اخباراخبار اقتصادی اماراتاخبار اقتصادی ایراناخبار مرکز تجاری دبی

برگزاری موفق نشست فعالان تجاری ایران و امارات با بیش از ۱۲۰ شرکت‌کننده؛

معاون وزیر صمت: نخستین گام عملیاتی برای فعال‌سازی مرکز تجاری ایران در امارات برداشته شد

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «علیرضا پیمان‌پاک» افزود: با توفیقاتی که در سفر اخیر وزیر صمت به امارات متحده عربی در راستای دیپلماسی فعال اقتصادی به دست آمد، به‌زودی شاهد حضور هیات سرمایه‌گذاری اماراتی در ایران نیز خواهیم بود.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران درباره برنامه های وزیر صمت در امارات متحده عربی، بیان‌داشت: وزیر صمت کشورمان همچنین ضمن حضور در نمایشگاه اکسپوی دبی از پاویون کشورهای روسیه، امارات، قطر و فلسطین بازدید کرد و دفتر یادبود این کشورها را امضا کرد.

وی ادامه‌داد: در این سفر نشست‌های مشترک تجاری (B۲B) بین فعالان اقتصادی و تجاری عضو هیات همراه با فعالان تجاری و اقتصادی مقیم دبی نیز برگزار شد و زمینه توافق‌های خوبی را برای دو طرف فراهم آورد.

پیمان‌پاک با تأکید بر اینکه این سفر در راستای برنامه‌های دولت سیزدهم به‌منظور توسعه دیپلماسی اقتصادی و تجاری با کشورهای منطقه به‌ویژه همسایگان جنوبی ایران طراحی شده است، گفت: بر اساس رویکردهای سازمان توسعه تجارت ایران در زمینه فراهم کردن هر چه بیشتر بسترهای لازم برای فعالیت بخش خصوصی ایران در کشورهای همسایه، مسائل و مشکلات این بخش در دستورکار جلسات و مذاکرات در امارات قرار گرفت.

وزیر صمت کشورمان هفدهم تا نوزدهم بهمن‌ماه در راس هیات بزرگ تجاری و اقتصادی از بخش خصوصی و با همراهی برخی از نمایندگان سازمان‌های دولتی به کشور امارات سفر کرد. همچنین اکسپو ۲۰۲۰ دبی از تاریخ ۹ مهرماه (یکم اکتبر) آغاز شده و تا ۲۱ فرودین ماه سال ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

نوشتهٔ پیشین
تقدیر رییس سازمان توسعه تجارت از مرکز تجاری ایران در امارات
نوشتهٔ بعدی
گزارش تصویری از همایش «فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران-امارات متحده عربی»

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست