اخباراخبار اقتصادی ایراناخبار مرکز تجاری دبیاخبار مهم

در راس هیات تجاری ایران به امارات

وزیر صمت فردا در همایش «فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران-امارات متحده عربی» حضور می‌یابد

با اقدامات انجام شده از سوی «مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی» و با حمایت «سازمان توسعه تجارت‌ایران»، هیات تجاری- بازاریابی ایران از روز قبل و با هدف توسعه روابط تجاری و اقتصادی وارد کشور امارات متحده عربی شد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده این هیات تجاری به ریاست مهندس علیرضا پیمان پاک معاون وزیر و رییس سازمان توسعه تجارت ایران، امروز از نمایشگاه اکسپوی دبی بازدید می‌کنند و فردا نیز در همایش «فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران-امارات متحده عربی»  حضور خواهند یافت.

در این همایش که با حضور دکتر سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت و مهندس پیمان پاک رییس سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می‌شود، تجار، فعالان اقتصادی و شرکت‌های ایران و امارات متحده عربی از طریق دیدارهای B2B با فرصت‌ها و ظرفیت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری طرفین آشنا می‌شوند.

بر اساس این گزارش، با توجه به اطلاع‌رسانی‌های گسترده انجام شده از سوی مرکز تجاری ایران در امارات پیرامون همایش «فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران-امارات متحده عربی»، علاوه بر طرف‌های ایرانی و اماراتی حاضر در همایش، تاکنون نمایندگان شرکت‌ها، نهادهای اقتصادی و سفرایی از کشورهای مالزی، سوییس، قزاقستان، کرواسی، عراق و … دیگر فعالان تجاری حاضر و مستقر در کشور امارات متحده عربی نیز برای دیدار و رایزنی با طرف‌های ایرانی حاضر در همایش، حضور خواهند داشت.

همچنین فردا و همزمان با این همایش نمایشگاه مجازی ایران و امارات متحده عربی نیز توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح خواهد شد. این نمایشگاه نیز از تاریخ  19 لغایت 30 بهمن‌ماه به همت مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی تا برگزار می‌شود.

«مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی» (دارای مجوز از سازمان توسعه تجارت ایران) به عنوان فرصتی جدید و بی‌سابقه با هدف رونق تجارت خارجی و کاهش هزینه شرکت‌های ایرانی ایجاد شده است که با ارایه خدمات جامع زیرساختی و لجستیکی، مسیر ورود کسب و کارهای ایرانی به امارات را تسهیل می‌کند.

چشم‌انداز این مرکز کمک به توسعه بازار شرکت‌های ایرانی، جهش تولید، توسعه اقتصادی کشور و تبدیل شدن مرکز تجاری جمهوری اسلامی ‌ایران در امارات به‌هاب اصلی تبادلات تجاری غیر نفتی ایران در منطقه است.

 

منبع: مرکز تجاری ایران در امارات

نوشتهٔ پیشین
اکسپو دبی در صلح و آرامش است
نوشتهٔ بعدی
پوشش زنده همایش «فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران-امارات متحده عربی» در اینستاگرام

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست