اخباراخبار اقتصادی امارات

با هدف بررسی ظرفیت‌های منطقه برای بهره‌برداری از انرژی سبز و آینده صنعت انرژی

نمایشگاه انرژی خاورمیانه از ۱۶ تا ۱۸ اسفند در مرکز تجارت جهانی دوبی برگزار می‌شود

معتبرترین و جامع ترین رویداد انرژی منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، با عنوان انرژی خاورمیانه (برق خاورمیانه سابق) از 7 تا 9 مارس (۱۶ تا ۱۸ اسفندماه سال جاری) در مرکز تجارت جهانی دبی برگزار می شود.

 

 

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از خبرگزاری وام، این نمایشگاه برگزار می‌شود تا به آینده این صنعت در منطقه و جهان بپردازد.

 

بر اساس گزارش مشاور رولاند برگر و دی دزرت انرژی (Roland Berger and Dii Desert Energy)، یک نهاد بین‌المللی بخش عمومی-خصوصی صنعت، درآمد سالانه تولید هیدروژن در شورای همکاری خلیج فارس می‌تواند به 200 میلیارد دلار آمریکا برسد، که به نوبه خود می‌تواند تا سال 2050 بیش از یک میلیون شغل مرتبط  به زنجیره ارزش سبز را به طور مستقیم و غیرمستقیم پشتیبانی کند.

 

علاوه بر این، مطالعه ای توسط گلدمن ساکس (Goldman Sachs) نشان داد که هیدروژن سبز می تواند 25 درصد از انرژی مورد نیاز جهانی را در 30 سال آینده تامین کند.

 

رویدادهای و سخنرانی‌های نمایشگاه انرژی خاورمیانه

 

مجموعه‌ای از کارشناسان بین‌المللی هیدروژن در نمایشگاه انرژی خاورمیانه (Middle East Energy) انرژی گرد هم می‌آیند تا در مورد چشم‌اندازهای هیجان‌انگیز منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا برای تبدیل به مرکز جهانی هیدروژن پاک بحث کنند.

 

کورنلیوس ماتس (Cornelius Matthes)، مدیر عامل شرکت Dii Desert Energy، بحث هیدروژن سبز را در مجمع جهانی انرژی و خدمات عمومی (GEUF)، یکی از سه کنفرانس اختصاصی انرژی در رویداد 7 مارس افتتاح خواهد کرد.

 

این انجمن همچنین میزبان هیئتی از چهره های کلیدی در بازار هیدروژن به سرعت در حال ظهور منطقه است، از جمله استفان گوبرت، معاون ارشد – Hydrogen AMEA، ENGIE. مایکل مایر، معاون رشد و توسعه (اروپا، خاورمیانه و آفریقا)، وود; فرانسوا دائو، معاون رئیس بخش خاورمیانه و آفریقا، EDF Renewables. و آلیشیا ایستمن، رئیس شرکت انرژی بین قاره ای.

 

سخنرانان رویدادها در مورد موضوعاتی از جمله پتانسیل خاورمیانه برای ظهور به عنوان یک قطب جهانی برای هیدروژن سبز و آمونیاک، نحوه تامین مالی پروژه ها و قیمت تولید هیدروژن سبز، اهمیت اجرای استراتژی های هیدروژن برای حمایت از پروژه های هیدروژن سبز آینده، و همچنین فرصت های اطراف هیدروژن آبی بحث خواهند کرد.

 

سرمایه‌گذاری ۱۶۳ میلیارد دلاری امارات در انرژی‌های تجدید‌پذیر

 

Azzan Mohammed، مدیر نمایشگاه، مجمع جهانی انرژی و تاسیسات و انرژی خاورمیانه، گفت: «از آنجایی که نقش هیدروژن سبز در انتقال انرژی به اولویت دولت ها و شرکت های انرژی در سراسر جهان تبدیل شده است، ما شاهد تغییر به سمت ارزیابی مزایای توسعه فناوری برای کاهش انتشار کربن در بخش های آب و برق، حمل و نقل و صنعتی هستیم.»

 

وی تأکید کرد: «با توجه به برنامه ریزی دولت امارات متحده عربی برای رسیدن به انتشار خالص صفر تا سال 2050 و در عین حال نظارت بر سرمایه گذاری 600 میلیارد درهم (163 میلیارد دلار آمریکا) در انرژی های تجدیدپذیر، این کشور در خط مقدم بحث ها در مورد انتقال انرژی قرار دارد.»

نوشتهٔ پیشین
اظهارنامه‌های گمرکی در روزهای جمعه ۱۸۰ درصد افزایش یافت
نوشتهٔ بعدی
فعالیت خط مسافری بندر شهید باهنر به امارات از سرگرفته‌شد

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست