اخباراخبار اقتصادی امارات

در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ رقم خورد

۳۰۹.۴ هزار میلیارد تومان مازاد بودجه امارات / درآمدهای امارات ۴۰ درصد و هزینه‌ها ۱۹ درصد افزایش یافت

وزارت دارایی امارات با کسب و کارها برای بهبود قانون مالیات بر کسب و کار مشورت می‌کند

مازاد بودجه امارات متحده عربی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، ۳۵.۴ میلیارد درهم (۹.۹ میلیارد دلار) بود که با محاسبه امروز شنبه 22 مرداد به ازای هر درهم 8500 تومان حدود 309 هزار میلیارد تومان بودجه مازاد کسب کرده است است در حالی ، در حالی که در سه ماهه مشابه سال گذشته 15.9 میلیارد درهم (4.3 میلیارد دلار) مازاد داشت.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، بر اساس آمارهای مالی عمومی منتشر شده از سوی وزارت دارایی امارات متحده عربی، درآمدهای امارات در مقایسه با حدود 89 میلیارد درهم (24 میلیارد دلار) در سه ماهه اول سال جاری سال 2021 ، با افزایش 40.4 درصدی در سه ماهه اول سال به حدود 123.8 میلیارد درهم (33.7 میلیارد دلار) رسیده است.

در مقابل هزینه های امارات متحده عربی در سه ماهه اول سال به 87.4 میلیارد درهم (23.8 میلیارد دلار) در مقایسه با 73.1 میلیارد درهم (19.9 میلیارد دلار) در سه ماهه مشابه سال گذشته افزایش یافت که نشان از افزایش 19.5 درصد در بخش هزینه ها دارد.

امارات متحده عربی یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت است که قیمت آن در ماه‌های اخیر به بیش از ۱۰۰ دلار در هر بشکه افزایش یافته است.

اقلام کالا و خدمات بیشترین میزان هزینه های دولت امارات را در سه ماهه اول سال داشته و به 30.9 میلیارد درهم (8.4 میلیارد دلار) رسیده است و پس از آن پرداخت حقوق با 28.7 میلیارد درهم (7.8 میلیارد دلار) بیترین سهم را دربودجه امارات دارد.

نوشتهٔ پیشین
نشست هم‌اندیشی مرکز تجاری ایران در امارات با اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور برگزار شد
نوشتهٔ بعدی
۲۸ میلیون مسافر در شش ماهه اول ۲۰۲۲ از خدمات فرودگاه دبی استفاده کردند / میانگین مسافران ماهانه فرودگاه دبی ۳۰ درصد بیشتر از کل مسافران فرودگاه بین المللی تهران !

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست