اخباراخبار اقتصادی اماراتاخبار مرکز تجاری دبی

کمیته عالی فناوری آینده و اقتصاد دیجیتال در دبی تشکیل شد

1000شرکت در حوزه بلاکچین و متاورس تا سال 2030

1000شرکت در حوزه بلاکچین و متاورس تا سال 2030

دولت دبی یک کمیته استثنایی متخصص در فناوری آینده و اقتصاد دیجیتال به ریاست شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم, ولیعهد دبی و رئیس شورای اجرایی تشکیل داده است.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی,

کمیته عالی فناوری آینده و اقتصاد دیجیتال شامل اعضای زیر است:

  • عمر سلطان العلما, وزیر دولت در امور هوش مصنوعی, اقتصاد دیجیتال و برنامه های کاربردی کار از راه دور, رئیس  هیئت مدیره اتاق دوبی برای اقتصاد دیجیتال: نایب رئیس کمیته.
  • هلال سعید المری, مدیر کل اداره اقتصاد و گردشگری دبی.
  • حمد عبید المنصوری, مدیر کل اداره دیجیتال دبی.
  • خلفان جمعه بلهول, مدیر عامل بنیاد آینده دبی.
  •  احمد عبدالله بن بیات, نایب رئیس هیئت مدیره اتاق دوبی برای اقتصاد دیجیتال.
  • مالک المالک, مدیرکل سازمان توسعه دبی.
  • عارف امیری, مدیر عامل مرکز مالی بین المللی دبی.
  • ماها المزینه, گزارشگر عمومی کمیته.

این کمیته وظایف مطالعه و آماده سازی سیاست ها و روندها برای اقتصاد دیجیتال و فناوری های آینده از جمله متاورس, هوش مصنوعی, بلاک چین, نسل بعدی اینترنت (وب 3.0), واقعیت مجازی, واقعیت افزوده, اینترنت اشیا , مراکز داده و رایانش ابری در امارت دبی و نظارت بر اجرای استراتژی های مرتبط با اقتصاد دیجیتال و فناوری های آینده در امارات دبی را بر عهده خواهد داشت. همچنین این کمیته مهارت‌های آینده مورد نیاز برای بخش‌های دیجیتال را شناسایی می‌کند, به بخش‌های اقتصادی در رابطه با اقتصاد دیجیتال مشاوره می‌دهد و عملکرد اقتصاد دیجیتال را نظارت می‌کند.

این کمیته بر توسعه طرحی برای جذب شرکت‌های برجسته و کنفرانس‌های بین‌المللی متخصص در فناوری‌های آینده و اقتصاد دیجیتال و ایجاد مشارکت‌های استراتژیک با نهادهای فعال در زمینه اقتصاد دیجیتال از همه کشورهای جهان برای بهره‌مندی از تجارب موفق در بخش های مختلف حیاتی و برای تجدید نظر درروش های کار و توسعه سیستم ها فعالیت خواهد کرد. شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم اخیراً “استراتژی متاورس دبی” را با هدف تثبیت موقعیت دبی در بین 10 شهر برتر در اقتصادهای پیشرو در زمینه “متاورس” تدوین کرده بود.

ایجاد یک مرکز بزرگ برای جامعه جهانی متاورس, افزایش تعداد شرکت‌های بلاک چین تا پنج برابر تعداد فعلی و نیز تثبیت 1000 شرکت فعال در زمینه بلاک چین و “Metaverse” و حمایت از 40000 شغل مجازی از دیگر برنامه های  استراتژی تدوین شده است که به رونق اقتصادی در دبی تا سال 2030 کمک می کند.

 

ترجمه: مهران ابراهیمیان

 

نوشتهٔ پیشین
دبی بهترین شهر خرده فروشی در منطقه و چهاردهمین شهر در سطح جهان است
نوشتهٔ بعدی
اطلاعیه نحوه ثبت نام در نمایشگاه GITEX دوبی

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست