اخباراخبار اقتصادی امارات

پیشتازی منطقه منا در امارات متحده ی عربی از نظر شاخص جهانی قدرت نرم (GSPI) در میان 15 منطقه برتر جهان

) در میان 15 منطقه برتر جهانGSPI( پیشتازی منطقه منا در امارات متحده ی عربی از نظر شاخص جهانی قدرت نرم

 در سطح جهانی، ایالات متحده به رتبه اول بازگشت.

معاون رئیس جمهور امارات از رتبه برتر این کشور در شاخص جهانی قدرت نرم قدردانی کرد.

اعلیحضرت شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ، معاون رئیس جمهور و نخست وزیر امارات متحده عربی و حاکم دبی، گفت که این شاخص صدهزار  نفر را در 101 کشور جهان مورد بررسی قرار داده است. این کشور از نظر “میزان نفوذ” در رتبه اول منطقه ای و دهم در سطح جهانی قرار گرفت.

همچنین از نظر نفوذ دیپلماتیک در رتبه دهم جهان و نفوذ رسانه ها رتبه یازدهم را به خود اختصاص داده است.

شیخ محمد همچنین در توییتی اضافه کرد:

” قدرت نرم واقعی امارات مدل توسعه آن است که شرق و غرب را گرد هم می آورد ، بهترین ایده‌ها و ذهن‌ها و مردم از همه فرهنگ‌ها را بدون تبعیض گرد هم می‌آورد تا بهترین تجربه توسعه را در جهان ایجاد کند.”

امارات جایگاه خود را به عنوان جایگاه برتر در شمال و شمال آفریقا در شاخص جهانی قدرت نرم حفظ کرده و همچنین رتبه خود را با دو رتبه ارتقاء در بین 15 کشور برتر جهان جای داده است.

این نظرسنجی بیش از 100000 پاسخ دهنده را تحت پوشش قرار داد که 120 کشور جهان را رتبه بندی کردند.

همچنین رئیس دفتر رسانه دولتی امارات افزود:

“من معتقدم کنار گذاشتن خودخواهی و شکستن موانع ، استقبال از سایر فلسفه‌ها، ایدئولوژی‌ها، اعتقادات و رویکردها همگی کلیدهای قدرت نرم هستند. در نهایت با روی باز استقبال کردن ، صادق بودن و داشتن سخاوت ارزش‌هایی هستند که اعتماد را ایجاد می‌کنند و در اعتماد، ما اصول اولیه بستر همکاری را داریم.”

بر اساس شاخص جهانی قدرت نرم 2022، امارات متحده عربی بالاتر از هلند، سنگاپور، دانمارک، نروژ، نیوزلند، اسرائیل، هند، پاکستان و بسیاری از کشورهای بزرگ دیگر قرار گرفته است.

یکی دیگر از معیارهای کلیدی که در آن امارات متحده عربی در  ده رتبه بندی برتر قرار گرفته است، “نفوذ” است.

با این وجود، سریع‌ترین پیشرفت و بهینه سازی امارات در سال جاری در بخش آموزش و پرورش وعلم ثبت شده است، زیرا تمرکز اصلی آن بر اقتصاد با فناوری ها پیشرفته و توسعه یافته تر ،آموزش تخصصی و همچنین سرمایه‌گذاری در اکتشاف بیشتر فضا با ماموریت مریخ امارات بر درک بیشتر توانایی‌های امارات تأثیر گذاشته است.

از نظر منطقه ای، اسرائیل در رتبه دوم در شاخص جهانی قدرت نرم و بیست و سومین جهان قرار گرفت و پس از آن عربستان سعودی با رتبه ی (24)، قطر با (26)، مصر با  (31)، کویت با (36) و مراکش با (46) قرار دارند.

و در آخر در سطح جهانی ، ایالات متحده پس از بریتانیا، آلمان، چین، ژاپن، فرانسه، کانادا، سوئیس، روسیه، ایتالیا، اسپانیا، کره جنوبی، استرالیا، سوئد و امارات متحده عربی به رتبه اول در شاخص جهانی قدرت نرم بازگشت.

منبع

نوشتهٔ پیشین
دبی گام نخست را برای تبدیل شدن به قطب رمزارز غرب آسیا برداشت
نوشتهٔ بعدی
حجم تجارت الکترونیکی امارات متحده عربی در سال ۲۰۲۱ از ۵ میلیارد دلار عبور کرد

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

فهرست