اخباراخبار اقتصادی امارات

دوشنبه هفته آینده در مرکز تجارت جهانی دبی افتتاح می‌شود

هجدهمین کنفرانس و نمایشگاه کمک‌های بشردوستانه و توسعه دبی

هجدهمین کنفرانس و نمایشگاه کمک‌های بشردوستانه و توسعه دبی

کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی کمک‌های بشردوستانه و توسعه دبی، دوشنبه هفته آینده (۱۴ مارس) در مرکز تجارت جهانی دبی برگزار خواهد شد.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از آژانس خبری امارات (وام)، موسسات و نهادهای بشردوست از سراسر جهان در این نمایشگاه به مدت سه روز گرد هم می‌آیند تا فرهنگ کمک‌های داوطلبانه را گسترش دهند و به ساختن آینده‌ای بهتر کمک کنند.

در هجدهمین دوره این نمایشگاه بیش از 600 سازمان غیردولتی، انجمن بشردوستانه، شرکت‌ها، تامین‌کنندگان و برندهای بین المللی از سراسر جهان حضور خواهند داشت.

علاوه بر این، 50 سخنران مشهور فعال مدنی در هشت جلسه کلیدی کنفرانس شرکت می کنند و 16 کارگاه آموزشی توسط سازمان ملل متحد، جنبش صلیب سرخ/هلال احمر و بخش خصوصی برگزار خواهد شد. قرار است بیش از 6000 شرکت کننده از 84 کشور در این رویداد شرکت کنند.

موضوع امسال از 17 هدف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDG 17) الهام گرفته شده است. اهداف توسعه پایدار یک فراخوان جهانی برای اقدام همکاری بین المللی برای پایان دادن به فقر، حفاظت از جوامع و تضمین حقوق برابر و صلح و رفاه تا سال 2030 است. در حال حاضر، 31 آژانس سازمان ملل متحد با امارات متحده عربی، از جمله برنامه جهانی غذا، یونسکو، انروا و کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد UNHCR همکاری می کنند.

گرهارد پتمان-کریمر، مدیر عامل بنیاد بشردوستی پایدار کنفرانس و نمایشگاه بین المللی کمک های بشردوستانه و توسعه دبی، اظهار داشت: «در کنفرانس و نمایشگاه بین المللی کمک های بشردوستانه و توسعه دبی2022، ما بار دیگر دوستان و همکارانی از مقامات دولتی ملی، سازمان های بین المللی و غیر دولتی، صلیب سرخ/هلال احمر، بنیادها و خیریه ها را گرد هم خواهیم آورد. موسسات آکادمیک، رسانه ها و بخش خصوصی مانند دوره‌های قبلی کنفرانس، تلاش خواهند کرد راهکارها و توصیه های عملی ارائه کنند.»

در این نمایشگاه چندین کشور در دبی گرد هم می‌آیند تا تجربیات خود را در بخش بشردوستانه به اشتراک بگذارند و درباره راه‌های گسترش فرهنگ بشردوستی و همچنین ایجاد مشارکت‌های جدید با امدادگرانی که در نمایشگاه شرکت می‌کنند بحث کنند.

فرانسه، آلمان و نروژ از جمله کشورهای شرکت کننده در این نمایشگاه هستند. سازمان ملل متحد از طریق هشت نهاد: UNHCR، WFP، UNFPA، UNFCC، IOM، WHO، OCHA و یونیسف در آن مشارکت دارد.

نوشتهٔ پیشین
پیش‌نویس مقررات استفاده از رمزارزها در امارت دبی
نوشتهٔ بعدی
فهرست و تاریخ برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی در امارات متحده عربی

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست