اخباراخبار اقتصادی امارات

شهروندان اماراتی از چه حمایت هایی برخوردارند؟

چهار برنامه حمایتی جدید برای اماراتی ها با 210 هزار میلیارد تومان بودجه جدید/ بیمه بیکاری هر اماراتی 37میلیون 500 هزار تومان!

رئیس‌جمهور امارات دستور بازسازی برنامه حمایت از افراد کم‌درآمد و افزایش بودجه به ۲۸ میلیارد درهم را داد.

 

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، شیخ محمد بن زاید آل نهیان، رئیس دولت امارات از برنامه یکپارچه  «حمایت اجتماعی برای کم درآمدها»  با مبلغ 28 میلیارد درهم خبر داد که اگر هر درهم را 7500 تومان در نظر بگیریم  این برنامه حمایتی حدود 210 هزار میلیارد تومان  است که مشمول موارد زیادی از جمله حمایت های تحصیلی ، کمک هزینه تامین مسکن تا تخصیص بنزین سهمیه ای می شود.

 

کمک های اجتماعی سالانه از 2.7 میلیارد درهم به 5 میلیارد درهم و بودجه از 14 میلیارد درهم به 28 میلیارد درهم افزایش می یابد.

 

برنامه حمایتی از طریق وزارت انکشاف جامعه، شامل محورهای مختلف واساسی برای خانواده های ملی با درآمد محدود است که علاوه بر حمایت مالی موقت از شهروندان بیکار جویای کار و شهروندان بیکار بالای 45 سال ،شامل کمک هزینه سرپرست خانواده، کمک هزینه زوجه، کمک هزینه اولاد، حمایت مالی مسکن و نیازهای اولیه مانند غذا، آب، برق و سوخت هم می شود.

 

در زیر جزئیات برنامه پشتیبانی آمده است:

 

تخصیص های جدید:

در این برنامه حمایتی چهار کمک هزینه جدید معرفی شده است: کمک هزینه مسکن، کمک هزینه تحصیلی دانشگاه، کمک هزینه برای شهروندان بیکار بالای 45 سال و کمک هزینه برای افراد بیکار جویای کار.

هدف این چهار تخصیص کمک به خانواده های کم درآمد اماراتی برای به دست آوردن مسکن مناسب، تشویق کودکان نخبه برای ثبت نام در دانشگاه و حمایت از شهروندان مسن است.

 

کمک هزینه اسکان:

برنامه جدید شامل کمک هزینه مسکن است که بین 1500 درهم در هر ماه و 2500 درهم در هر ماه در مورد مسکن مستقل است. این کمک ها تا زمانی است که خانواده مسکن دولتی دریافت کند، متقاضیانی که با والدین یا هر خانواده دیگری زندگی می کنند، حق دریافت 60 درصد این مبالغ را دارند.

این کمک هزینه برای کسانی که هر نوع یارانه دولتی مسکن دولتی دریافت می کنند یا صاحب خانه ای هستند که به نام آنها ثبت شده است اعمال نمی شود و این حکم در هنگام دریافت مسکن دولتی متوقف می شود.

 

کمک هزینه تحصیلی دانشگاهی:

در میان تخصیص های جدید گنجانده شده در برنامه حمایت اجتماعی و مدیریت خانواده، «کمک هزینه تحصیلی دانشگاهی» برای دانشجویان ممتاز است که نشان دهنده علاقه و تشویق دولت به فرزندان برای ثبت نام در تحصیلات دانشگاهی است. مبلغ در نظر گرفته شده  ماهانه 3200 درهم برای دانش آموزان ممتاز دبیرستانی است که در رشته های دانشگاهی  مورد تائید  شورای آموزش و پرورش و منابع انسانی ثبت نام می کنند.

 

این کمک هزینه همچنین شامل دانشجویان عادی در برنامه های تحصیلی دیپلم و دانشگاه با توجه به کمک هزینه فرزندان برای هر خانواده (بین 2400 تا 800 درهم) و با حداکثر سن 25 سال برای دانشجو می شود.

 

کمک به شهروندان بیکار بالای 45 سال:

یکی از مزایای مالی جدید در طرح حمایت اجتماعی است که در آن یارانه ثابت از 2000 تا 5000 درهم در هر ماه با توجه به سن برای شهروندان بیکار به اضافه سایر کمک هزینه ها اعطا می شود. و کمک هزینه در صورت بیکاری سرپرست خانواده پرداخت خواهد شد.

 

کمک هزینه بیکاران جویای کار:

این کمک هزینه برای مدت 6 ماه تمدید می شود و برای هر ذینفع بدون در نظر گرفتن سن، ماهیانه 5000 درهم می باشد که هدف از این کمک هزینه توانمندسازی مالی بیکاران در طول دوره جستجوی شغل است.  طبق محاسبه ساده اگر هر درهم را 7500 تومان در نظر بگیریم مبلغ بیمه بیکاری ماهانه در امارات 37 میلیون 500 هزار تومان  است.

 

پاداش ها افزایش یافته است:

برنامه حمایت اجتماعی کمک هزینه های تخصیص یافته به همه اعضای خانواده از جمله سه کمک هزینه فعلی را افزایش می دهد: کمک هزینه سرپرست خانواده، کمک هزینه همسر و کمک هزینه فرزندان.

 

کمک هزینه سرپرست خانواده با توجه به سابقه و سنوات کار به شرح زیرافزایش می یابد:

این کمک هزینه از 5000 درهم در ماه افزایش یافته و سپس به ازای هر 10 سال سابقه کار به میزان 2000 درهم در ماه افزایش می یابد و  به 13000 هزار درهم می رسد. به طوری که سرپرست خانواده در گروه سنی 21 تا 30 سال مبلغ 5000 درهم در ماه دریافت می کند و کمک هزینه برای گروه سنی 30 تا 40 سال به 7000 درهم و گروه سنی 40  تا 50 سال  9000 درهم دریافت می کنند وگروه سنی 50 تا 60 سال 11 هزار درهم و رده سنی بالای 60 سال  این کمک هزینه ماهیانه 13 هزار درهم می شود.

 

این کمک هزینه از سن 30 سال به بالا اعطا می شود و محاسبه سنوات کاری از سن 21 سالگی شروع می شود.

 

کمک هزینه همسر:

“برنامه جدید حمایت اجتماعی” شامل افزایش کمک هزینه زوجه به 3500 درهم با هدف افزایش حمایت های اجتماعی خانواده های ملی کم درآمد است.

 

کمک هزینه اولاد:

«برنامه حمایت اجتماعی» شامل افزایش کمک هزینه فرزندان به 2400 درهم در ماه برای پسر اول، 1600 درهم برای پسر دوم و سوم و 800 درهم برای پسر چهارم یا بیشتر است که تا پایان سن 21 سال این کمک هزینه برای همه موارد از جمله کارمند، بیکار و جویای کار اعمال می شود.

 

یعنی اگر سرپرست یک خانوار با ملیت امارات  چهار فرزند داشته باشد در این صورت ماهانه 6400 درهم به عنوان کمک هزینه اولاد به وی تعلق می گیرد. یعنی یک اماراتی بابت چهار فرزند ماهانه 48 میلیون تومان  دریافت خواهد کرد.

 

کمک هزینه تورم:

این برنامه شامل سه نوع کمک هزینه است که عبارتند از یارانه غذا، کمک هزینه برق و آب و کمک هزینه سوخت.

 

پاداش مکمل غذایی:

به عنوان بخشی از این ابتکار، دولت 75 درصد از تورم قیمت مواد غذایی را متعهد می شود تا به خانواده های اماراتی کمک کند تا بتوانند نیازهای زندگی خود را برآورده کنند و زندگی مناسبی برای آنها فراهم کند.

 

کمک هزینه برق و آب به میزان 50 درصد:

این یارانه در چارچوب راهبرد دولت با هدف کمک به افراد کم درآمد در جنبه های مختلف زندگی به ویژه موارد اساسی است. ارزش آب ماهانه 50 درصد برای مصرف آب کمتر از 26000 گالن است.

 

پاداش یارانه سوخت:

این برنامه این نوع حمایت ها را برای کاهش تاثیر نوسانات قیمت سوخت در سطح جهانی و به دلیل تمایل دولت به تامین نیازهای اساسی شهروندان با درآمد کم ارائه می کند. این برنامه یارانه ماهانه 85 درصد از افزایش 2.1 قیمت سوخت را ارائه می کند. درهم در هر لیتر سرپرست خانواده متاهل ماهیانه 300 لیتر و همسر شاغل 200 لیتر یارانه دریافت می کنند. یا اگر زوجه حمایتی نداشته باشد سرپرست خانواده 400 لیتر یارانه می گیرد.

 

ترجمه: مهران ابراهیمیان

نوشتهٔ پیشین
برگزاری وبینار آشنایی با راهکارهای توسعه صادرات به امارات ( بایدها و نبایدها)
نوشتهٔ بعدی
مشاوران مرکز تجاری ایران در امارات چگونه می‌توانند به آغاز کسب و کار شما در امارات کمک کنند؟

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست