اخباراخبار اقتصادی امارات

صادرات محصولات اماراتی به بازارهای آفریقا

فرصت بالقوه ارزش صادرات و صادرات مجدد (re export) به بازارهای آفریقایی از ژانویه تا آگوست 2021 با رشد 29 درصدی به 7.8میلیارد دلار رسیده است. این افزایش در نتیجه افزایش در تقاضا از جانب خریداران بوجود آمده است و همچنان شاهد رشد این حوزه خواهیم بود.

مرکز تجارت بین الملل (ITC) با استفاده از داده‌های بدست آمده از عرضه و تقاضا همراه با سهولت تجارت در بازار هدف، عملکرد واقعی صادرات را ارزیابی نموده است.

تجزیه و تحلیل DCCI تخمین می زند که تقریباً 9.7 میلیارد دلار پتانسیل صادراتی دست نخورده باقی مانده برای محصولات امارات در بازارهای آفریقا وجود دارد که می تواند طی 5 سال آینده توسط صادرکنندگان امارات محقق شود. این امر به فرصتی برای تقریباً دو برابر کردن ارزش سالانه صادرات فعلی و صادرات مجدد تبدیل می شود. علاوه بر مصر، که بر آفریقای شمالی از نظر بازارهایی با بالاترین پتانسیل استفاده نشده باقیمانده تسلط دارد، تحلیل تمرکز بالایی از فرصت ها در شرق آفریقا، به ویژه در اتیوپی، کنیا، جیبوتی و تانزانیا وجود دارد علاوه بر این، 3 بازار غرب آفریقا، یعنی نیجریه، سنگال، و غنا نیز پتانسیل دست‌نخورده بالایی را در دسته‌های مختلف محصولات نشان می‌دهند. اتاق دبی متعهد است از طریق میزبانی رویدادهایی که به پر کردن شکاف بین قانون‌گذاران در کشورهای آفریقایی و کسب‌وکارهای بین‌المللی کمک می‌کند، به جامعه تجاری کمک کند فرصت‌ها را به دست آورند و با چالش‌های بالقوه در بازارهای آفریقا مقابله کنند. در همین راستا، اتاق دبی میزبان ششمین دوره مجمع جهانی تجارت آفریقا در اکتبر آینده است.

نوشتهٔ پیشین
رشد ۱۶۹ درصدی واردات ایران از امارات
نوشتهٔ بعدی
رشد ۱۶۹ درصدی واردات ایران از امارات

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست