اخبارمقالهیاداشت ها

مجوز سالانه کسب و کار خانگی ۱۰۷۰ درهم

شروع یک کسب و کار کوچک از خانه در دبی چقدر هزینه دارد؟

کسب و کار خانگی

یک کسب و کار خانگی – چه تمام وقت باشد و چه به عنوان یک کار فرعی – می تواند مخاطره آمیز اما با ارزش باشد.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا یک تجارت خانگی برای شما مناسب است مزایا و خطراتی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. چگونه باید هزینه های  مالی کسب و کار خانگی را تخمین، برآورد و تامین کرد؟

مطلب زیر که بر گرفته از سایت زندگی در امارات «living-in-uae» است را برای شما ترجمه کرده ایم.

اگر به راه اندازی یک کسب و کار خرد جدید در خانه  خود در دبی فکر می کنید، ممکن است ندانید که از کجا شروع کنید.کسب‌وکار خانگی یک سرمایه‌گذاری است – چه تمام وقت و چه به صورت فرعی – که می‌توانید با استفاده از خانه خود به‌عنوان پایگاه عملیات کسب و کار خود را راه‌اندازی و اداره کنید.برخی از مشاغل خانگی، به ویژه آنهایی که به صورت آنلاین می فروشند و موجودی زیادی خریداری نمی کنند و موجودی زیادی در اختیار ندارند، می توانند حتی در حال حرکت بدون نیاز به اتصال به خانه شما اجرا شوند.

هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا یک کسب و کار خانگی برای شما مناسب است، باید مزایا و خطرات آن را بررسی و انها را به ویژه در بخش مالی در نظر بگیرید؟ . در این مطلب آنها را می سنجیم و تلاش می کنیم بفهمیم که برای راه اندازی کسب و کار خود به چه مقدار پول نیاز داریم و با چه نوع هزینه هایی  مواجه خواهیم شد.

هزینه های سربار

 هزینه های سربار کمتر، یک مزیت مناسب برای کسب و کار های خانگی است، اما هنوز هزینه های دیگری وجود دارد. یک کسب و کار با سرمایه گذاری کم هزینه های سربار کمتری (مانند هزینه های انبارداری) دارد و به شما این امکان را می دهد که محصولات یا خدمات را به صورت محلی یا بین المللی بفروشید. تنها چیزی که نیاز دارید مجوز تجارت و فضای مناسب در منزل خود برای فعالیت است. شما می توانید برای مجوز کسب و کار خانگی در دبی، با پرداخت هزینه ثبت نام 1070 درهم درخواست دهید اما باید بدانید که این مجوزسالانه تمدید شود.

علاوه بر این ممکن است برای پشتیبانی از نیازهای کسب و کارتان، مانند نگهداری موجودی، ایجاد یک دفتر کار خانگی، یا ذخیره تجهیزات، نیاز به تغییر فضای خانه خود داشته باشید. از یاد نبرید که همچنان باید قوانین مربوط به کسب و کاری که قصد شروع آن را دارید هم رعایت کنید. به عنوان مثال، اگر قصد فروش محصولات غذایی دارید باید مجوز نگهداری موجودی را هم داشته باشید و یا ممکن است نیاز به اجاره یک آشپزخانه تجاری داشته باشید.

یکی از عواملی که باید در نظر داشته باشید این است که کسب و کار شما ممکن است از خانه شما بیشتر شود و شما را ملزم به اجاره فضای اضافی و استخدام کارمندان کند.

هزینه یک کسب و کار خانگی چقدر است؟

 بر اساس آمارها و بررسی‌های جهانی متعدد، بیشتر کسب‌وکارهای خرد به طور متوسط در سال 2019 حدود 3000 دلار (11018 درهم) برای شروع هزینه دارند، در حالی که بیشتر  کسب و کارهای خانگی از 2000 دلار (7345 دره) تا 5000 دلار (18364 دره) در سراسر جهان هزینه دارند. در حالی که هر نوع کسب و کاری نیازهای مالی خاص خود را دارد، کارشناسان نکاتی برای کمک به شما در تعیین میزان پول نقد یا سرمایه در گردش و سرمایه ثابت   ارائه داده اند.

کارآفرینان تخمین می زنند که یک کارآفرین در زمان راه اندازی به هزینه های ثابت شش ماهه نیاز دارد. آنها توصیه می کنند که برنامه ای برای پوشش هزینه های خود در ماه اول داشته باشید و قبل از باز کردن دربو یا شروع کسبو کار خانگی، مشتریان خود را شناسایی کنید تا بتوانید راهی برای پوشش دادن این هزینه ها داشته باشید.

کارشناسان خاطرنشان می کنند که هنگام براورد مالی بودجه خود، هزینه ها را دست کم نگیرید و به یاد داشته باشید که با رشد کسب و کار می توانند این هزینه ها افزایش پیدا کنند، در حالی که ممکن است، نادیده گرفتن هزینه ها آسان باشد، اما هنگام برنامه ریزی برای هزینه های ثابت خود باید دقیق باشید.

تحقیقات نشان می دهد که یکی از دلایل اصلی شکست اکثر مشاغل خانگی یا سایر مشاغل کوچک این است که پول نقد آنها پیش از رسیدن به قله موفقیت تمام می شود.

نوشتن یک طرح کسب‌وکار بدون اینکه پیش‌بینی‌های خود را بر اساس واقعیت قرار دهید، اغلب منجر به شکست تجاری می شود. بدون بهره مندی از تجربه یا اطلاعات مالی تاریخی واقعی، به راحتی می توان درآمد یک کسب و کار جدید را بیش از حد برآورد کرد و هزینه ها را دست کم گرفت. بنابراین هنگام شروع کسب و کار خرد انواع مختلفی از هزینه ها را برای راه اندازی کسب و کار پیش بینی کنید. برای مدیریت صحیح جریان نقدی کسب و کار خانگی خود برای کوتاه مدت و بلند مدت، باید بین این هزینه ها تفاوت قائل شوید.

 انواع هزینه های کسب و کار خانگی

 هنگام شروع کسب و کار خرد با چه نوع هزینه هایی مواجه خواهم شد؟ در اینجا چند نوع هزینه برای صاحبان مشاغل جدید آورده شده است.

  • هزینه های یکبار مصرف در مقابل هزینه های جاری

هزینه های یکبار مصرف بیشتر در فرآیند راه اندازی مرتبط خواهد بود، مانند هزینه های ایجاد یک خانه یا هر کسب و کار کوچک کوچک.

اگر ماهی وجود داشته باشد که باید یک بار تجهیزات را خریداری کنید، پول شما احتمالاً بیشتر از پولی است که وارد می شود؛ این بدان معناست که جریان نقدی شما در آن ماه مختل می شود و باید آن را در ماه بعد جبران کنید. در مقابل، هزینه های جاری به طور منظم پرداخت می شود و شامل هزینه هایی مانند آب و برق می شود. اینها معمولاً از ماهی به ماهی دیگر نوسان زیادی ندارند.

  • هزینه های ضروری در مقابل هزینه های اختیاری

هزینه های ضروری هزینه هایی هستند که برای رشد و توسعه کسب و کار خانگی شما کاملا ضروری هستند. خریدهای اختیاری باید فقط در صورتی انجام شوند که بودجه اجازه دهد. کارآفرینان مکررا تاکید دارند که اگر هزینه اختیاری و غیر فوری دارید، بهتر است صبر کنید تا ذخیره نقدی کافی برای آن خرید داشته باشید.

  • هزینه های ثابت در مقابل متغیر

هزینه ثابت هزینه ای است که بدون توجه به عواملی مانند درآمد فروش یا خروجی، زیاد نوسان ندارد. هزینه‌های ثابت معمولاً هزینه‌های مداوم هستند، مانند بیمه، حقوق، استهلاک، اجاره و بهره. با این حال، هزینه های متغیر به فروش مستقیم محصولات یا خدمات بستگی دارد. هزینه های ثابت ممکن است درصد بالایی از درآمد را در روزهای اولیه مصرف کند، اما با افزایش مقیاس، بار نسبی آنها کاهش می یابد.

 

دخل و خرج خود را چگونه برآورد کنیم؟

 این مهم است که در ابتدا جریان نقدی کسب و کار خانگی خود را پیش بینی کنید. اما چگونه آن را انجام دهیم؟

یکی دیگر از جنبه های مهم برنامه ریزی مالی یک کسب و کار خرد، پیش بینی جریان نقدی کسب و کار است. به صاحبان مشاغل خرد جدید و خانگی توصیه می شود که جریان های نقدی خود را حداقل برای سه ماه اول زندگی کسب و کار پیش بینی کنند. نه تنها هزینه های ثابت، بلکه هزینه های تخمینی کالاها و بهترین و بدترین درآمدها را نیز برآورد کنید.

اگر برای کسب و کار خانگی خود پول قرض می‌کنید، مطمئن شوید که نه تنها میزان وام‌تان را می دانید بلکه از سودی که  باید پرداخت کنید هم باخبرید. این یک گام اساسی در حفظ سلامت مالی کسب و کار خانگی شماست. بدون اینکه در مورد جریان نقدی و بدهی خود واقع بین باشید، نمی توانید کسب و کار خود را راه بیاندازید، به خصوص که هزینه های دیگر نیر بر سر شما آوار می شوند.

کارآفرین

 معمولا ثابت شده که مشاغل خانگی  به شکل  خرد آغاز می شود اما می تواند به شکلی انفجاری رشد کند. با این حال  توصیه می شود که محافظه کارانه سرمایه گذاری کنید. وقتی صحبت از مشاغل کوچک می شود، مطمئن شوید که دارایی های شخصی در خطر نیست. کارشناسان توصیه می‌کنند در صورت امکان، کسب‌وکاری را بدون استقراض راه‌اندازی کنید، زیرا وام‌گیری فشار زیادی بر هر کسب‌وکار و صاحبان آن وارد می‌کند. با  وجود استقراض و تسهیلات  جای کمتری برای ریسک و اشتباه  وجود دارد و همین موضوع تمرکز بر موفقیت و کسب و کار را کمتر می کند.

تمام تلاش خود را بکنید تا همه گزینه های تامین مالی خود را بررسی کنید. اگر وام گرفتن تنها گزینه شماست، از نزدیک با وام دهنده خود کار کنید تا مطمئن شوید که کسب و کار شما از نظر مالی قادر به انجام تعهدات است. به خاطر داشته باشید که وقتی صحبت از مشاغل کوچک می شود، دارایی های شخصی نیز اغلب در خطر هستند.

بهترین مشاغل خانگی واقعاً به اهداف شما بستگی دارد. آیا می خواهید یک تعادل قوی بین کار و زندگی داشته باشید یا می خواهید برای رسیدن به موفقیت سریع تلاش کنید؟ چقدر سرمایه برای راه اندازی دارید؟ چه مهارت هایی در حال حاضر در زرادخانه شما وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید؟

یک کسب و کار خانگی در دنیای امروز می تواند به سادگی یک تجارت از راه دور باشد که در آن با کمک فناوری فاصله بین تامین کنندگان، کارمندان و مشتریان شما را کم می کند. در مجموع، این یک فرصت کسب و کار خانگی برای شروع کوچک، رشد سریع و سرمایه گذاری محافظه کارانه است – به خصوص زمانی که بتوانید هزینه های اجاره دفتر را کاهش دهید.

 

ترجمه و تنظیم: مهران ابراهیمیان

 

نوشتهٔ پیشین
«حمید طلیمی» مدیر روابط عمومی مرکز تجاری ایران در امارات شد
نوشتهٔ بعدی
دبی ۵۸ پروژه سرمایه گذاری خارجی در بخش خدمات مالی برای سال ۲۰۲۱ جذب کرد

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست