اخباراخبار اقتصادی امارات

ایجاد صندوق 1 میلیون دلاری مرکز کارآفرینی شارجه در امارات متحده عربی برای کمک به استارتاپ های آسیب داده

ایجاد صندوق 1 میلیون دلاری مرکز کارآفرینی شارجه در امارات متحده عربی برای کمک به استارتاپ های آسیب داده

به نقل از وبسایت NBUSINESS نحوه ی توزیع پول بین کارآفرینان بصورت بلاعوض خواهد بود .

مرکز کارآفرینی شارجه مبلغی به میزان یک میلیون دلار (3.67 میلیون درهم )  تحت عنوان صندوق همبستگی برای  کمک به استارتاپ های آسیب دیده از کرونا در نظر گرفته است.

رِییس اجرایی (Najla Al Midfa ) Sheera ( مرکز کارآفرینی شارجه) بر طبق بیانیه ی دوشنبه عنوان کرد :

این مبلغ در بین کار آفرینان به صورت کمک بلاعوض و پروژه های راه اندازی شده توزیع خواهد شد تا کمکی به استارتاپ های آسیب دیده از کرونا و پایداری  آنها  در این دوران نابسامان اقتصادی باشد.

وی همچنین عنوان کرد که ما معتقدیم جامعه ی کارآفرین نقش مهم و بسیار حیاتی در بهبود عملکرد جامعه ما دارد بنابراین ما از این کمک ها نه تنها برای کمک به بقای استارتاپ ها استفاده خواهیم کرد بلکه برای توانمند سازی بنیان گذارانی که در این حوزه فعالیت می کنند هم استفاده خواهد شد.

او همچنین در ادامه عنوان کرد که تمامی این منابع تخصیص یافته به کارافرینانی که باور به ساختن آینده ای روشن که ما و نسل های بعد از ما سزاوار آن هستیم اعطا خواهد شد.

تا به امروز بیش از 100 تعداد از این  استارتاپ ها از طریق این برنامه های جاری از آن با موفقیت عبور کرده اند که درآمدی بالغ بر 35 میلیون دلار داشته و با برآورد اقتصادی بیش از 50 میلیون دلار سرمایه گذاری ایجاد کرده اند.

همچنین در ماه گذشته، دولت شارجه مجموعه‌ای از اقدامات را با هدف محافظت از مردم در برابر تأثیرات اقتصادی ویروس کرونا را با اعلام کردن  تعلیق کلیه احکام تخلیه و زندان‌های مربوط به اختلافات اجاره عنوان کرد.

همچنین به مستاجران تأسیسات دولتی مانند ساختمان اتاق بازرگانی ، صنعت شارجه و مرکز نمایشگاه آن نیز معافیت سه ماهه از اجاره داده شد. تخفیف در جرایم رانندگی و کرایه تاکسی از جمله اقدامات دیگر ارائه شده در این طرح بود.

منبع خبر

نوشتهٔ پیشین
فهرست و تاریخ برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی در امارات متحده عربی
نوشتهٔ بعدی
نمایشگاه چاپ و بسته بندی دبی – امارات متحده عربی

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست