اخباراخبار اقتصادی ایران

نزدیک به نصف متقاضیان، تسهیلات صادراتی گرفتند

سال ۱۴۰۰ حدود ۴۶.۴ درصد متقاضیان موفق به دریافت بیش از ۴۳۶۲ میلیارد تومان از تسهیلات اعطا شده به واحدهای صادراتی شدند.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی و به نقل از ایسنا، سال قبل بیش از ۴۳۶۲ میلیارد تومان تسهیلات در قالب ۲۳۸ فقره به واحدهای صادراتی پرداخت شده است. البته در این مدت ۵۱۳ مورد ثبت نام برای دریافت این نوع تسهیلات انجام شده بود که یعنی حدود ۴۶.۴ درصد متقاضیان در این مدت موفق به دریافت تسهیلات شدند.  بر اساس جزئیات اطلاعات که برای ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۰ منتشر شده نیز، از بین استان‌ها، تهران بیشترین تسهیلات واحدهای صادراتی را به خود اختصاص داده است. در مورد استان‌هایی که کمترین تسهیلات را دریافت کردند نیز باید گفت که  شش استان شامل اردبیل، خراسان شمالی، ایلام، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و مازندران هیچ تسهیلاتی دریافت نکردند.

البته اطلاعات مربوط به تسهیلات به واحدهای صادراتی از آغاز اعطای آن یعنی خرداد ١٣٩٩ تا پایان سال قبل هم منتشر شده که نشان می‌دهد در این مدت بیش از ۵۶۱۵ میلیارد تومان در قالب ۳۱۲ فقره پرداخت شده است.

جزئیات اطلاعات منتشر شده در ۱۱ ماهه پارسال نیز نشان می‌دهد که از خرداد سال ۱۳۹۹ تا پایان بهمن سال قبل، تهران، اصفهان و آذربایجان شرقی بیشترین تسهیلات را دریافت کردند، اما به شش استان اردبیل، خراسان شمالی، ایلام، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و مازندران هیچ تسهیلاتی اختصاص نیافته است.

 

نوشتهٔ پیشین
عوارض صادراتی کالاهای صنایع معدنی لغو شد
نوشتهٔ بعدی
قیمت بنزین و گازوئیل در امارات رکورد شکست

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست