اخباراخبار اقتصادی امارات

مالیات بر کسب و کار از ابتدای 2023 اعمال می‌شود

مراقب جرایم مالیاتی باشید؛ سه ماه فرصت برای اعلام توقف یا انحلال مشاغل

ساختمان وزارت دارایی امارات متحده عربیساختمان وزارت دارایی امارات متحده عربی

صاحبان شرکت ها در امارات مراقب باشند که در صورت عدم اعلام توقف و انحلال و پر نکردن اظهار نامه مالیاتی مشمول جریمه و مالیاتی قانونی خواهند شد.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، طبق گزارش روزنامه امارات تودی، وزارت دارایی امارات متحده عربی تصریح کرد که اگر شرکت دیگر مشمول مالیات شرکتی نباشد (مثلاً به دلیل توقف یا انحلال مشاغل)، باید ظرف سه ماه از تاریخ انصراف، درخواست خود را به اداره مالیات فدرال تسلیم کند در غیر این صورت مشمول جرائم و مالیات های قانونی می شود.

این مرجع قانونی در اعلامیه خود آورده است: اداره مالیات فدرال ثبت نام فرد را تا زمانی که تایید نشود که اظهارنامه مالیاتی شرکت را ارسال کرده ، لغو نخواهد کرد و لذا  پرداخت کلیه تعهدات و جریمه های مالیاتی شرکت ها برای کلیه دوره های مالیاتی تا تاریخ توقف به اعتبار خود باقی است.

در این بیانیه آمده است که اگر شخص درخواستی مبنی بر لغو ثبت نام در مهلت تعیین شده یا رعایت تعهدات پرداختی ارائه نکرده باشد، مرجع می تواند بر اساس اطلاعاتی که در اختیار دارد، ثبت نام شخص را به شکل سیستمی لغو کند.

شایان ذکر است که وزارت دارایی اعلام کرد که امارات متحده عربی مالیات فدرال بر سود کسب و کار را از در پایان ژانویه 2022  وضع خواهد کرد که برای سال های مالی از اول ژوئن 2023 یا پس از آن محاسبه خواهد شد و لذا تجارت در امارات از ابتدای 11 دی ماه (اول ژوئن 2023) مشمول مالیات خواهد شد.

ترجمه: مهران ابراهیمیان

نوشتهٔ پیشین
سرمایه گذاری 5 میلیارد دلاری در محدوده جبل علی
نوشتهٔ بعدی
تجارت غیرنفتی ۹ ماهه دولت سیزدهم ۸۴ میلیارد دلار شد

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست