اخباراخبار اقتصادی امارات

وزیر صنعت و فناوری پیشرفته امارات اعلام کرد:

پیگری امارات برای استفاده از اقتصاد کم کربن برای ایجاد مشاغل جدید و صنایع جدید

سلطان بن احمد الجابر، وزیر صنعت و فناوری پیشرفته امارات

به گفته وزیر صنعت و فناوری پیشرفته امارات، این کشور به سرعت رشد اقتصادی کم کربن را دنبال می کند تا مشاغل جدید، صنایع جدید و جریان های درآمدی جدید ارائه دهد.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از آژانس خبری امارات (وام)، سلطان بن احمد الجابر وزیر صنعت و فناوری پیشرفته امارات و فرستاده ویژه برای تغییرات آب و هوا، در سخنرانی در هفته آب و هوای خاورمیانه و شمال آفریقا (MENACW2022)، توضیح داد که امارات متحده عربی رویکردی جامع، متعادل و پیشگیرانه را برای اقدام اقلیمی و انتقال انرژی که موجب رشد اقتصادی پایدار می شود، اتخاذ می کند.

وی تأکید کرد: «امارات متحده عربی به عنوان یک کشور جوان و یک رهبر مسئول انرژی، همیشه با آینده‌ با طرز فکر مثبت روبرو بوده و با چالش‌ها برخورد کرده است. به همین دلیل است که 20 سال قبل از تعهد جهانی برای کاهش تدریجی به شدت 0.01 درصد متان دست یافتیم.»

الجابر تأکید کرد: «به همین دلیل است که قبل از UNFCCC (کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا) شروع به جذب C02 (دی اکسید کربن) در مقیاس صنعتی کردیم و به همین دلیل است که ما اولین تولید کننده هیدروکربن بودیم که انرژی عملیات خود را با انرژی صفر کربن تأمین می‌کردیم.»

وی خاطرنشان کرد که امارات همچنین اولین کشور در منطقه بود که توافقنامه پاریس را امضا و تصویب کرد، اولین کشوری بود که متعهد به کاهش گسترده اقتصادی در انتشار گازهای گلخانه ای شد و اولین کشوری بود که ابتکار راهبردی خالص صفر را تا سال 2050 اعلام کرد.

به گفته الجابر، امارات متحده عربی رهبری در این زمینه ها را انتخاب کرده است، زیرا به چالش های آب و هوایی «نه فقط به عنوان مشکلاتی برای رفع مشکل، بلکه به عنوان فرصت هایی برای استفاده می نگرد».

در حالی که جهان سرمایه‌گذاری‌ها را برای اقتصاد انرژی جدید بسیج می‌کند و به چالش آب و هوا رسیدگی می‌کند، دکتر الجابر تأکید کرد که رویدادهای اخیر «به ما یادآوری کرده‌اند که نمی‌توانیم به سادگی سیستم انرژی فعلی را خاموش کنیم.»

وی گفت: «همه ما باید بدانیم که انتقال انرژی به زمان نیاز دارد و نیاز به برنامه ریزی دقیق و مدبرانه دارد. اکنون بیش از هر زمان دیگری مشهود است که نمی توان در این امر عجله کرد. فشار برای کنار گذاشتن هیدروکربن‌ها منجر به بحران عرضه شده است. درس روشن این است که ما نباید سیاست های آب و هوایی را اتخاذ کنیم که منجر به فقر انرژی می شود.»

وی تأکید کرد: «جامعه بین المللی همچنان از تعهد 100 میلیارد دلاری برای تامین مالی آب و هوا که بیش از یک دهه پیش به کشورهای در حال توسعه داده بودند، کوتاهی می کند. ما به اهداف جسورانه در آینده نیاز داریم و باید به بررسی خطرات آب و هوایی به عنوان خطرات بالقوه امنیت جهانی شروع کنیم.»

نوشتهٔ پیشین
آیا روزهای خوش صادراتی ایران باز می‌گردد؟
نوشتهٔ بعدی
برگزیدگان اکسپو ۲۰۲۰ کدام کشورها بودند؟

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست