اخباراخبار اقتصادی امارات

ضوابط جدید اعتبارات دائمی و تسهیلات بیمه نقدینگی بانک مرکزی امارات از مارس ۲۰۲۲ اجرا می‌شوند

بانک مرکزی امارات متحده عربی به عنوان بخشی از طرح اجرای چارچوب پولی درهم، شرایط و ضوابط کلی جدیدی را برای تسهیلات اعتباری و بیمه نقدینگی دائمی خود معرفی خواهد کرد.

 

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از خبرگزاری وام،  بر اساس طرح جدیدموسسات مالی دارای مجوز در امارات می توانند یک شبه به ذخایر بانک مرکزی امارات متحده عربی دسترسی داشته باشند.

شرایط و ضوابط جدید که از اول مارس 2022 لازم الاجرا می شود، اختیارات مربوط به فعال سازی این تسهیلات و دستورالعمل‌های مدیریت وثیقه را تعریف می کند.

 

طرف‌های واجد شرایط، به صلاحدید خود، می‌توانند به هر یک از تسهیلات اعتباری ثابت برای برداشت از ذخایر بانک مرکزی امارات متحده عربی به صورت یک شبه، از طریق تأمین مالی وثیقه‌ای یا معاملات مرابحه، برای رسیدگی به نیازهای نقدینگی موقت دسترسی داشته باشند.

 

علاوه بر این، بانک مرکزی امارات متحده عربی ممکن است تسهیلات بیمه نقدینگی احتمالی را در پاسخ به هرگونه اضطرار واقعی یا احتمالی با ماهیت استثنایی، در جایی که طرف‌های واجد شرایط به ذخایر بانک مرکزی امارات متحده عربی برای مدت طولانی نیاز دارند، فعال کند.

نوشتهٔ پیشین
قانون جدید روابط کار امارات از چهارشنبه اجرایی می‌شود
نوشتهٔ بعدی
نمایشگاه بریک بالک خاورمیانه در مرکز تجارت جهانی دبی برگزار شد

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست