اخباراخبار اقتصادی امارات

230 میلیون دلار سود فلای دبی در سال 2021 میلادی

230 میلیون دلار سود فلای دبی در سال 2021 میلادی

شرکت هواپیمایی فلای دبی (flydubai) در سه ماهه اول سال جاری ۲.۳۵ میلیون مسافر را جابه‌جا کرد که این رقم، ۱۱۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است زیرا صنعت مسافرت همچنان به بهبودی از تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا ادامه می‌دهد.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی و به نقل از اویژن، غیث الغیث، مدیر اجرایی فلای دبی روز یکشنبه گفت: ما با سرمایه‌گذاری بر نتایج فوق‌العاده‌ای که برای سال ۲۰۲۱ گزارش کردیم، به رشد خود در سال ۲۰۲۲ ادامه دادیم.

او افزود: ما شاهد بودیم که تعداد مسافران حمل شده در سه ماهه اول سال جاری در مقایسه با دو سال گذشته بیش از دو برابر شده است زیرا در طول اکسپو دبی ۲۰۲۰ از جهان استقبال کردیم. فلای دبی در سه ماه منتهی به پایان مارس ۱۹هزار پرواز انجام داد زیرا دولت‌ها محدودیت‌های رفت و آمد را کاهش دادند و صنعت سفر بهبود یافت. تقاضا برای ترافیک متصل نیز در این دوره افزایش یافت، به‌طوری‌که ۴۳ درصد از مسافران در مقایسه با ۲۸ درصد در مدت مشابه سال گذشته به شبکه شرکت حامل متصل شدند. سفرهای بیزینس کلاس نیز در سه ماهه اول رشد داشته است.

فلای دبی در سال جاری چهار فروند هواپیمای جدید تحویل گرفته است و ناوگان بوئینگ ۷۳۷ خود را به ۶۳ هواپیما افزایش داده تا شبکه مسیرهای خود را گسترش دهد. انتظار می‌رود این شرکت هواپیمایی ۱۸ هواپیمای دیگر را طی چند ماه آینده تحویل بگیرد.

این شرکت در سال ۲۰۲۱ به سود خود رسید زیرا تعداد مسافران به دلیل کاهش محدودیت‌های سفر و بهبود شرایط اقتصادی در سراسر جهان افزایش یافت.

این شرکت هواپیمایی در سال ۲۰۲۱، ۸۴۱ میلیون درهم (۲۲۹ میلیون دلار) سود داشت، در حالی که در سال ۲۰۲۰، زمانی که صنعت مسافرت به شدت تحت تاثیر بیماری همه‌گیر قرار گرفت، ضرر ۷۱۲.۶ میلیون درهم داشت. درآمد سال گذشته ۸۶ درصد بیشتر شد و به ۵.۳ میلیارد درهم رسید زیرا تعداد مسافران ۷۶ درصد افزایش یافت و به ۵.۶ میلیون افزایش یافت.

نوشتهٔ پیشین
امارات متحده عربی در فهرست پیشرفته‌ترین کشورها در زمینه فناوری قرار گرفت
نوشتهٔ بعدی
جزئیات کاهش سود بازرگانی و ۴۴۰ تعرفه گمرکی اعلام شد

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست