اخباراخبار اقتصادی اماراتاخبار باشگاه رهبران کسب و کاراخبار مهمیاداشت ها

دوبی مرکز فناوری مالی جهان می‌شود

دوبی مرکز فناوری مالی جهان می‌شود

با افزایش تورم، افزایش نرخ بهره و ناپایداری سیاسی، اقتصاد جهانی با طوفان سهمگینی دست و پنجه نرم می‌کند. اما یکی از بخش‌هایی که با این شرایط بهتر کنار آمده‌است، بازار فناوری‌های مالی یا فین‌تک است.
فین‌تک معمولا به مجموعه نرم‌افزارها، فناوری‌ها و اپ‌های موبایلی گفته می‌شود که برای بهبود و خودکارسازی رویه‌های سنتی مالی برای کسب و کارها و مشتریان ساخته می‌شوند.
بر اساس تحقیقات شرکت استاتیستا، پرداخت‌های دیجیتال از ۴.۲۲ تریلیون یورو (۴.۴ تریلیون دلار) در سال ۲۰۲۰ به ۷.۹۲ تریلیون یورو (۸.۲۶ تریلیون دلار) در سال ۲۰۲۴ خواهد رسید.
فین‌تک؛ کسب و کاری با سریع‌ترین رشد در مرکز مالی بین‌المللی دوبی (DIFC) در هفته فین‌تک، کنفرانس رهبری فکری، آخرین موقعیت‌ها، چالش‌ها و روند پیشرفت خدمات فناوری مالی منطقه را عمیقا بررسی کرد. رویداد افتتاحیه با اخباری مبنی بر اینکه بخش فین‌تک در مرکز مالی بین‌المللی دوبی سریع‌ترین رشد را داراست و بیش از ۳۵ درصد شرکت‌هایی که در این مرکز طی سال گذشته تاسیس شده‌اند، در این بخش فعالیت می‌کنند، آغاز به کار کرد.

عیسی کاظم، مدیر مرکز مالی بین‌المللی دوبی معتقد است بخشی از این موفقیت مدیون تاسیس مرکزی برای حمایت از شرکت‌های فعال در فین‌تک است که از بخش انکوباتور تا شتاب‌دهنده و مرحله سرمایه‌گذاری را شامل می‌شود. او می‌گوید: « ما این اکوسیستم یکپارچه را برای شرکت‌های نوپای فین‌تک طراحی کرده‌ایم تا فضایی مساعد برای رشد و درخشش آن‌ها باشد. به موازات، تلاش کردیم با بهترین شیوه‌ها و مطابق با بالاترین استانداردهای بین‌المللی، سیستم نظارتی لازم را ایجاد کنیم.»

از نشست‌هایی با موضوع فناوری تا نمایشگاه‌ها و پنل‌های گفتگو، سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها به دنبال راه حل‌هایی برای بخش‌های بلاک‌چین و فین‌تک هستند. متخصصین حاضر در این رویداد معتقدند به دلیل استفاده از متخصصین و سرمایه‌گذاری گسترده، دوبی به سکوی پرتاب کارآفرینان بین‌المللی برای ایجاد و گسترش کسب و کارها در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا بدل خواهد شد.
فین‌تک در دوبی همچون تصویر بین‌المللی آن، در حال پیشرفت پرسرعت است. نمیر خان، مدیر انجمن فینتک خاورمیانه و شمال آفریقا بر این نظر است که هر روز فناوری جدیدی در حوزه فینتک معرفی می‌شود. او می‌گوید: « فینتک اساسا خدمات مالی را دردسترس، نامرئی، شفاف و ازهمه مهم‌تر فوق‌العاده مقرون به صرفه می‌کند. از پرداخت با یک اشاره تا خرید آنلاین، این خدمات بسیار دقیق و راحت هستند.»

در ماه ژوئن، آمازون با راه اندازی آزمایشگاه فینتک خود، که یک مرکز نوآوری و اختراع دیجیتال است، در مرکز فینتک و مالی دوبی، این مرکز را یک گام دیگر ارتقا داد. آزمایشگاه آمازون با هدف حمایت از برنامه‌ها، ایده‌ها و دانش نوین در بخش فینتک و پرداخت‌های دیجیتال به صورت بین‌المللی، با استارت‌آپ‌ها، بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی و شرکای تجاری، کار می‌کند.
امروزه که شرایط مالی بسیار چالش برانگیز است، سرمایه گذاران محتاط‌‌تر عمل می‌کنند و دسترسی به سرمایه، همچنین بالاترین اولویت استارت‌آپ‌هاست.

نوشتهٔ پیشین
اعزام ۱۰ استارت‌آپ ایرانی به نمایشگاه بین المللی جیتکس دوبی
نوشتهٔ بعدی
امارات یک صندوق ۸۲۰ میلیون دلاری برای تقویت اقتصاد فضایی خود راه اندازی می‌کند

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست