اخباراخبار اقتصادی ایران

گسترش شبکه پروازی میان ایران و امارات

گسترش شبکه پروازی میان ایران و امارات

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزایش تبادل گردشگر میان جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه را در پی گسترش شبکه پروازی میان ایران و امارات در دستور کار قرار داد.

علی‌اصغر شالبافیان در نشست با حمد عبیدالله معاون بازرگانی هواپیمایی «فلای‌دبی» موضوع تجمیع ظرفیت‌های بخش خصوصی و دولتی را به منظور گسترش روابط گردشگری میان ایران با کشورهای همسایه در دستور کار قرار داد.
بر پایه این گزارش، با توجه به اینکه خطوط هوایی «فلای دبی» با دارا بودن پروازهای کانکشن یا دارای نقطه اتصال از اهمیت قابل‌توجهی برای ارتباط کشورهای مختلف با ایران دارا است؛ از این رو معاون گردشگری پیروی تقاضای گردشگران ورودی از لاهور پاکستان، حیدرآباد هند، بحرین، کویت و عمان در نظر دارد ظرفیت‌های موجود از جمله شبکه فعال پروازی ایران و امارات را به خدمت بگیرد.
همچنین در این دیدار حمد عبیدالله نیز پیرو اطلاعات اخذ شده از برگزاری همایش فعالان گردشگری ایران و عراق که اخیراً با هدف افزایش تبادلات گردشگری در شهر مشهد مقدس برگزار شد، با اشاره به اهمیت این رویداد ، فراهم آوردن ارتباط بخش خصوصی کشورها را در توسعه روابط گردشگری موثر خواند.
همچنین او با تاکید بر اینکه هم‌اکنون تعداد ۳۰ پرواز به صورت هفتگی از طریق خطوط هوایی فلای دبی به ایران برقرار است و این ظرفیت تا آینده‌ای نزدیک تا سقف ۵۰ پرواز افزایش خواهد یافت؛ تکیه بر این ظرفیت را در هدایت گردشگران به سوی مقاصد گردشگری ایران موثر دانست.
حمد عبیدالله با اشاره به اینکه پروازهای فلای‌دبی به صورت هفتگی به شهرهای شیراز، بندرعباس، تهران، اصفهان و مشهد در حال انجام است؛ به بهره‌مندی از پروازهای دارای نقطه اتصال از پاکستان و عمان به ایران تاکید کرد و فراهم آوردن ارتباط بخش خصوصی این دو کشور را در برنامه‌ریزی و دستیابی به استراتژی‌های اجرایی دارای اهمیت خواند.

منبع:روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی

نوشتهٔ پیشین
اکسپو دبی برخی رویدادها را تعلیق کرد
نوشتهٔ بعدی
تغییر قوانین کار در امارات از سال 2022

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست