اخباراخبار اقتصادی اماراتاخبار باشگاه رهبران کسب و کاراخبار مرکز تجاری دبیاخبار مهم

در نشست مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی مطرح شد

امکانات و خدمات منطقه آزاد المیدان دبی برای کسب و کارهای ایرانی

نشست مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی

روز دوشنبه ۱۶ اسفند، نماینده‌ای از منطقه آزاد تجاری میدان در امارات متحده عربی، با حضور در مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی گزارشی از امکانات این منطقه آزاد برای سرمایه‌گذاران و شرکت‌های ایرانی که تمایل به حضور در منطقه آزاد المیدان دارند، ارائه داد.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، آقای ابراهیم، مدیر مشتریان اداره B2B و شرکت‌های تجاری منطقه آزاد تجاری المیدان در این جلسه در خصوص شرایط فرآیند ثبت شرکت و آغاز فعالیت تجاری در این منطقه تجاری توضیحاتی ارائه داد.

به گفته نماینده منطقه آزاد المیدان این منطقه آزاد به عنوان یک شرکت دولتی وابسته به حکومت دبی با بیش از ۱۵۰۰ رشته فعالیت از سال ۲۰۰۹ تاسیس شده‌است.  تمامی مراحل ثبت شرکت در این منطقه به صورت آن‌لاین و غیرحضوری انجام می‌شود.

با پرداخت هزینه ثبت شرکت یک میز کار اختصاصی در منطقه آزاد تجاری المیدان در اختیار شرکت قرار خواهد گرفت.

بر این اساس با پرداخت این مبالغ، شرکت‌ها می‌توانند از یک گواهینامه کسب و کار با مسوولیت محدود در منطقه آزاد (LLC-FZ) بهره‌مند شوند.  این عنوان (LLC-FZ با مسوولیت محدود در منطقه آزاد) در انتهای نام شرکت ثبت شده قید خواهد شد.

هزینه ثبت کسب و کار و ویزای کاری

بر اساس توضیحات نماینده این منطقه آزاد، هر گواهینامه تجاری برای فعالیت در این منطقه با پرداخت ۱۲ هزار و ۵۰۰ درهم بدون شمول ویزا و با پرداخت ۱۴۳۵۰ درهم شامل یک ویزای امارات صادر می‌شود. هزینه گواهینامه یا مجوز شرکت یک‌ساله است و به صورت سالانه باید پرداخت شود.

علاوه بر این مبالغ، برای هر ویزا (تا ۵ ویزا) مبلغ ۱۸۵۰ درهم از کسب و کار دریافت می‌شود. این ویزاها برای اقامت دوره سه ساله نیروهای کار شرکت ثبت شده در این منطقه آزاد صادر می‌شود.

برای ویزای سرمایه‌گذار یا شریک با اعتبار ۳ ساله ۴۰۰۰ درهم و برای ویزای اقامت و نیروی کار با اعتبار ۳ ساله ۳۵۰۰ درهم دریافت خواهد شد.

از آنجا که کسب و کارهای مستقر در این منطقه آزاد تجاری کالا و خدمات به صورت شرکتی خرید و فروش می‌شود، امکان خرده‌فروشی و فروش مستقیم محصولات کسب و کارها به مشتری نهایی (End User) وجود ندارد، با این حال امکان فروش آن‌لاین محصولات برای شرکت‌ها فراهم است.

امکان حضور هنرمندان و خالقان آثار هنری

علاوه بر رشته فعالیت‌های ذکر شده، هنرمندان و خالقان آثاری هنری هم می‌توانند در این منطقه آزاد کسب و کار خود را ثبت کنند.  نماینده منطقه آزاد تجاری میدان در پاسخ به این سوال که وضعیت خرید و فروش آثار هنری در این منطقه آزاد چگونه است توضیح داد: اگر در توضیح فعالیت‌های کسب و کار، برگزاری رویداد به عنوان یک فعالیت ذکر شده‌باشد، این کسب و کار می‌تواند در هر جای دنیا رویداد فیزیکی برگزار کند و خرید و فروش آثار هنری را از طریق آن‌لاین یا ای‌کامرس در منطقه آزاد انجام دهد.

وی توضیح داد که یکی از بهترین راهکارهای انتقال پول مجازی در این منطقه خدمات نقودی (Noqodi) است که یک سرویس بومی و قانونی در امارات مانند PayPal است.

برای استفاد از خدمات منطقه آزادی میدان، کسب و کارها می‌توانند برای پیش‌ثبت‌نام با پرداخت ۵۰۰ درهم فرآیند استفاده از این خدمات را آغاز کنند.

مدارک ارائه شده توسط منطقه آزاد به شرکت‌های ثبت شده

بعد از انعقاد توافقنامه میان کسب و کار و منطقه آزاد، مدارک زیر در اختیار کسب و کار قرار می‌گیرد:

۱- مجوز کسب

۲- گواهی تاسیس

۳- ثبت سهام

۴- توافق اجاره

۵- تفاهمنامه همکاری با منطقه آزاد

نوشتهٔ پیشین
اقتصاد دیجیتال امارات منجر به جریان های درآمدی بالاتر و در نتیجه شغل های پر درآمدتر میشود.
نوشتهٔ بعدی
بازدید هیات تجاری فناوری ایران در نمایشگاه انرژی خاورمیانه از مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست