اخباراخبار اقتصادی امارات

راه اندازی پنجره واحد برای مجوزهای ساختمانی در امارت دبی

سه مرحله محوری مجوز ساختمان در یک پنجره

سامانه مجوز ساخت و ساز دبی

کمیته توسعه رویه های مجوزهای کار ساختمانی در امارات دبی پلت فرم الکترونیکی یکپارچه برای مجوزهای ساختمانی را راه اندازی کرد که شامل خدمات مجوز ساختمان برای کلیه مقامات صدور مجوز در دبی در یک سیستم می شود. این پلت فرم خدمات متمایز را برای دفاتر مشاوره و شرکت های پیمانکاری ارائه می دهد.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، این کمیته که توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس جمهور و نخست وزیر امارات متحده عربی و حاکم دبی تشکیل شده است، با هدف ارتقای سطح رضایت مشتریان از طریق ارائه خدمات متمایز در زمینه صدور مجوزهای ساخت و ساز و سرعت در تکمیل پروژه ها انجام شده است. خدمات با توسعه سیستم ها، الزامات، شرایط و روش های تسهیل کننده مدیر اجرایی بخش مهندسی و برنامه ریزی در شهرداری دبی و عضویت سازمان های دولتی شرکت کننده در فرآیند صدور مجوز می باشد.

ویژگی پنجره واحد امکان انجام معاملات پروانه ساختمانی با کلیه آژانس های صدور پروانه از طریق یک سیستم و از طریق ورود یکپارچه با استفاده از هویت دیجیتال، به جای استفاده از سیستم های متعددی است که پیشتر از آن استفاده می شده است.

اجرای این پنجره واحد باعث صرفه جویی در وقت و تلاش مشاوران و پیمانکاران می شود.

این پنجره شامل خدمات صدور مجوز ساختمان برای شهرداری دبی، سازمان توسعه و تراخیز دبی و سازمان مناطق کامل اقتصادی دبی است و به صورت الکترونیکی با سیستم صلاحیت مهندسی دبی برای شهرداری دبی مرتبط است.

مدل سازی اطلاعات ساختمان، GIS و بررسی خودکار نقشه ها از دیگر ویژگی های این پنجره واحد است.

در پلتفرم یکپارچه، یک پیوند الکترونیکی ایجاد شده که همه طرف‌ها از فرآیند صدور مجوز ساختمان و ارائه‌دهندگان خدمات مانند دفاع مدنی، اداره راه و ترابری، اداره برق و آب دبی و شرکت‌های مخابراتی را تحت پوشش قرار می دهد ولذا زمان و تلاش مشتریانی را که اکنون قادر به تکمیل کلیه پروانه های ساختمانی، عملیات تکمیل و ارائه خدمات از یک مکان هستند، کوتاه می کند.

از سوی دیگر، شهرداری دبی روی کاهش و یکپارچه‌سازی مراحل صدور مجوزهای ساختمانی در راستای الزامات رقابت‌پذیری جهانی کار کرده و فرآیند درخواست، کاهش اسناد و تسهیل روندها را یکسان سازی کرده است.

گفتنی است این پنجره واحد علاوه بر تلاش برای کاهش زمان تکمیل معاملات،  فرآیند ساخت و سازرا به سه مرحله محوری خلاصه کرده است که عبارتند از: “درخواست مجوز ساختمان، بازرسی استاندارد، تکمیل و ارائه خدمات.”

 

مترجم: مهران ابراهیمیان

نوشتهٔ پیشین
رایزنی مرکز تجاری ایران برای تسهیل استقرار شرکت‌های ایرانی در پارک Dubai Investments Park
نوشتهٔ بعدی
اعلام مالیات‌ بر ارزش افزوده دخانیات و نوشابه‌های وارداتی

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست