اخباراخبار اقتصادی اماراتاخبار اقتصادی ایران

پایگاه صادراتی محصولات دانش‌بنیان و فناور استان فارس در امارات متحده عربی راه‌اندازی شد

گروه استان‌ها_ عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس گفت: نمایشگاه دائمی و پایگاه صادراتی محصولات دانش‌بنیان و فناور کشور ایران در امارات متحده عربی راه‌اندازی شده است که به همت اتاق بازرگانی فارس شرایط شرکت‌های استان فارس نیز فراهم شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، یلدا راهدار در جلسه کمیسیون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه فارس که با اشاره به راه‌اندازی این مرکز و آمادگی برای حضور شرکت‌های استان فارس در این نمایشگاه اظهارداشت: مرکز نمایش دائمی محصولات دانش بنیان در شهر دبی، اختصاص فضای اداری به صورت اشتراکی، ملاقات‌های تجاری دوجانبه و چندجانبه، بازاریابی و فروش، مطالعه و تحقیقات بازار، مشاوره‌های حقوقی، حضور در باشگاه رهبران کسب‌وکار ایران و امکان بهره‌مندی از مزایای مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی از خدمات این مرکز به شرکت های دانش بنیان ایران و استان فارس است.

وی بیان کرد: این مرکز با همکاری باشگاه مجازی رهبران کسب و کار ایران، اقدام به معرفی محصولات و خدمات یک هزار برند ایرانی در کشورهای عربی کرده است که بستری هوشمند برای تبادل اطلاعات دست ‌اندرکاران تولید، صادرات و واردات کشور است.

راهدار با بیان اینکه مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، نخستین مرکز تجارت هیبریدی ایران است که با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران ایجاد شده‌ است و افتتاح آن ظرفیت‌های تازه‌ای برای فعالان اقتصادی ایران ایجاد کرده است اظهارداشت: با راه اندازی مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، از شرکت های دانش بنیان منتخب برای ورود به بازار این کشور حمایت خواهد شد.

وی افزود: در استان فارس تعداد 203 شرکت دانش بنیان فعالیت دارند که به صورت رسمی ثبت شده اند و حوزه های سخت افزار های برق و الکترونیک و لیزر و فوتونیک ، ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزار های رایانه ای بیشترین حوزه‌های فعال دانش بنیان در استان را تشکیل می‌دهند.

راهدار با اشاره به نقش صادرات در ارزآوری ادامه داد: باور داریم که با وظیفه دولت حمایت در جهت ایجاد بازارهای داخل کشور برای عرضه محصولات حوزه دانش بنیان است تا این محصولات پس از بلوغ و شکوفایی محصولات و  پیش‌نیازهای صادراتی،  در عرصه‌های بین‌المللی ظاهر شد.

وی عنوان کرد: صادرات محصولات دانش بنیان با فناوری بالا به دلیل نقش تاثیرگذار بر ایجاد ارزش افزوده و ارزآوری، برای اقتصاد ملی کشورهای درحال توسعه بسیار بااهمیت تلقی می شود و این درحالی است که نتایج فعالیت های این صنایع به دیگر بخش های اقتصادی منتقل می شود و به افزایش بهره‌وری و گسترش کسب و کار می‌انجامد.

نوشتهٔ پیشین
رویداد بزرگ تجاری ایران در امارت متحده عربی برگزار می‌شود
نوشتهٔ بعدی
بازتاب اعزام هیات تجاری ایران در صفحه ایرانیان امارات

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست