اخباراخبار اقتصادی ایراناخبار باشگاه رهبران کسب و کاراخبار مرکز تجاری دبیاخبار مهم

افزایش همکاری مرکز تجاری ایران در امارات برای شناساندن ظرفیت استانها به بازار امارات

افزایش همکاری مرکز تجاری ایران در امارات برای شناساندن ظرفیت استانها به بازار امارات

به گزارش روابط عمومی مرکز تجاری ایران در امارات؛ محمد چلنگری، نایب رئیس اتاق بازرگانی مازندران در گفتگو با محمدرضا طلایی، رییس مرکز تجاری و گیتی مرتضوی مدیر بین الملل مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به بررسی ظرفیت های این استان، فرصت های پیش رو همچنین نحوه حضور در بازار امارات و تعامل با طرفین اماراتی پرداخت اند.

چلنگری نایب رئیس اتاق بازرگانی مازندران در خصوص ظرفیت های موجود در استان مازندران بیان کرد؛« استان مازندران 22 هزار و 530 کیلومترمربع مساحت دارد. سه فرودگاه و سه بندر تجاری در این استان قرار گرفته؛ دومین بندر بزرگ کشور پس از بندر شهید رجایی در این استان واقع شده است.»

نایب رئیس اتاق بازرگانی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به بررسی وضعیت تولیدی استان پرداخت و گفت؛ «مازندران استانی صنعتی، کشاورزی و گردشگری است. حدود 82 هزار و 392 نفر در این استان مشغول به کار هستند. مهمترین کارخانه های فعال استان ‌می توان به سیمان، دام و طیور، چوب، کشتی سازی، شیلات و فرآورده های لبنی در این استان قرار دارند. لازم به ذکر است که لبنیات مازندران از آن دست صنایعی است که به کشورهای عربی صادرات دارد.»

تولید محصولات کشاورزی نیز از دیگر مواردی بود که نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران به آن پرداخت و افزود: «در بخش کشاورزی 7 و نیم میلیون تن محصول در سال تولید کرده ایم. اگرچه که بخشی از آن به مصرف داخل می رسد، اما آن بخشی که به کشورهای همسایه صادر می شود نیز قابل توجه است.»

وی در ادامه افزود: « تنوع و حجم محصولات کشاورزی تولیدی استان مازندران به گونه ای است که می تواند نیاز بازار امارات را پوشش دهد. با حضور در این کشور می توان ظرفیت های بیشتری را شناسایی و برای آن برنامه ریزی کرد. با توجه به ظرفیت بالای تولیتد محصولاتی همچون خاویار، گوشت سفید، کیوی، جوجه یک روزه از مهترین کالاهایی هستند که می توان به امارات صادر شود. همچنین وجود کارخانه های ساخت شیشه دو جداره و تولید گوشت شترمرغ نیز از دیگر محصولاتی است که در مازندران تولید می شود.»

چلنگری در بخش دیگری از سخنان خود به ساخت و ساز ادوات کشاورزی به عنوان یکی دیگر از صنایع جانبی این استان نیز اشاره کرد و گفت: « تولید و ساخت ادوات کشاورزی داخلی باعث افزایش کیفیت و همزمان به پایین آمدن هزینه های جانبی کشاورزی شود.»

در ادامه چلنگری داشتن هیئت تجاری اختصاصی متشکل از بازرگانان، فعالان اقتصادی و صاحبان کسب و کارها و امکان بازدید از ظرفیت های استان برای طرفیت اماراتی، از جمله نکاتی بود که به آن اشاره کرد.

در پایان طلایی با اشاره به وجود فرصت‌های تجاری فوق العاده در بازار امارات، برای اتاق های بازرگانی استان ها بیان کرد؛ « در صورت انعقاد تفاهم نامه فی مابین، ارائه خدمات به اعضای اتاق بازرگانی این استان با تخفیف همراه خواهد بود و علاوه بر آن می توان از بستر وبسایت اتاق بازرگانی مازندران برای معرفی مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی استفاده کرد.»

نوشتهٔ پیشین
تجارت غیرنفتی ۹ ماهه دولت سیزدهم ۸۴ میلیارد دلار شد
نوشتهٔ بعدی
آمادگی هرمزگان برای افزایش سفرهای بین المللی به شارجه

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست