مطرح کرده است به گونه‌ای که میزان تولید ناخالص داخلی این کشور هم‌تراز با بسیاری از کشورهای صنعتی اروپایی به شمار می‌رود.

در سال گذشته تولید ناخالص داخلی کشور امارات متحده عربی 415 میلیارد دلار بوده است که در این بین سهم بخش خدمات 52 درصد، سهم بخش‌ صنعت 47 درصد و سهم بخش کشاورزی کمتر از 1 درصد بوده است. نفت و مشتقات نفتی، گاز، کشتی‌سازی، محصولات پتروشیمی‌و سیمان به عنوان مهمترین محصولات صنعتی این کشور به شمار می‌روند.

شهر دبی نیز به عنوان یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان و همچنین یکی از سرمایه‌پذیرترین نقاط دنیا به حساب می‌رود که توانسته سرمایه بسیاری از تجار، بازرگانان، فعالین اقتصادی و شرکت‌های مطرح از سرتاسر دنیا را جذب کند. این شهر به عنوان یکی از مراکز تجارت جهان با قرار گرفتن در کنار یکی از مهمترین شاهراه‌های آبی جهان یعنی خلیج فارس و تنگه هرمز توانسته نقاط تجارت با دوردست ترین جهان را از طریق دسترسی به آب‌های آزاد فراهم کند.

     مروری بر وضعیت کلی تجارت خارجی امارات متحده عربی

بر اساس گزارش رسمی‌مرکز رقابت و آمار سراسری امارات متحده عربی متحده، با وجود چالش بیماری کرونا و تاثیرات آن بر بازارهای جهانی، ارزش داد و ستد غیرنفتی میان آن کشور در نیمه نخست سال جاری میلادی با کشورهای عضو اتحادیه اروپا به رقم تقریبی 87.3 میلیارد درهم رسیده، که این رقم 13% از کل داد و ستد امارات متحده عربی در شش ماهه نخست سال جاری، معادل 658.3 میلیارد درهم را تشکیل می‌دهد.

داد و ستد امارات متحده عربی با اتحادیه اروپا در شش ماهه نخست سالجاری میلادی شامل 67 میلیارد و 300 میلیون درهم واردات، 7 میلیارد درهم صادرات و 13 میلیارد درهم صادرات مجدد بوده است. از نظر وزن و مقدار کالاهای جابجا شده در این مدت، 5 میلیون و 600 هزار تن شامل 4 میلیون و 100 هزار تن واردات، 1 میلیون و 320 هزار تن صادرات غیرنفتی و 190 هزار تن صادرات دوباره می‌باشد.

در این راستا، آلمان با 16 میلیارد و 440 میلیون درهم، انگلیس با 16 میلیارد و 300 میلیون درهم،  ایتالیا با  12 میلیارد و 280 میلیون درهم، فرانسه با 9 میلیارد و 230 میلیون درهم و بلژیک با 7 میلیارد و 330 میلیون درهم امارات متحده عربی در جایگاه نخست فهرست بزرگترین کشورهای اتحادیه اروپا در داد و ستد با امارات متحده عربی در نیمه اول سال 2020 جای دارند، که با هم 77.5% از کل داد و ستد مذکور به ارزش کلی 61 میلیارد و 600 میلیون درهم امارات متحده عربی را از آن خود کرده اند. تجارت امارات متحده عربی با همه کشورهای اروپایی از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا و غیره، حدود 122 میلیارد و 900 میلیون درهم امارات متحده عربی بوده است.

مهمترین کالاهای وارداتی امارات متحده عربی از کشورهای اروپایی در زمان مذکور عبارت بوده از فلزات گرانبها، مس و محصولات آن، میوه و سبزیجات، خدمات معدنی، شیر، چای،  غلات، میوه‌های روغنی، محصولات شیمیایی آلی، نوشیدنی و ماهی. همچنین مهمترین کالاهای صادراتی امارات متحده عربی به کشورهای اتحادیه اروپایی عبارتند از فلزات گرانبها، تولیدات آهن، محصولات شیمیایی آلی، دستگاه، ماشین آلات، شیشه و تولیدات آن.

بر اساس آمارهای رسمی‌سازمان تجارت جهانی و دولت امارات متحده عربی، کشورهای چین، هندوستان و آمریکا نقش قابل توجهی در تامین نیازهای وارداتی کشور امارات متحده عربی در سال گذشته میلادی ایفا نموده اند. براین اساس چین (14.5 درصد)، هندوستان (8.8 درصد)، آمریکا (8 درصد) و ژاپن (5.2 درصد) از نیازهای وارداتی کشور امارات متحده عربی را تامین کرده و ایران با حدود 2 درصد سهم نسبتاً خوبی از تامین نیازهای وارداتی این کشور را بر عهده داشته است. در سال‌های اخیر میزان واردات کشور امارات متحده عربی اندکی کاهش پیدا کرده اما براساس گزارش سازمان تجارت جهانی مهمترین گروه‌های کالایی واردات امارات متحده عربی را فلزات گران‌بها و سنگ‌های قیمتی، ماشین آلات صنعتی و برقی، وسایل حمل و نقل، آهن و فولاد و در نهایت محصولات شیمیایی شامل شده است.

ارزش داد و ستد غیرنفتی امارات متحده عربی در نیمه نخست سال جاری با کشورهای عربی نیز حدود 151 میلیارد درهم گزارش شده که 87 میلیارد و 100 میلیون درهم از آن تنها با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بوده است. همچنین مبادلات آن کشور با کشورهای آسیایی غیرعربی حدود 255 میلیارد و 300 میلیون درهم امارات متحده عربی گزارش شده است.

میزان تجارت امارات متحده عربی با کشورهای آمریکایی، 59 میلیارد و 300 میلیون درهم و ارزش داد و ستد با کشورهای اقیانوسیه، 5 میلیارد و 600 میلیون درهم امارات متحده عربی بوده است.

سطح تجارت ایران و امارات متحده عربی

اهمیت امارات متحده عربی با توجه به موقعیت این کشور به عنوان سرآمد کشورهای منطقه در امر تجارت خارجی و Re- export محسوب می‌شود. در حال حاضر، امارات متحده عربی با حجم تجارت حدود 15 میلیارد دلاری، دومین شریک تجاری ایران محسوب می‌شود و پیش بینی می‌شود دو طرف تا سال 2025 به مبادلات حدود 30 میلیارد دلاری دست پیدا کنند.

همچنین با توجه به افزایش سطح تعاملات سیاسی و تجاری میان دو کشور ایران و امارات متحده عربی، در حال حاضر کشور امارات متحده عربی از شرکای اصلی تجاری ایران محسوب می‌شود، به نحوی که:

 • بر اساس آمار رسمی‌گمرک کشور از حجم تجارت خارجی کشور در ۹ ماهه سال جاری، کشور امارات متحده عربی با ارزش ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار، نخستین صادرکننده کالا و خدمات به ایران است و پس از آن کشورهای چین، ترکیه، آلمان و سوییس قرار دارند.
 • امارات متحده عربی همچنین چهارمین کشور مقصد واردات کالا و خدمات ایرانی به ارزش ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار محسوب می‌شود.
 • این در حالیست که آمار ماه‌های اخیر گویای رشد ۱۶۹ درصدی در وزن و ۸۲ درصدی در ارزش واردات کالا از کشور امارات متحده عربی است که این روند رو به رشد همکاری میان دو کشور همچنان در حال افزایش است.

بر اساس آمارهای سازمان تجارت جهانی مهمترین کالاهای صادراتی ایران به امارات متحده عربی عبارتند از: سوخت‌های فسیلی، آهن، فولاد، مس، سنگ‌ها و فلزات قیمتی، سنگ‌های ساختمانی، میوه، خشکبار و سبزیجات، ماهی و آبزیان.

معرفی مرکز تجاری هیبریدی ایران در امارات متحده عربی

مرکز تجاری هیبریدی جمهوری اسلامی ‌ایران در امارات متحده عربی، با مجوز شماره 18926/100/1400 سازمان توسعه تجارت ایران در راستای توسعه بازارهای صادراتی محصولات (کالا و خدمات) ایران و نیز گسترش همکاری‌های تجاری و فناورانه ایران در امارات متحده عربی، نه تنها مسیر ورود این شرکت‌ها به بازارهای امارات متحده عربی را تسهیل می‌نماید، بلکه دسترسی به سایر بازارهای منطقه را فراهم می‌آورد.

این مرکز، علاوه بر روش‌های مرسوم حمایت از توسعه بازار شرکت‌ها، از ابزارهای نوین فناوری تحت عنوان “پلتفرم باشگاه رهبران کسب و کار” نیز جهت فراهم کردن امکان ارائه خدمات به جامعه بزرگتری از کسب و کارهای توانمند و دارای آمادگی حضور در بازارهای جهانی بهره برده ‌است.

برخی از خدمات و امکانات ارایه شده در مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به این شرح است:

–           ثبت شرکت در امارات متحده عربی،

–           ارایه دفاتر کاری و سالن جلسات،

–           ارایه خدمات تخصصی و حرفه‌ای شامل مشاوره حقوقی و عقد قرارداد،

–           خدمات لجستیک جهت برگزاری دیدارهای دو طرفه و رویدادهای تجاری،

–           پذیرش و اعزام هیات تجاری،

–           بازاریابی و همتایابی تجاری،

–           تحقیق بازار و شیوه‌های ورود به بازارهدف،

–           آموزش و توانمندسازی شرکت‌ها،

–           مشاوره توسعه کسب و کار بین‌المللی،

–           خدمات تبلیغات و …

 

امکان حضور همزمان در 6 رویداد و فرصت تجاری میان ایران و امارات متحده عربی

با ظرفیت‌های موجود تجاری دو کشورکه همه روزه درحال افزایش می‌باشد، فصل نوینی در روابط اقتصادی ایران و امارات متحده عربی در حال گشایش است، از اینرو «سازمان توسعه تجارت ایران» در راستای ماموریت‌های سازمانی و تقویت ارتباطات استراتژیک میان تولیدکنندگان، بازرگانان، صادرکنندگان ایران و امارات متحده عربی، همزمان با رویداد جهانی اکسپو و همچنین شناسایی فرصت‌های تجاری، رفع چالش‌ها و ایجاد بسترهای مطمئن و تسهیل‌گر برای شتابدهی به توسعه روابط تجاری، با اجرای «مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی»، امکان حضور همزمان در 6 رویداد و فرصت تجاری فراهم نموده است.

 

1.

اعزام هیات تجاری-بازاریابی ایران به امارات متحده عربی

سازمان توسعه تجارت ایران در نظر دارد برای مقطع زمانی 17 تا 20 بهمن‌ماه سال جاری، از طریق مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی اقدام به اعزام یک هیات تجاری متشکل از صاحبان صنایع، تجار و بازرگانان نماید.

آخرین فرصت ثبت‌نام و حضور در این رویداد مهم اقتصادی، 6 بهمن‌ماه و از طریق سایت باشگاه رهبران کسب‌وکار به آدرسbizleadershub.com است.

برخی از مزایا و خدمات ارایه شده به هیات تجاری ایران به این شرح است:

 

 • هتل، ویزا، بیمه و بلیط هواپیما

اقدامات اولیه جهت انجام سفر، شامل اخذ، ویزا، تهیه بلیط، هتل، ایاب و ذهاب به محل اسکان، محل همایش، بازدید از نمایشگاه اکسپو و حضور در مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی برای اعضای حاضر در هیات تجاری، توسط ستاد برگزاری انجام می‌شود.

 

 • «همایش فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران-امارات متحده عربی»

اعضای هیات تجاری ایران، در روز 19 بهمن‌ماه در همایش فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران-امارات متحده عربی که با حضور جناب آقای دکتر فاطمی‌امین، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت، جناب آقای مهندس پیمان پاک معاون محترم وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران، جناب آقای مهندس غلامحسین شافعی رییس محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و جمعی از مدیران و فعالان اقتصادی ایران و امارات متحده عربی که در شهر دبی برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

 

 • نمایشگاه مجازی ایران و امارات متحده عربی

حاضران در هیات تجاری ایران و امارات متحده عربی همچنین در نمایشگاه مجازی ایران و امارات متحده عربی که از تاریخ  19 لغایت 30 بهمن‌ماه دایر است، حضور می‌یابند.

 

 • پوشش خبری

نظر به اهمیت رویداد، از قبل از برگزاری «همایش فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران-امارات متحده عربی» تا حین برگزاری و پس از اتمام رویداد، اخبار، گزارش‌ها، تصاویر و اطلاع‌رسانی رویداد و شرکت‌های حاضر در رسانه‌ها، سایت مرکز تجاری رهبران کسب‌وکار، شبکه‌های اجتماعی به صورت مستمر و پوشش زنده انجام خواهد شد.

 

 • فرصت مذاکرات B2B

حاضران در هیات تجاری این همایش، فرصت برگزاری دیدارهای تجاری دو جانبه با طرف‌های ایرانی، امارات متحده عربی و تجار دیگر کشورهای حاضر را در طول همایش و یا در مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی را خواهند داشت.

 

 • نمایشگاه اکسپو

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مشارکت‌کنندگان در این رویداد از نمایشگاه اکسپوی 2020 دبی در تاریخ 18 بهمن‌ماه بازدید خواهند کرد.

 

 • مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی

آشنایی با امکانات مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی و بازدید از این مرکز، از دیگر خدمات پیش‌بینی شده برای اعضای هیات تجاری ایران است.

 

 • دایرکتوری مشارکت‌کنندگان

تهیه بانک‌ اطلاعاتی از اعضای هیات تجاری و همچنین تهیه کتاب چاپی و نسخه دیجیتال از دایرکتوری مشارکت‌کنندگان در این رویداد از دیگر خدمات ارایه شده از سوی ستاد برگزاری همایش محسوب می‌شود.

 • اطلاع‌رسانی

نظر به خدمات ارایه شده از سوی باشگاه رهبران کسب و کار و مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، مشارکت‌کنندگان در این همایش به بانک اطلاعاتی عظیم تجار و فعالان اقتصادی ایران و امارات متحده عربی به شرح زیر معرفی می‌شوند:

 • ارسال اخبار و اطلاعات به بالغ بر 144هزار ایمیل از فعالان و تجار خارجی
 • اطلاع‌رسانی به اعضاء اتاق بازرگانی دبی
 • اطلاع‌رسانی به شرکت‌های عربی منطقه به ویژه کشورهای عمان و قطر
 • اطلاع‌رسانی به اتاق‌های بازرگانی سایر کشورها
 • اطلاع‌رسانی به شوراهای بازرگانی دبی

 

 

2.

با حضور وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت ایران برگزار می‌شود

همایش فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران-امارات متحده عربی

«مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی» با حمایت «سازمان توسعه تجارت‌ایران» و با هدف توسعه روابط تجاری و اقتصادی ایران و امارات در نظر دارد نسبت به اعزام هیات تجاری- بازاریابی و برگزاری همایش معرفی فرصت‌های تجاری و سرمایه گذاری ایران و امارات اقدام نماید.

هیات تجاری- بازاریابی مزبور متشکل از صاحبان صنایع، تجار و بازرگانان به سرپرستی معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران جناب آقای مهندس پیمان پاک از تاریخ 17 لغایت 20 بهمن ماه جهت حضور روز‌ملی ایران در اکسپو 2020 دبی و انجام ملاقات‌های تجاری به امارات- دبی اعزام می‌شود.

همچنین همایش فرصت‌های تجاری و سرمایه گذاری ایران و امارات متحده عربی در 19 بهمن ماه با حضور وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت آقای دکتر فاطمی‌امین، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران جناب آقای مهندس پیمان پاک و رئیس محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران جناب آقای مهندس شافعی برگزار می‌شود.

شایان ذکر است همزمان با رویداد مذکور نمایشگاه مجازی ایران و امارات نیز توسط مقام عالی وزارت صمت افتتاح می‌شود.

 

 

 

3.

بازدید از نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

هیات تجاری اعزامی‌ایران به امارات متحده عربی، همچنین از رویداد جهانی و فرهنگی، فناورانه اکسپو 2020 دبی بازدید خواهند کرد.

این بازدید یک روزه 18 بهمن‌ماه (7 فوریه) با هماهنگی و اجرای مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی برگزار می‌شود.

نمایشگاه جهانی یا اکسپو یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین رویدادهای بین‌المللی است که هر پنج سال یکبار در یک شهر برگزار می‌شود. این رویداد بزرگ هر بار، شش ماه به طول می‌انجامد و از هر کشوری در جهان دعوت می‌شود تا در نمایش بهترین مواردی که ارائه می‌دهند، شرکت کند.

هدف نمایشگاه اکسپو کمک به مردم و ملت‌های سراسر دنیاست که با به اشتراک گذاشتن ایده‌ها، نشان دادن نوآوری و هموارتر کردن مسیر پیشرفت در زمینه‌هایی مانند فن آوری و معماری، بیاموزند و از ایده‌های نو بهره گیرند.

اینکه کدام شهر میزبان نمایشگاه اکسپو باشد، توسط Bureau International des Expositions تعیین می‌شود.

دفتر بین‌المللی نمایشگاه‌ها (BIE) در سال ۲۰۱۳ به دبی را واجد شرایط و برگزاریِ اکسپو ۲۰۲۰ دانست که به‌ دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر از اکتبر ۲۰۲۱ آغاز شده و برای ۶ ماه میزبان ۱۹۲ کشور است.

این نمایشگاه از تاریخ ۹ مهرماه سال جاری آغاز شده و تا ۲۱ فرودین ماه سال ۱۴۰۱ نیز ادامه دارد. اکسپو ۲۰۲۱ دبی، بهترین فرصت است تا با تکنولوژی روز دنیا که چند قدم جلوتر از فناوری حال حاضر به شمار می‌آید و مسیر آینده دنیا و کشورها را به نمایش گذاشته، آشنا شوید.

 

4.

نمایشگاه مجازی ایران-امارات متحده عربی

مشارکت‌کنندگان در هیات تجاری ایران و امارات متحده عربی با حضور در «نمایشگاه مجازی ایران-امارات متحده عربی» اقدام به معرفی ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی خود می‌نمایند.

امروزه و با توجه به شیوع معضل کرونا از یک‌سو و پیشرفت‌های فناوری در همه عرصه‌های تولیدی، صنعتی، تجاری و خدماتی که موجب تغییر نگرش کسب و کارها شده است، و همچنین تغییرات بنیادین در فرهنگ و رفتار اجتماعی مردم، ضرورت توجه به بهره‌گیری از ابزارهای نوین فناوری در کنار روال‌های سابق را دو چندان کرده است.

بر این اساس فعالیت کسب و کارها بر بستر فضای مجازی و حضور در نمایشگاه‌های مجازی از مهمترین ابزارهای توسعه بازار و تاب‌آوری آن‌ها است.

به همین جهت «نمایشگاه مجازی ایران» به عنوان یک خدمت و پلتفورم اختصاصی از سوی باشگاه رهبران کسب‌وکار و مطابق با استاندارهای روز دنیای دیجیتال در سال 99 طراحی و پیاده‌سازی شد تا پاسخگوی نیازهایی امروز فعالان اقتصادی باشد.

بهره‌مندی از نوآوری و فناوری در فرآیندهای صنعت نمایشگاهی، رویدادها و ملاقات‌های تجاری بمنظور بهبود شاخص‌های اقتصادی، توسعه کسب و کار و گسترش بازارهای بین‌المللی از مهمترین اولویت‌های ما در برگزاری این نمایشگاه مجازی می‌باشد.

چرایی برگزاری نمایشگاه‌های مجازی؟

 • امکان بازدید از نمایشگاه و تعامل با سایر کسب و کارها در هر ساعت از شبانه روز و از هر مکان
 • امکان رصد آماری میزان بازدید و تعاملات میان بازدیدکنندگان و غرفه داران
 • آشنایی با روش‌های نوین کسب و کار از طریق حضور در رویدادهای آموزشی
 • کاهش چشمگیر هزینه‌های حضور در نمایشگاه ( اجاره، غرفه، هزینه سفر، اسکان، و …)
 • بازگشت سرمایه به مراتب بیشتر نسبت به نمایشگاه‌های فیزیکی
 • دسترسی به مخاطبین هدف گسترده تر
 • عدم نیاز به تولید و چاپ ابزارهای تبلیغاتی فیزیکی و کمک به محیط زیست

 

برخی از امکانات غرفه‌داران

 1. امکان انتخاب قالب غرفه
 2. امکان آپلود تصاویر دلخواه بر روی استندها
 3. افزودن “درباره‌ی ما” شرکت
 4. اضافه کردن ویدئو و پخش زنده
 5. انتخاب رشته‌ی فعالیت
 6. معرفی کشورهای طرف تجاری
 7. افزودن کلمات کلیدی
 8. اشتراک‌گذاری در شبکه‌های مجازی
 9. افزودن آلبوم تصاویر
 10. اضافه کردن صفحه اختصاصی برای هر محصول و خدمت
 11. ساخت سالن وبینار و …

5.

باشگاه رهبران کسب و کار

شرکت‌کنندگان در این هیات و رویداد تجاری میان ایران و امارات متحده عربی، همچنین از فرصت ویژه حضور در باشگاه رهبران کسب‌وکار (زیرنظر مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی) به آدرس www.bizleadershub.com، برخوردار می‌شوند.

برخی از خدمات و امکانات تجاری ارایه شده در باشگاه رهبران کسب‌وکار عبارتند از:

 • امکان جستجوی شرکت‌های ثبت شده روی پلتفرم‌های باشگاه رهبران کسب و کار توسط مشتریان داخلی و خارجی در پلتفرم موتور جست و جوی کسب و کار ایران
 • دسترسی به فرصت‌های تجاری ثبت شده توسط سایر اعضا و نیز مجموعه جامعی از فرصت‌های تجاری شرکت‌های خارجی در پلتفرم فرصت‌های تجاری
 • آگاهی از زمان، مکان و موضوع رویدادهای تجاری، نمایشگاه‌ها، همایش‌ها، وبینارها، نشست‌های دو جانبه و چندجانبه در پلتفرم تقویم رویدادهای تجاری
 • معرفی کسب و کار شما به مشتریانی از سراسر جهان در پلتفرم دایرکتوری دیجیتال کسب و کار باشگاه رهبران کسب و کار ایران
 • بانک جامع قابل جستجو از فعالیت‌ها، خدمات، محصولات و گالری تصاویر شرکت‌ها در پلتفرم مرکز تجاری مجازی باشگاه رهبران کسب و کار ایران
 • نمایش محصولات و خدمات شما به طیف گسترده‌ بازدیدکنندگان از سراسرجهان در پلتفرم نمایشگاه مجازی ایران باشگاه رهبران کسب و کار ایران
 • ملاقات با مشتریان بالقوه و برگزاری همایش‌های مجازی، وبینارها و نشست‌های تجاری دوجانبه و چندجانبه مجازی در پلتفرم ملاقات‌های تجاری مجازی باشگاه رهبران کسب و کار ایران
 • آگاهی از روندها و آخرین اخبار مرتبط با تجارت ایران و کشورهای منطقه در پلتفرم اخبار و رسانه باشگاه رهبران کسب و کار ایران

6.

مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی

امروزه یکی از چالش‌های بزرگ تجار و کسب‌وکارها به بازار کشور امارات و متعاقب آن ایجاد ارتباطات تجاری با نمایندگان دیگر شرکت‌ها و کشورها، کاهش هزینه‌های تجاری و در عین حال ورود از نقطه تماس حرفه‌ای به منظور رفع چالش‌هایی نظیر ثبت شرکت و تعاملات تجاری است.

بر این اساس «مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی» (دارای مجوز از سازمان توسعه تجارت ایران) به عنوان فرصتی جدید و بی‌سابقه با هدف رونق تجارت خارجی و کاهش هزینه شرکت‌های ایرانی ایجاد شده است که با ارایه خدمات جامع، مسیر ورود کسب و کارهای ایرانی به امارات را تسهیل می‌کند.

چشم‌انداز این مرکز کمک به توسعه بازار شرکت‌های ایرانی، جهش تولید، توسعه اقتصادی کشور و تبدیل شدن مرکز تجاری جمهوری اسلامی ‌ایران در امارات به‌هاب اصلی تبادلات تجاری غیر نفتی ایران در منطقه است.

برخی از خدمات و امکانات مرکز:

 • ارایه دفاتر کاری و جلسات
 • ارایه خدمات تخصصی و حرفه‌ای شامل مشاوره حقوقی و عقد قرارداد،
 • برگزاری دیدارهای دو جانبه و رویدادهای تجاری،
 • پذیرش و اعزام هیات‌های تجاری،
 • بازاریابی و همتایابی تجاری،
 • تحقیق بازار و شیوه‌های ورود به بازارهدف،
 • آموزش و توانمندسازی شرکت‌ها،
 • مشاوره توسعه کسب و کار بین‌المللی،
 • ثبت شرکت در امارات متحده عربی،
 • خدمات تبلیغات و لجستیک و …

در این مرکز خدماتی همچون مطالعه بازار و احصا موانع و مشکلات صادراتی کشور در بازار امارات، هماهنگی برگزاری جلسات میان بازرگانان و دیگر خدمات تخصصی و حرفه‌ای مرتبط با تجاری‌سازی و صادرات ارایه می‌شود.

لذا در راستای برنامه‌های پیش‌بینی شده برای هیات تجاری اعزامی‌از ایران به دبی، همچنین بازدید و آشنایی با خدمات «مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی» نیز انجام خواهد شد.

برنامه سفر هیات تجاری ایران به امارات متحده عربی

 • 17 بهمن: ورود به کشور امارات متحده عربی
 • 18 بهمن: بازدید از نمایشگاه اکسپو 2020 دبی
 • 19 بهمن: حضور در «همایش فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران-امارات متحده عربی» و بازدید از مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی
 • 20 بهمن: بازگشت به ایران

 

جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر حداکثر تا تاریخ 6 بهمن‌ماه به سایت Bizleadershub.com مراجعه کرده و یا با شماره تلفن‌های ۸۸۱۷۵۸۰۹-۸۸۱۷۵۸۱۹ تماس بگیرید.

 

نوشتهٔ پیشین
بازتاب اعزام هیات تجاری ایران در صفحه ایرانیان امارات
نوشتهٔ بعدی
فراخوان دیدار حضوری و آنلاین هیات تجاری ایران با تجار مالزی

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست