اخباراخبار اقتصادی اماراتاخبار اقتصادی ایراناخبار مهم

وزیر خارجه امارات :

گرمی روابط ایران و امارات بازگردانده شود

گرمی روابط ایران و امارات بازگردانده شود

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات به نقل از ایرنا،
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در گفتگوی تلفنی با شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات متحده عربی، در خصوص روند توسعه روابط دوجانبه و برخی مسائل منطقه ای و بین المللی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه در این گفت‌وگو با اشاره به نگاه مثبت مقامات عالی رتبه دو کشور به مناسبات فیمابین، از ارتقای سطح روابط دو کشور استقبال کرد و آن را یک گام مهم در روند توسعه روابط دو جانبه ارزیابی کرد.

امیرعبداللهیان حضور رژیم اشغالگر قدس در منطقه را موجب بی ثباتی و ناامنی در منطقه دانست و افزود: رژیم صهیونیستی تلاش کرد تا نشست اخیر جده را به یک بحران در منطقه تبدیل کند، اما با درایت کشورهای شرکت کننده منطقه، موضوعات همکاری‌های منطقه ای، پیشرفت و امنیت مورد تاکید قرار گرفت.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در ارتباط با مذاکرات رفع تحریم‌ها خاطرنشان کرد: اتحادیه اروپا به تلاش‌های خود برای به نتیجه رسیدن مذاکرات ادامه می‌دهد و ما برای رسیدن به یک نتیجه خوب و پایدار جدی هستیم.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، با اشاره به منافع مشترک دو کشور در توسعه روابط فی مابین، ارتقای سطح نمایندگی‌های سیاسی را در چارچوب اهمیت گسترش روابط دو کشور همسایه و تمایلات دو ملت برادر و علاقمندی مقامات عالیه دو کشور به این هدف دانست.

وزیر امور خارجه امارات افزود: ما تردیدی نداریم که نه تنها می توانیم گرمی روابط دو کشور را بازگردانیم، بلکه افق‌های تازه ای را نیز به روی روابط بگشاییم، به ویژه در شرایطی که با چالش‌های متعددی در منطقه از جمله مسائل زیست محیطی و آب و هوایی مواجه هستیم. وی افزود: همچنین فرصت‌های اقتصادی بی شماری در دو کشور برای دو ملت فراهم است که می توانیم از آنها به نحو مطلوبی بهره برداری کنیم و سفرهای متقابل مقامات، تجار و کارشناسان تاثیر بسزایی در این خصوص دارد.

شیخ عبدالله تاکید کرد: برای ما صلح و ثبات و خیر و عزت برای ایران به عنوان کشور همسایه و برادر ما بسیار مهم است، چرا که بر روی کشور ما نیز تاثیر مثبت می گذارد و امیدواریم که در آینده بتوانیم گام های بلندتری را برای توسعه روابط دو کشور برداریم.

 

 

نوشتهٔ پیشین
رکورد زنی انتقال وجه بین بانک های امارات
نوشتهٔ بعدی
نمایشگاه جیتکس ۱۸ مهر برگزار می شود

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست