اخباراخبار اقتصادی اماراتاخبار اقتصادی ایراناخبار مرکز تجاری دبی

با تمرکز بر نرخ و ظرفیت حمل و نقل دریایی و حفظ زنجیره تأمین در شرایط کرونا

نمایشگاه بریک بالک خاورمیانه در مرکز تجارت جهانی دبی برگزار شد

نمایشگاه بریک بالک خاورمیانه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در مرکز تجارت جهانی دبی برگزار شد.

 

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از خبرگزاری وام، بریک بالک خاورمیانه رویداد محموله باربری و پروژه‌ای شورای همکاری خلیج فارس، با جلسات روشنگری و مشارکت رهبران صنعت منطقه ای و جهانی برگزار شد و در آن موضوعاتی که شامل استراتژی‌های بازیابی برای مقابله با چالش‌های فعلی و چشم انداز بازار این بخش بود، مورد بررسی قرار گرفت.

 

روز اول این رویداد شاهد افزایش 35 درصدی بازدیدکنندگان نسبت به دوره گذشته بود. این رویداد دو روزه که در مرکز تجارت جهانی برگزار شد، امروز (چهارشنبه ۱۳ بهمن) به پایان رسید.

 

مشارکت قابل توجه فعالان این صنعت نشان دهنده تمایل آنان به عضویت در یک شبکه مفید است که به رشد این بخش در سال‌های اخیر دامن زده‌است. با بازگشت بریک بالک خاور میانه به عنوان یک رویداد فیزیکی در سال 2022 پس از ویژه دیجیتالی در سال گذشته، یک دستور کار موضعی برای تقویت توانایی رویداد برای تقویت رشد پایدار و متحد کردن بازیگران مهم برای تقویت اقتصاد دارد.

 

سهیل المزروعی وزیر انرژی و زیرساخت امارات متحده عربی که روز اول را با سخنان افتتاحیه مجازی خود آغاز کرد، گفت: «زنجیره تامین و بخش دریایی به دلیل همه گیری کووید-19 به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است.»

 

وی ادامه داد: «در امارات ما تلاش های خود را به سمتی هدایت کردیم که بتوانیم بر هر چالشی که بر سر راه ما قرار می‌گرفت، غلبه کنیم و نیازهای بازار را برآورده کنیم. ما بنادر خود را در طول جهان‌گیری کرونا باز داشتیم تا از جابه‌جایی بی‌وقفه اقلام ضروری اطمینان حاصل کنیم.»

 

این مقام اماراتی افزود: «همچنین یکی از اولین کشورهای عضو IMO بودیم که دریانوردان را به عنوان کارگران کلیدی تعیین کردیم و از آنها حمایت کردیم. با تسهیل تغییر خدمه، انجام واکسیناسیون، و دسترسی آنها به مراقبت های پزشکی.»

 

المزروعی افزود: «تعهد ما از طریق رتبه بندی رقابت پذیری جهانی ما در چندین جنبه نشان داده شده است. امارات در تجارت خدمات حمل و نقل و شاخص تامین بنکر در رتبه سوم قرار گرفت. بنادر کشور در بین ده بندر برتر بین المللی در حجم جابجایی کانتینر قرار دارند.»

 

وی تأکید کرد: «همکاری ما با بریک بالک خاورمیانه بخشی از چشم انداز پیش رو برای تبدیل امارات متحده عربی به یک مرکز جهانی برای لجستیک و حمل و نقل است.»

 

وی در پایان گفت: «بریک بلک خاور میانه استراتژی هایی را تسهیل می کند که به ارتقای بخش کمک می کند و آن را به ارتفاعات بیشتری می رساند.»

 

در جلسه افتتاحیه این نمایشگاه با عنوان «مدیریت نرخ ها و ظرفیت: چشم انداز، محرک های کلیدی و رقابتی ماندن» برخی نگرانی‌های موجود در این حوزه را تشریح شد. کارشناسان برتر برای بحث در مورد چشم‌انداز و تأثیر نرخ حمل و نقل فعلی بر تجارت و زنجیره تأمین در جلسات این نمایشگاه سخنرانی و تبادل نظر کردند..

 

عبدالله بن دامیتان مدیر عامل شرکت بنادر بین المللی دبی گفت: «کمبود اخیر ظرفیت کانتینری در خطوط تجارت بین‌المللی و افزایش نرخ حمل و نقل، صاحبان کالا را بر آن داشته است تا کالاها را به‌عنوان محموله بزرگ حمل کنند و فرصت‌های جدیدی برای این بخش ایجاد کند.»

 

وی گفت: «اختلالات زنجیره تامین برای مدتی باقی خواهد ماند. با این گفته، صنعت به تدریج در حال بازگشت است. برای مقابله با موانع، ظرفیت را افزایش داده و قابلیت‌های بندر جبل علی را افزایش داده‌ایم تا تجارت در همه حالت‌ها با استفاده از دارایی‌های خود در سطح جهانی امکان پذیر شود.»

 

بن دامیتان تأکید کرد: «بنادر بین المللی دبی کمک زیادی به پیشرفت بخش انباشته امارات و خاورمیانه کرده است و به این کشور کمک خواهد کرد تا جایگاه خود را به عنوان یک رهبر در تجارت و لجستیک حفظ کند.»

 

با تغییر سریع چشم‌انداز صنعت و حرکت جهان به سمت راه‌حل‌های دیجیتال تقریباً در هر کسب‌وکاری، بخش لجستیک جهانی و دریانوردی به دنبال افزایش سبد دیجیتالی خود برای پاسخگویی به نیازهای در حال تحول این بخش است.

نوشتهٔ پیشین
ضوابط جدید اعتبارات دائمی و تسهیلات بیمه نقدینگی بانک مرکزی امارات از مارس ۲۰۲۲ اجرا می‌شوند
نوشتهٔ بعدی
راه‌اندازی اولین سامانه تاکسی بدون راننده در امارات

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست