اخباراخبار اقتصادی امارات

رشد ۲۷ درصدی تجارت جهانی غیرنفتی امارات در سال ۲۰۲۱

صادرات غیرنفتی امارات برای نخستین بار از مرز ۳۰۰ میلیارد درهم گذشت

صادرات غیرنفتی امارات

ارزش کل تجارت خارجی غیرنفتی امارات متحده عربی در سال ۲۰۲۱ به ۱۹۰۰ میلیارد درهم رسید که نشان دهنده رشد ۲۷ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۰ و ۱۱ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ است. رشد در تمام زمینه های تجارت، از جمله صادرات، واردات و صادرات مجدد ثابت بود.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از آژانس خبری امارات (وام)، ارقام انفرادی تجارت خارجی غیرنفتی همه امیرنشین‌های امارات نیز شاهد رشد در سطوح مختلف بوده است که نشان دهنده رشد همه جانبه تجارت جهانی امارات است.

ارزش صادرات غیرنفتی کشور نیز با رقمی در حدود ۳۵۴ میلیارد درهم، رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرد که برای اولین بار در تاریخ خود از مرز ۳۰۰ میلیارد درهم گذشت که نسبت به سال ۲۰۲۱ رشدی ۳۳.۳ درصدی و نسبت به سال ۲۰۱۹ با رشد ۴۷.۳ درصدی داشت.

عبور امارات از آثار اقتصادی ناشی از جهانگیری بیماری کرونا

عبدالله بن طوق المری، وزیر اقتصاد، تاکید کرد که عملکرد تجارت خارجی غیرنفتی کشور بار دیگر ثابت می کند که امارات متحده عربی به لطف حمایت ها و دستورات رهبری خردمند خود، یکی از پر جنب و جوش‌ترین قطب‌های تجاری در منطقه است.

وی افزود: «مسیرهای تجاری پیشرو در سطح جهان وی افزود: رشد همه جانبه تجارت این کشور نتیجه چشم انداز آینده نگر رهبری خردمندانه امارات متحده عربی و سیاست های پیشگیرانه دولت برای افزایش جذابیت تجاری این کشور و تنوع بخشیدن و گسترش مشارکت های تجاری خود با بازارهای جهانی است.»

وزیر اقتصاد امارات تصریح کرد: «تجارت خارجی امارات متحده عربی با فاصله زیادی نسبت به متوسط جهانی از مرحله بهبود از پیامدهای کووید-19 عبور کرده و وارد مرحله پیشرفته رشد و شکوفایی شده است، زیرا نسبت به قبل از همه گیری بیش از ۱۱ درصد رشد داشته است.»

المری خاطرنشان کرد: «نتایج مثبت همه‌جانبه‌ای که در فعالیت‌های واردات، صادرات و صادرات مجدد در همه امارات مشاهده می‌شود، نشان‌دهنده رشد سیستماتیک و یکپارچه‌ای است که توسط سیاست‌های تجاری انعطاف‌پذیر و بسیار کارآمد و پایه‌های توسعه پایدار تأمین می‌شود.»

صادرات غیرنفتی ستون کلیدی پیشرفت امارات است

دکتر ثانی بن احمد آل زیودی، وزیر تجارت خارجی، نیز خاطرنشان کرد که داده های تجارت خارجی غیرنفتی ثبت شده در سال ۲۰۲۱ نقطه عطف جدیدی برای این بخش حیاتی است که محرک اصلی رشد اقتصاد ملی است.

وی تصریح کرد: «این بخش یکی از ستون های کلیدی است که از موقعیت امارات متحده عربی در چشم اندازهای تجاری و اقتصادی، چه در سطح منطقه و چه در سطح جهانی حمایت می کند.»

وی افزود: «به برکت حمایت رهبری فرزانه، در دو سال گذشته شاهد رشد خوبی در فعالیت‌های تجاری بوده‌ایم که امروز روند مثبت تری به خود می‌گیرد که نشان‌دهنده رشد روزافزون حرکت تجارت خارجی کشور به طور کلی و ارتقاء آن است. به ویژه صادرات غیرنفتی ملی که همچنان با نرخ های بالایی در مقایسه با سال های 2019 و 2020 به رشد خود ادامه می دهد.»

نوشتهٔ پیشین
بازدید از ۱۶۰ غرفه اکسپو ۲۰۲۰ در ۵ روز
نوشتهٔ بعدی
چگونگی سفر به امارات بدون تست PCR

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست