اخباراخبار اقتصادی اماراتاخبار اقتصادی جهاناخبار باشگاه رهبران کسب و کاراخبار مهم

با پیشی گرفتن از لندن ، سنگاپور و نیویورک

دبی ۵۸ پروژه سرمایه گذاری خارجی در بخش خدمات مالی برای سال ۲۰۲۱ جذب کرد

سرمایه گذاری ساختمان مرکز بین‌المللی مالی دبی

گزارش «دبی مانیتور برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی» که توسط شرکت توسعه سرمایه گذاری دبی منتشر شده است، نشان می دهد که امارت دبی ۵۸ پروژه سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی را در بخش خدمات مالی در سال ۲۰۲۱ جذب کرده است.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، بر اساس این گزارش، ارزش کل این پروژه ها بالغ بر ۹۲۶.۲ میلیون درهم بوده و ۱۴۳۲ شغل جدید در سال ۲۰۲۱ ایجاد کرده است. بر اساس گزارشی که توسط شرکت توسعه سرمایه گذاری دبی در دپارتمان اقتصاد و گردشگری دبی منتشر شد، دبی و مرکز مالی بین المللی دبی در رتبه بندی جهانی جذب پروژه های سرمایه گذاری مستقیم خارجی در بخش خدمات مالی برای سال ۲۰۲۱ جلوتر از شهر های مهم جهان در این حوزه قرار گرفته است.

این رتبه بندی بر اساس پایگاه داده بازارهای fDI فایننشال تایمز، جامع ترین پایگاه داده سرمایه گذاری های بین المللی جدید است که همه کشورها و بخش ها را در سراسر جهان پوشش می دهد. این گزارش نشان داد که دبی برای تثبیت موقعیت خود به عنوان یک مرکز مالی جهانی، از شهرهای بزرگ مالی مانند لندن، سنگاپور، نیویورک و پاریس پیشی گرفته است.

برخی از پروژه های FDI عبارتند از: اس آر آی اینترنشنال (SRI International)، یک گروه مشاوره بین المللی مالی و استراتژی تجاری، تیم آپ ونچرز (Team Up Ventures)، یک مرکز رشد و شتاب دهنده برای کارآفرینان جوان و استارت آپ ها، و اف اف ای پرایوت بانک (FFA Private Bank)، یونیون کپیتال، یک شرکت کارگزاری و مشاوره سرمایه گذاری، و عضو کمیسیون تنظیم مقررات صنعت مالی ایالات متحده پروژه های ادغام و تملک نیز شامل بانک خصوصی وان سوئیس (One Swiss)  و شرکت خصوصی هلدینگ براکت اینوست (Bracket Invest) بوده است.

گفتنی است: گزارش مانیتور دوبی برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی همچنین فاش کرد که انگلیس در صدر فهرست کشورهایی بود که پروژه های سرمایه گذاری مستقیم خارجی در بخش خدمات مالی در سال 2021 از آنها سرازیر شد و پس از آن ایالات متحده، سوئیس، هند و قبرس قرار گرفتند.

 

ترجمه و تنظیم: مهران ابراهیمیان

نوشتهٔ پیشین
شروع یک کسب و کار کوچک از خانه در دبی چقدر هزینه دارد؟
نوشتهٔ بعدی
دو انتصاب جدید در مرکز تجاری ایران در امارات

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست