اخباراخبار اقتصادی امارات

همکاری دبی با هوواوی به منظور ایجاد زیست بوم حمل و نقل هوشمند

شرکت‌ هوواوی و Dubai South به منظور توسعه زیست‌بوم حمل‌ونقل هوشمند، زیرساخت ارتباطات هوشمند، متصل و پایدار و همچنین سیستم‌های مدیریت داده با یکدیگر همکاری می‌کنند.

دبی ساوث به عنوان بزرگ‌ترین واحد توسعه شهری دوبی که روی هوانوردی، لجستیک و املاک تمرکز دارد، همکاری خود را با هوواوی به منظور پیاده‌سازی و توسعه فناوری‌ها و راهکارهای نوآورانه دیجیتال به منظور فراهم آوردن زیرساخت‌های ارتباطی هوشمند، متصل و پایدار، مدیریت داده، حمل‌ونقل هوشمند، عملیات، امنیت و سایر خدمات مرتبط در این منطقه اعلام کرد.

تفاهم نامه همکاری دوجانبه مذکور از سوی  خلیفه الزین، رییس اجرایی سازمان هوانوردی دبی و دبی ساوث و جری لیو، مدیرعامل هوواوی امارات به امضا رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه همکاری، یک شبکه اختصاصی کاملا متصل با پهنای باند بالا و ضریب تاخیر اندک برای تراکنش‌های ماشین به ماشین، با استفاده از فناوری هوواوی در دبی ساوث پیاده‌سازی می‌شود. هوواوی همچنین در طراحی یک مرکز یکپارچه عملیات برای نظارت مرکزی و کنترل عملیات، ترافیک، امنیت و سایر خدمات همکاری خواهد کرد.

طرفین قرارداد همچنین راهکارهای نوآورانه حمل و نقل هوشمند با به منظور مدیریت ترافیک پیچیده و سیستم هوشمند حمل‌ونقل برای خودروهای خودران و سیستم‌های هوشمند کمکی راننده، بررسی خواهند کرد.

در کنار سیستم حمل و نقل هوشمند، دو طرف همکاری‌های ممکن در زمینه پلتفرم عملیاتی مبتنی بر هوش مصنوعی برای ذی‌نفعان متنوع، از جمله هوانوردی، لجستیک، آموزش، تفریحات و سرگرمی، میهمان‌یاری و سایر بخش‌ها را دنبال خواهند کرد.

از سوی دیگر، دو سازمان یاد شده به طراحی استانداردهای بین‌المللی امنیت سایبری به منظور تامین امنیت پروژه‌های تحول دیجیتال اقدام خواهند کرد.

منبع: مرکز تجاری ایران در امارات

 

نوشتهٔ پیشین
13 گام ضروری برای راه‌اندازی کسب‌وکار در دبی
نوشتهٔ بعدی
برای دومین سال متوالی «امارات» ایمن‌ترین شرکت هواپیمایی جهان لقب گرفت

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست