اخباراخبار اقتصادی اماراتمقاله

قوانین و مقررات مالیاتی گمرکی امارات 2022

قوانین و مقررات مالیاتی گمرکی امارات 2022

دراین مطلب قوانین و مقررات مالیاتی گمرکی امارات متحده عربی به طور کامل توسط مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی مورد بررسی قرار میگیرد

امارات به دلیل موقعیت جغرافیایی خود ارتباط دهنده شرق و غرب دنیاست. بیش از صد سال است که گمرک در امارات وجود دارد. بسته به اینکه مقصد آنها برای مناطق تجاری سرزمین اصلی یا  FTZ (منطقه آزاد تجاری) باشد، قوانین گمرکی مشخصی برای کالاها وجود دارد.

پرداخت یا معافیت از پرداخت عوارض در امارات

کالاهایی که به مقصد سرزمین اصلی امارات متحده عربی ارسال می‌شوند، طبق قانون گمرک مشترک شورای همکاری خلیج فارس مشمول مالیات هستند، در حالی که کالاهای مقصد FTZ (منطقه آزاد تجاری) از پرداخت عوارض معاف هستند.

جالب است بدانید که امارات تقریباً چهل و پنج منطقه آزاد تجاری دارد.

کالاهای وارد شده به FTZ (منطقه آزاد تجاری) از پرداخت عوارض معاف هستند. همچنین صادرات مجدد از مناطق آزاد تجاری امارات به مقاصد بازار سوم فراتر از مناطق گمرکی شورای همکاری خلیج فارس نیز از هرگونه عوارض معاف است.

با این حال، هنگامی که چنین کالاهایی به قصد صادرات مجدد به‌طور کلی یا جزئی به کشور دیگری وارد می‌شوند، به‌جای عوارض 5 درصدی گمرکی، ودیعه یا تضمینی معادل مبلغ تعرفه مربوطه بر روی کالاها وضع می‌شود.

کالاهایی که مستقیماً به سرزمین اصلی یا FTZ (منطقه آزاد تجاری) برای فروش در امارات متحده عربی و یا صادرات مجدد به کشورهای شورای همکاری خلیج فارس مقصد می‌شوند، طبق قانون گمرک مشترک شورای همکاری خلیج فارس و اداره گمرک فدرال مشمول تعرفه‌های واردات گمرکی هستند.

بر این اساس، کالاها می‌توانند به داخل گمرکات شورای همکاری خلیج فارس منتقل شوند که امکان عبور کالاهای خارجی از یک کشور عضو به کشور دیگر را فراهم می‌کند.

بر این اساس، کالاها می‌توانند به داخل گمرکات شورای همکاری خلیج فارس منتقل شوند که امکان عبور کالاهای خارجی از یک کشور عضو به کشور دیگر را فراهم می‌کند.

بدین منظور، یک اظهارنامه آماری صادراتی باید از کشور صادرکننده شورای همکاری خلیج فارس برای جابجایی این کالاها به داخل ترخیص شود.

همچنین یک کپی از این اظهارنامه باید به گمرک کشور واردکننده ارائه شود که به‌منظور جلوگیری از پرداخت مجدد عوارض گمرکی در کشور مقصد صادر می‌شود.

مالیات بر ارزش افزوده در امارات

از اول ژانویه 2018، امارات متحده عربی اعمال مالیات بر ارزش افزوده 5 درصدی (VAT) را آغاز کرد.

یک کسب و کار در امارات (اگر کالاها و واردات مشمول مالیات آن بیش از 102,000 دلار در سال باشد) باید برای مالیات بر ارزش افزوده خود، ابتدا در وبسایت https://www.tax.gov.ae ثبت‌نام کند..

برای مشاغلی که عرضه و واردات آنها بیش از 51,000 دلار در سال است، این کار اختیاری می‌باشد.

مشاغلی که برای مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام نکرده‌اند، نمی‌توانند مالیات بر ارزش افزوده را از فروش خود دریافت و هزینه‌های مالیاتی مربوط به ورودی‌های مالی را مطالبه کنند.

تحت سیستم مالیات بر ارزش افزوده، یک کسب و کار مالیاتی را که از مشتریان خود دریافت می‌کند به دولت می‌پردازد در حالی که بازپرداخت مالیاتی را که به تامین‌کنندگان خود پرداخت کرده است، از دولت دریافت می‌کند.

همچنین کسب و کارهای خارجی می‌توانند مالیات بر ارزش افزوده‌ای را که هنگام بازدید از امارات متحمل می‌شوند، پس بگیرند.

ممنوعیت‌های گمرکی امارات

کالاهای ممنوعه به هر کالایی گفته می‌شود که واردات یا صادرات آن بر اساس مقررات قانون گمرک مشترک یا هر مقررات یا قانون دیگر قابل اجرا در امارات ممنوع است.

در حالی که کالاهای محدود شده آن دسته از کالاهایی هستند که واردات یا صادرات آنها به موجب مقررات قانون گمرک مشترک یا هر مقررات یا قانون دیگر قابل اجرا در کشور محدود شده است و تنها با تایید مقام صلاحیت‌دار می‌توانند آزاد شوند.

کالاهای ممنوعه در امارات عبارتند از:

  • انواع مواد مخدر (با در نظر گرفتن کنترل اقلام ممنوعه به طور عام و مواد مخدر به طور خاص، در مواردی که برخی از کالاهای ممنوعه ممکن است با مجوز مقامات ذیصلاح وارد یا صادر شود).
  • ابزار قمار
  • تورهای ماهیگیری نایلونی.
  • لاستیک‌های مستعمل، بازسازی شده و منبت کاری شده.
  • مواد آلوده به تابش و ریزش هسته‌ای.
  • مواردی که با اعتقادات اسلامی و اخلاق عمومی منافات دارد.
  • هر کالا یا اقلام دیگری که واردات آن بر اساس قانون گمرک مشترک یا هر قانون یا مقررات دیگر قابل اجرا در امارات ممنوع است.
نوشتهٔ پیشین
قوانین و مقررات مالیاتی امارات در سال 2023
نوشتهٔ بعدی
آشنایی با قانون کار جدید امارات متحده عربی

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست