اخباراخبار اقتصادی امارات

سپرده‌های نزد بانک امارات اسلامی دبی به 47 میلیارد درهم رسید

سپرده‌های نزد بانک امارات اسلامی دبی

بانک امارات اسلامی دبی اخیراً اعلام کرد سود خالص این کشور در سال 2021 ، به 823 میلیون درهم افزایش یافته است که نسبت به سال گذشته 271 درصد رشد داشته است. درآمد کل این بانک 15 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به 2398 میلیون درهم رسید که ناشی از افزایش درآمد غیر مشاع بود.

سپرده‌های مشتریان بانک امارات الاسلامی دبی با 1 درصد رشد در سال به 47.3 میلیارد درهم رسید و موجودی حساب‌های جاری و پس‌انداز 9.4 درصد افزایش یافت که کارایی پایه منابع مالی متنوع را بهبود بخشید.

هشام عبدالله القاسم، رئیس امارات اسلامی، و نایب رئیس و مدیرکل امارات NBD، گفت: «امارات اسلامی نقدینگی و نسبت‌های سرمایه حفظ کرد و این بانک را قادر ساخت تا تامین مالی مشتریان را تا 4 درصد در راستای بهبود فعالیت‌های اقتصادی افزایش دهد.

در طول سال 2021، یکی از دستاوردهای مهم امارات ، صدور موفقیت آمیز صکوک پنج ساله 500 میلیون دلاری بود. این موضوع به خوبی مورد استقبال جامعه سرمایه گذاری جهانی قرار گرفت و نشان دهنده اعتماد سرمایه گذاران قوی به چشم انداز مالی و رشد ما و همچنین چشم انداز مطلوب اقتصاد امارات متحده عربی است.

صلاح محمد امین، مدیر عامل شرکت امارات اسلامی، افزود: این بانک سرمایه، نقدینگی و نمایه اعتباری خود را بهبود بخشد، که باعث افزایش رشد و  تامین مالی مشتری شد. با افزایش فعالیت های تجاری در سال 2021، فروش ما را در بخش خرده فروشی، کسب و کار و عمده فروشی ما شتاب مناسبی داشته است.

منبع: مرکز تجاری ایران در امارات

 

نوشتهٔ پیشین
حضور 50 فعال حوزه صنایع غذایی و کشاورزی در مرکز تجاری ایران در امارات
نوشتهٔ بعدی
رشد 17درصدی سرمایه‌گذاری در املاک مسکونی دبی

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست