اخباراخبار اقتصادی امارات

مشوق های امارات برای جذب شرکت های دیجیتالی

مشوق های امارات برای جذب شرکت های دیجیتالی

برنامه NextGenFDI امارات امکان فرآیند سریع‌ راه‌اندازی کسب‌وکار، دسترسی به منابع مالی، مراحل سریع صدور ویزا و شرایط لیزینگ جذاب را فراهم می سازد.

امارات با هدف جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی بیشتر و تثبیت جایگاه خود به عنوان یک مرکز فناوری جهانی،  مشوق‌هایی را برای جذب صدها شرکت فعال حوزه دیجیتال ارائه خواهد کرد. به گفته دکتر ثانی الزبیدی، وزیر تجارت خارجی امارات اولین گام از برنامه NextGenFDI جذب 300 شرکت دیجیتال طی شش ماه تا یک سال می باشد. این مشوق‌ها شامل فرآیند سریع‌تر راه‌اندازی کسب‌وکار، دسترسی بهتر به منابع مالی، مراحل آسان‌تر صدور ویزا و شرایط جذاب لیزینگ است.

وی افزود: در چند سال گذشته رقابت امارات در حوزه فناوری در سطح منطقه بود، اما اکنون ما در حال حرکت به سمت تبدیل شدن به یک قطب جهانی و جذب شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در این حوزه هستیم. بر اساس گزارش سرمایه گذاری جهانی 2022 که در ماه ژوئن توسط کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحده (UNCTAD)منتشر شد، امارات متحده عربی از نظر ورودی سرمایه گذاری مستقیم خارجی در جهان عرب رتبه اول و نوزدهمین رتبه در جهان را به خود اختصاص داده است.

این کشور در سال گذشته 20.7 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی جذب کرد که نسبت به سال 2020 به میزان 4 درصد افزایش داشت. برنامه جدید بر شرکت هایی متمرکز است که توسط توسعه دهندگان نرم افزار، دانشمندان علم داده، برنامه نویسان کامپیوتر و کارآفرینان دارایی دیجیتال رهبری می شوند. دکتر ثانی الزبیدی در بخشی دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: ما با تمام توان برای کمک به شما اینجا هستیم؛ از صدور مجوزهای تجاری و ویزای کاری گرفته تا افتتاح حساب‌های بانکی، یافتن فضای اداری و  فراهم ساختن مکانی برای زندگی بهتر.

امارات متحده عربی، مرکز تجاری و مالی خاورمیانه، در حال حاضر مرکز چندین شرکت بزرگ چند ملیتی است. این کشور به دنبال جذب کارآفرینان فناوری و استارت آپ ها از سراسر جهان به عنوان بخشی از تلاش برای توسعه اقتصاد آینده خود است. به عنوان بخشی از آخرین ابتکار ، وزارت اقتصاد با هدف ترغیب شرکت‌های دیجیتال برای تاسیس دفاتر در امارات متحده عربی با هفت نهاد در دبی و ابوظبی قرارداد همکاری مشترک امضا کرده است.

این نهادها شامل  بازار جهانی ابوظبی (Abu Dhabi Global Market )، مرکز مالی بین المللی دبی (Dubai International Financial Centre )، مرکز چند کالای دبی (Dubai Multi Commodities Centre ) ، شهر اینترنتی دبی (Dubai Internet City ) ، دبی جنوبی (Dubai South )، NBD امارات (Emirates NBD) و پلت فرم بانکداری دیجیتال Wio (digital banking platform Wio ) هستند.

براساس این قرارداد، این هفت نهاد متعهد شده اند که فرایند الحاق شرکت های دیجیتال را تسریع نموده و دسترسی آنها به سیستم‌های بانکی و مالی را نیز تسهیل نمایند که این اقدام پیچیدگی‌های مربوط به ایجاد مشاغل جدید را از بین خواهد برد.

نوشتهٔ پیشین
استفاده از ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاران در راس‌الخیمه تسهیل می‌شود
نوشتهٔ بعدی
رکورد زنی انتقال وجه بین بانک های امارات

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست