اخباراخبار اقتصادی امارات

وزیر خارجه امارات در یادداشتی برای مجله فوربس

مبارزه با تهدید جرایم سازمان یافته، کلاهبرداری، پولشویی و فساد ضروری است

وزیر خارجه امارات در یادداشتی برای مجله فوربس

وزیر امور خارجه و همکاری های بین المللی امارات متحده عربی گفت: «امارات متحده عربی اصلاحات بلندپروازانه متمرکز بر رشد را با هدف بهبود سهولت انجام تجارت، جذب سرمایه گذاران خارجی، ایجاد شغل و تنوع بخشیدن به اقتصاد به دور از نفت آغاز می کند.»

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از آژانس خبری امارات (وام)، شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه و همکاری های بین المللی امارات افزود: «ما همچنین متعهد به مبارزه با تهدید جرایم سازمان یافته، کلاهبرداری، پولشویی و فساد هستیم.»

این اظهارات در یک یادداشت توسط شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان در مجله Forbes Middle East منتشر شده‌است.

شیخ عبدالله نوشت: «مجموعه ای از اصلاحات با تمرکز بر بهبود سهولت انجام تجارت و جذب سرمایه گذاران خارجی، ایجاد شغل و تنوع بخشیدن به اقتصاد به دور از نفت در حال حاضر به خوبی در حال انجام است. ما در حال پیشرفت دلگرم کننده هستیم.»

وی ادامه داد، مانند تمام مراکز مالی جهانی، اقتصاد امارات باید با تهدید جنایات سازمان یافته، کلاهبرداری، پولشویی و فساد مبارزه کند.

شیخ عبدالله خاطرنشان کرد: «این یک موضوع در حال رشد برای همه اقتصادهای بزرگ است و این موضوعی است که ما در امارات متحده عربی به شدت آن را جدی می گیریم.»

در مقاله آمده است: «از زمانی که 1500 سال پیش بازرگانان برای اولین بار در امتداد جاده ابریشم کالاهای خود را مبادله کردند، مردم سرزمینی که اکنون به عنوان امارات متحده عربی می شناسیم، همیشه فعالانه با دنیای اطراف ما در حال تعامل بوده‌اند.»

به نوشته وزیر خارجه امارات این امر امروزه هم در ساختار اقتصاد امارات متحده عربی و هم در چشم انداز بین المللی آن مشهود است.

وی تصریح کرد: «امارات متحده عربی در رتبه شانزدهمین شاخص سالانه سهولت انجام تجارت بانک جهانی در بین ۱۹۰ کشور جهان قرار دارد.» وزیر خارجه امارات افزود: «جاه طلبی ما این است که شماره یک باشیم.»

شیخ عبدالله در این مقاله نوشته‌است: «مجموعه ای از اصلاحات با تمرکز بر بهبود سهولت انجام تجارت و جذب سرمایه گذاران خارجی، ایجاد شغل و تنوع بخشیدن به اقتصاد به دور از نفت در حال حاضر به خوبی در حال انجام است. ما در حال پیشرفت دلگرم کننده هستیم. ما در حال حاضر میزبان دو 30 مرکز مالی بین المللی برتر هستیم و این مراکز به سرعت در حال رشد هستند.»

به نوشته وزیر خارجه امرات: «اما رشد سریع و جهانی شدن می تواند خطر و همچنین فرصت را به همراه داشته باشد. مانند تمام مراکز مالی جهانی، اقتصاد امارات متحده عربی باید با تهدید جرایم سازمان یافته، کلاهبرداری، پولشویی و فساد مبارزه کند. این یک مسئله رو به رشد برای همه اقتصادهای بزرگ است و ما در امارات به شدت آن را جدی می گیریم.»

نوشتهٔ پیشین
کنفرانس جهانی صادرات و نوآوری سرمایه گذاری در امارات برگزار می‌شود
نوشتهٔ بعدی
۱۳ میلیون بازدیدکننده در طول ۱۹ هفته در اکسپوی دبی شرکت کردند

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست