اخباراخبار اقتصادی امارات

پاسپورت امارات برای ورود بدون ویزا به 170 کشور اعتبار دارد

همچان گذرنامه امارات قدرتمندترین پاسپورت جهان

همچان گذرنامه امارات قدرتمندترین پاسپورت جهان

طبق ادعای رسانه های  اماراتی و به استناد وبسایت پاسپورت ایندکس “Passport Index” اعتبار پاسپورت اماراتی های برای 170 کشور معتبر است.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، گذرنامه امارات متحده عربی به عنوان قدرتمندترین پاسپورت جهان، دیروز “سه شنبه” برتری خود را تمدید کرد و طبق آخرین به روز رسانی این گذرنامه، یک معافیت جدید برای ورود دارنده آن به 170 کشور در سراسر جهان بدون ویزا اضافه کرد.

بنابراین، گذرنامه امارات متحده عربی تعداد کشورهایی را که در حال حاضر نیاز به روادید قبلی دارند، از بین 198 کشور معتبر سازمان ملل متحد به 28 کشور کاهش داده است. کشورهایی که ویزای آنها را می توان در بدو ورود یا آنلاین دریافت کرد.

به گزارش پاسپورت ایندکس “Passport Index”،10 کشور اروپایی با ورود بدون روادید به 167 کشور، سوئد، فنلاند، لوکزامبورگ، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، هلند، اتریش، در رتبه دوم قدرتمندترین شاخص گذرنامه‌های جهان قرار گرفتند. کره جنوبی نیز با ورد به دسته کشورهای دانمارک، بلژیک، پرتغال، سوئیس، لهستان، ایرلند، ایالات متحده آمریکا، نیوزلن د در جایگاه سوم معتبر ترین پاسپورت های جهان قرار گرفت.

هشت کشور دیگر با ورود به 165 کشور بدون ویزا در رتبه چهارم قرار گرفتند که عبارتند از: نروژ، مالت، ژاپن، جمهوری چک، یونان، مجارستان، بریتانیا، استرالیا و 3 کشور سنگاپور، لیتوانی و کانادا در رتبه پنجم لیست قدرتمندترین پاسپورت های جهان قرار گرفتند.

قابل ذکر است که پاسپورت امارات در حال حاضر صلاحیت ورود بدون ویزا به 86 درصد از کشورهای جهان را دارد و تنها در مقابل 14 درصد باقی می ماند و پیش بینی می شود با آزادسازی کشورها این درصد با کاهش محدودیت های کرونایی به تدریج کاهش یابد.

مترجم: مهران ابراهیمیان

نوشتهٔ پیشین
نیمی از واحدهای صنفی فعال در بخش توزیعی است
نوشتهٔ بعدی
جذب هواداران جام جهانی ۲۰۲۲ در هتل‌های امارات

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست