اخباراخبار اقتصادی امارات

با تصویب تاسیس صندوق پس‌انداز کارکنان خارجی توسط شورای اجرایی دبی

کارکنان خارجی در دبی سنوات پایان خدمت دریافت می‌کنند

کارکنان خارجی در دبی سنوات پایان خدمت دریافت می‌کنند

شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم ولیعهد دبی و رئیس شورای اجرایی دبی، راه اندازی «طرح پس‌انداز برای کارمندان خارجی در دولت دبی» را برای تقویت سیستم مزایای پایان خدمت تصویب کرد.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از آژانس خبری امارات (وام)، این طرح توسط مرکز مالی بین‌المللی دبی با مشارکت چندین شرکت سرمایه‌گذاری بین‌المللی که فرصت‌های سرمایه‌گذاری جذاب و مطمئن را فراهم می‌کنند، نظارت خواهد شد.

این ابتکار همچنین تضمین می‌کند که دبی یک مقصد شغلی جذاب باقی می‌ماند که استعدادهای برجسته را از طریق یک سیستم یکپارچه جذب می‌کند که فرصت‌های مختلف پس‌اندازی را در مجموعه‌های مالی به کارکنان ارائه می‌دهد که می‌تواند مزایا و پس‌انداز آنها را برای آینده افزایش دهد.

این اعلامیه در جریان جلسه شورای اجرایی دبی که امروز در “دیپ دیو دبی” برگزار شد شیخ حمدان بن محمد تأکید کرد که این طرح نقشی محوری در توسعه مستمر قابلیت‌های بخش دولتی ایفا می‌کند و جذابیت آن را برای متخصصان واجد شرایط در زمینه‌های مختلف افزایش می‌دهد، در حالی که تضمین می‌کند که همه کارکنان، اعم از شهروندان یا ساکنان، از امکانات لازم برخوردار هستند.

این طرح تعدادی از مزایای مالی را برای کارکنان فراهم می‌کند که مهمترین آنها فرصت پس‌انداز در سبدهای حساب مالی مختلف برای رشد پس‌انداز و ایجاد پایداری مالی برای آنها و خانواده‌هایشان است. این طرح همچنین با واریز آنها به طرح از تاریخ ثبت نام، حقوق ها را به طور مؤثرتری محافظت و مدیریت می کند.

از این رو، هیچ گونه عوارض مالی از سنوات خدمت قبلی را که قانون فعلی در مورد آن اعمال می شود، شامل نمی شود. علاوه بر این، کارکنان می توانند ساختارهای سرمایه گذاری متعددی از جمله صندوق های سرمایه گذاری سنتی و سایر ساختارهای سازگار با شریعت اسلامی را انتخاب کنند. کارمندانی که مایل به سرمایه گذاری مزایای خود نیستند نیز گزینه هایی در اختیار خواهند داشت که حفاظت از سرمایه را تضمین می کند.

طرح پس انداز پس از اجرای موفقیت آمیز مرکز مالی بین المللی دبی برای کارکنان شاغل در این مرکز در سال 2020، مفهوم سازی شده است. انتظار می رود این طرح در سال های آینده نقدینگی مالی را در دبی افزایش دهد و کیفیت در حال تحول را افزایش دهد.

تحت نظارت مرکز مالی بین المللی دبی هیئت امناء و شرکت‌های سرمایه‌گذاری بین‌المللی وظایف نظارت بر طرح پس‌انداز را در یک سیستم حاکمیتی بر عهده خواهند گرفت که کارایی و اثربخشی این طرح را تضمین می‌کند تا تضمین کند که در درجه اول به منافع کارکنان خدمت می‌کند. راه های سرمایه گذاری، و از برنامه ریزی و مدیریت منابع انسانی در دبی با تضمین مزایای پایان خدمت برای کارکنان به طور منظم و پایدار در یک سیستم یکپارچه بسیار کارآمد پشتیبانی می کند.

نوشتهٔ پیشین
خط ریلی ابوظبی به دبی افتتاح شد
نوشتهٔ بعدی
برنامه امارات برای استمرار بهبود روابط با همسایگان از جمله ایران

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست