اخباراخبار اقتصادی امارات

با جهش ۲۷ درصدی مجوزهای اشتغال در امارات محقق شد

نیم میلیون مجوز اشتغال جدید در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ / کارگران خارجی در کدام بخش ها بیشترمشغول کار می شوند؟

صدور مجوز اشتغال برای کارگران خارجی در امارات متحده عربی

امارات متحده عربی با ۵.۴ میلیون کارگر در بخش خصوصی، جهش ۲۷ درصدی در مجوز اشتغال جدید در سال ۲۰۲۱ ثبت کرده است.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، تعداد کارکنان بخش خصوصیصوصی ثبت شده در پایگاه داده وزارت منابع انسانی و امارات (MoHRE) تا پایان سه ماهه دوم بالغ بر ۵۳۷۶۸۴۲ نفر بوده است.

وزارت منابع انسانی و امارات (MoHRE) یافته های گزارش نیروی کار بخش خصوصی خود را اعلام کرد که همچنین نشان می دهد تعداد کارگران بخش خصوصی مستقر در امارات در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ افزایش ۹ درصدی داشته است.

خلیل الخوری، سرپرست معاونت امور منابع انسانی وزارت امور خارجه، گفت: «افزایش نیروی کار بخش خصوصی با رشد چشمگیر اقتصاد امارات متحده عربی همسو است.»

وی افزود: «افزایش کل نیروی کار بخش خصوصی نشان دهنده جذابیت بازار کار امارات به عنوان مقصدی جهانی برای توانایی ها و تخصص است. ما به تقویت چارچوب قانونی بازار کار با تمرکز بر حمایت از حقوق کارمندان و کارفرمایان به طور یکسان ادامه خواهیم داد.»

این گزارش نشان می‌دهد که وزارت حقوق بشر در طول سه ماهه دوم ۲۰۲۲، ۵۳۷۹۷۴ مجوز کار جدید صادر کرده است که نسبت به سه ماهه دوم ۲۰۲۱ افزایش ۲۷ درصدی داشته است. بر اساس آمار در مدت مشابه سال ۲۰۲۱، بالغ بر ۳۰۱۵۶۹ صادر شده است.

ساخت و ساز – اکثر مجوزهای کار جدید

یافته‌های این گزارش همچنین نشان داد که بخش ساخت‌وساز بیشترین حجم مجوزهای کار جدید صادر شده توسط وزارت منابع انسانی و امارات در سه ماهه دوم ۲۰۲۲ را به خود اختصاص داده است. پس از آن بخش خدمات تجاری، بخش خدمات تجارت و تعمیر، بخش تولید و بخش هتل‌ها و رستوران‌ها قرار دارند. لذا به این ترتیب می توان حدس زد که اولویت جذب نیروی کار تقریبا غیر متخصص، ماهر و نیمه ماهر در کدام بخش ها است.

بیست و شش درصد از کل نیروی کار بخش خصوصی ثبت شده در وزارت منابع انسانی و امارات در بخش ساخت و ساز هستند، پس از آن ۲۱ درصد در بخش تجارت و خدمات تعمیر و ۱۹ درصد در بخش خدمات تجاری قرار دارند.

رشد بخش کشاورزی

در مقایسه با نتایج سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱، بخش کشاورزی بیشترین رشد را در تعداد مجوزهای کار جدید صادر شده با افزایش ۷۰ درصدی داشته است و پس از آن خدمات اجتماعی و شخصی با نرخ رشد ۶۲ درصدی، خدمات بازرگانی ۴۴ درصد و بخش خدمات واسطه گری مالی با ۴۳ درصد رشد قرار دارند.

ترجمه و تنظیم: مهران ابراهیمیان

نوشتهٔ پیشین
۲۸ میلیون مسافر در شش ماهه اول ۲۰۲۲ از خدمات فرودگاه دبی استفاده کردند / میانگین مسافران ماهانه فرودگاه دبی ۳۰ درصد بیشتر از کل مسافران فرودگاه بین المللی تهران !
نوشتهٔ بعدی
معرفی نمایشگاه نورت استار ۲۰۲۲

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست