اخباراخبار اقتصادی اماراتاخبار اقتصادی جهانیاداشت ها

نحوه راه‌اندازی شرکت فراساحلی در منطقه آزاد JAFZA یا جبل علی

منطقه آزاد جبل علی یکی از بزرگترین مناطق ازاد دریایی در دبی است که از سوی دولت کشور امارات متحده عربی مدیریت می‌شود.

این منطقه در حال حاضر حدود ۳۲ درصد از سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی را در خود جای داده و میزبان سرمایه‌گذاری‌های خارجی بسیاری بوده است.

ویژگی‌های راه‌اندازی شرکت فراساحلی در JAFZA

سهامداران:
برای ثبت شرکت فراساحلی JAFZA حداقل یک سهامدار مورد نیاز است اما سهامداران می‌توانند شریک نیز داشته باشند. سهامداران همچنین می‌توانند مبلغ سرمایه گذاری رامشخص کرده و درصد‌های مختلفی را برای سرمایه‌گذاری  داشته باشند.

مدیرعامل:
حداقل یک مدیر برای ثبت شرکت فراساحلی JAFZA مورد نیاز است.

دبیر، منشی:
برای راه اندازی شرکت فراساحلی  JAZFA، منشی الزامی‌است هرچند مدیر می‌تواند نقش منشی را نیز ایفا کند.

محدودیت در نام و فعالیت:
نام شرکت باید به Limited برای یک شرکت فراساحلی JAFZA ختم شود.کلمات زیر و فعالیت‌های مرتبط با آنها قابل استفاده نیستند: تضمین، بانک، انجمن ساختمان، اتاق بازرگانی، منشور، تعاونی، صندوق، امپراتوری، بیمه، شهرداری، صندوق سرمایه گذاری مشترک، سلطنتی، مشاوران و اعتماد

الزامات محلی:
شرکت ثبت شده در JAFZA Offshore باید یک نماینده ثبت شده را تعیین کند. دفتر نمایندگی ثبت شده در امارات متحده عربی یا در منطقه آزاد جبل علی نیز می‌تواند به عنوان دفتر ثبت استفاده شود.

مقیاس زمانی:
ثبت شرکت فراساحلی JAFZA تقریباً 7 روز طول خواهد کشید و سهامداران یا وکلای مجاز آنها باید شخصاً برای امضاء در حضور مقامات JAFZA برای ثبت شرکت فراساحلی مراجعه کنند.

گزارش سالیانه:
شرکت‌های جافزا موظفند برای یک دوره حداکثر 18 ماهه از تاریخ تأسیس شرکت فراساحلی یا در صورتی که شرکت فراساحل قبلاً حساب سود و زیان تهیه کرده است، از پایان دوره تحت پوشش گزارش حسابداری تهیه کنند. سوابق حسابداری، باید شامل تراکنش‌ها و صورت‌های مالی دقیق باشد، اسناد اساسی مانند صورتحساب‌ها، قراردادها و سایر اسناد مربوط به سوابق حساب‌ها از جمله تراکنش‌های تجاری باید برای مدت 10 سال نزد نمایندگان ثبت شده در دفتر ثبت شده نگهداری شوند.

شرکت‌های فراساحلی JAFZA باید متعهد شوند که هر گونه اسناد و مدارک مربوطه را که توسط اداره ثبت و مطابق با مقررات شرکت‌های فراساحلی سازمان منطقه آزاد جبل علی 2018 تعیین شده است، حفظ و ترتیب دهند. عدم پاسخگویی به هر یک از این الزامات که توسط ثبت‌کننده در صورت اعمال تحریم‌ها و یا مجازات‌هایی را در پی خواهد داشت.

مالیات:
شرکت ثبت شده در JAFZA Offshore هیچ مالیات شرکتی در امارات نمی‌پردازد. با این حال، اگر دارای عرضه مشمول مالیات در امارات باشد، مالیات بر ارزش افزوده ممکن است اعمال شود. شرکت‌های فراساحلی JAFZA  شرکت‌های غیر مقیم هستند و از این رو حق دریافت گواهی اقامت مالیاتی را ندارند و همچنین نمی‌توانند تحت هیچ‌یک از موافقت‌نامه‌های اجتناب از مالیات مضاعف از مزایای استفاده کنند.

محرمانه بودن اطلاعات شرکت فراساحلی :
جزئیات سهامداران و مدیران باید در اختیار مقامات قرار گیرد، اما برای ثبت عمومی‌در دسترس نیست.

محدودیت‌های شرکت فراساحلی جافزا:
برخی از موارد ممنوعه برای شرکت ثبت شده در JAFZA به شرح زیر است:

  • انجام تجارت (یا ارایه خدمات) با مشتری / تامین کننده مستقر در امارات
    – داشتن دفتر فیزیکی در امارات متحده عربی
    – حامی‌ ویزای اقامت امارات برای کارمندان / مدیران / سهامداران
    – ممنوعیت حق دریافت گواهی اقامت مالیاتی

تمدید شرکت:
تمدید برای شرکت‌های فراساحلی JAFZA در هر سالگرد تاسیس اتفاق می‌افتد و چنانچه این کار رخ ندهد 120 درهم در هر ماه جریمه برای شرکت منظور می‌شود. همچنین در صورت عدم تمدید شرکت ظرف مدت 6 ماه از تاریخ سررسید تمدید، شرکت توسط اداره ثبت شرکت‌ها منحل می‌شود.

آخرین کپی پاسپورت معتبر و قبض آب و برق اخیر / مدرک نشانی سهامدار/مدیر باید در هر تمدید به عنوان بخشی از بررسی دقیق ارایه شود. اگر سهامدار یک نهاد شرکتی باشد، آخرین گواهی تصدی و مدارک ذکر شده مدیران مورد نیاز است.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت  JAFZA OFFSHORE:

اسناد KYC فردی:
– پاسپورت – اصل گذرنامه باید تأیید شود، در غیر این صورت می‌توان یک کپی اصلی محضری از گذرنامه را ارائه دهد.
– کپی ویزای امارات متحده عربی، در صورت وجود
– تمبر ورود امارات متحده عربی، در صورت وجود
– N.O.C. از طرف حامی‌امارات متحده عربی، در صورت وجود
– اثبات آدرس (اصل قبض آب و برق اخیر برای اقامت)
– معرفی نامه بانکی (اصل)
– رزومه / مشخصات
– فرم FATCA تکمیل شده

KYC سهامداران شرکتی تأیید شده توسط وزارت امارات متحده عربی:
– گواهی ثبت
– تفاهم نامه / اساسنامه
– مصوبه هیئت مدیره
– وکالت نامه
-گواهی تملک یا اجاره دفتر کار (Certificate of Incumbency )

– گواهی سوابق حرفه‌ای(Certificate of Good Standing)

 

آخرین کپی پاسپورت معتبر و قبض آب و برق جدید/ مدرک نشانی سهامدار/مدیر نیز باید در هر تمدید به عنوان بخشی از بررسی دقیق ارایه شود. اگر سهامدار یک نهاد شرکتی باشد، آخرین گواهی تصدی و مدارک ذکر شده مدیران مورد نیاز است.

کلیه سهامداران (یا وکیل مجاز در صورتی که سهامدار یک نهاد شرکتی باشد) موظفند قبل از تأسیس شرکت، شخصاً در حضور مرجع فراساحلی JAFZA بازدید و امضا کنند. از طرف دیگر، آنها می‌توانند یک POA را صادر کنند که توسط کنسولگری امارات متحده عربی در کشور محل اقامت آنها تأیید شده است و پس از آن توسط وزارت امور خارجه امارات تأیید شده است .

 

نوشتهٔ پیشین
روابط ایران با شیخ‌ نشین امارات چطور پیش خواهد رفت؟
نوشتهٔ بعدی
اعزام هیأت تجاری ایرانی به امارات در آینده نزدیک/ صدور مجوز راه اندازی ۶ دفتر

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست