اخباراخبار اقتصادی امارات

با افزایش 162 درصدی

۲۸ میلیون مسافر در شش ماهه اول ۲۰۲۲ از خدمات فرودگاه دبی استفاده کردند / میانگین مسافران ماهانه فرودگاه دبی ۳۰ درصد بیشتر از کل مسافران فرودگاه بین المللی تهران !

فرودگاه دبی

بر اساس داده‌های فرودگاه‌های دبی، تعداد مسافران فرودگاه بین‌المللی دبی طی شش ماه اول سال 2022 به 27.9 میلیون مسافر افزایش یافته است که نسبت به نیمه اول سال 2021 افزایش 162 درصدی داشته است.

به گزارش  مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، شرکت فرودگاه‌های دبی اعلام کرد: این در صد افزایش با وجود کاهش ظرفیت فرودگاه در جریان نوسازی باند شمالی بوده است که 45 روز در اوخر بهار سال جاری به طول انجامید.

فرودگاه بین المللی دبی در سه ماهه دوم سال جاری 14.2 میلیون مسافر را ثبت کرده که افزایش سالانه 202 درصدی را به ثبت رسانده است و در نوع خود رکورد به شمار می رود. زیرا تعداد مسافران در فصل دوم میلادی به 14.8 میلیون نفر رسیده که این آمار در مدت مشابه سال قبل 4.9 میلیون نفر بوده است.

بر اساس آمارهای اعلامی شرکت فرودگاه های دبی در سه ماهه اول سال جاری میلادی رشد مسافران حدود 128 درصد بوده و تعداد مسافران از 5.5 میلیون نفر به 13.1 میلیون نفر رسیده است

تعداد مسافران فرودگاه های  امارات  در شش ماه اول 2022
تعداد مسافران فرودگاه های امارات در شش ماه اول 2022
مقاصد و مبادی اصلی مسافران فرودگاه دبی

همچنین بر اساس آمارهای استخراجی چهار مبدا اصلی که بیشترین مسافران فرودگاه بین المللی دبی میزبان آنها بوده است به ترتیب هندی ها، عربستانی ها، انگلیسی ها، پاکستانی ها و آمریکایی ها بوده اند.
هند با 4 میلیون مسافر جایگاه خود را به عنوان اولین مقصد فرودگاه بین المللی دبی حفظ کرد و عربستان سعودی در رتبه دوم قرار گرفت که جدول زیر نشان می دهد:

مقاصد اصلی فرودگاه های امارات 6 ماهه اول 2022
مقاصد اصلی فرودگاه های امارات 6 ماهه اول 2022

با توجه به جابه‌جایی بار، حجم محموله‌ها از طریق فرودگاه بین‌المللی دبی در سه ماهه دوم به 390.5 هزار تن رسید که در مجموع 910 هزار تن در شش ماهه اول سال 2022، 18.9 درصد کاهش را به ثبت رساند.

تعداد کل پروازها در شش ماهه نخست سال جاری حدود 154.9 هزار پرواز بوده است که نسبت به نیمه اول سال 2021؛ 55.9 درصد افزایش داشته است.

این تعداد پرواز حدود 87 درصد عملکرد فرودگاه بین امللی دبی در سال 2019 و درواقع سال قبل از همه گیری کرونا است. همچنین بر اساس آمارهای اعلامی تعداد مسافران ورودی به فرودگاه دبی در شش ماه اول میلادی به 27.9 میلیون نفر رسیده که نشان از میانگین ورود ماهانه 4.69 میلیون نفر است.

شرکت فرودگاه‌های دبی با توجه به شاخص‌های عملکرد قوی در شش ماهه اول و انتظارات، پیش‌بینی‌های قبلی خود را در مورد ترافیک مسافری تا پایان سال جاری به 62.4 میلیون مسافر به‌روزرسانی کرده است. برای نیمه دوم میانگین تعداد مسافران به 5.6 میلیون مسافر در ماه می رسد.

عملکرد شاخص فرودگاه امام در 1400
عملکرد شاخص فرودگاه امام در 1400

گفتنی است برای مقایسه حجم مسافر این فرودگاه با فرودگاه بین الملی تهران بد نیست بدانید که طبق آخرین آمار اعلامی از سوی شهر فرودگاهی امام خمینی که بر روی درگاه سایت خود قرار داده است تعداد کل مسافران در طول سال با افزایشی 304 درصدی از 882 هزار و 512 نفر به 3 میلیون 582 هزار و 474 نفر رسیده است که این به معنای این است که متوسط تعداد مسافران هر ماه در فرودگاه دبی حدود 30 درصد بیشتر از عملکرد سالانه فرودگاه بین المللی تهران است.

عملکرد شاخص تعداد مسافر در شش ماهه اول  فرودگاه امام در 1400
عملکرد شاخص تعداد مسافر در شش ماهه اول فرودگاه امام در 1400
نوشتهٔ پیشین
۳۰۹.۴ هزار میلیارد تومان مازاد بودجه امارات / درآمدهای امارات ۴۰ درصد و هزینه‌ها ۱۹ درصد افزایش یافت
نوشتهٔ بعدی
نیم میلیون مجوز اشتغال جدید در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ / کارگران خارجی در کدام بخش ها بیشترمشغول کار می شوند؟

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست