اخباراخبار اقتصادی امارات

با حذف مهر ویزای صورتی رنگ اقامت، چگونه اقامت خود را در امارات ثابت کنیم؟

سه روش برای تأیید اقامت در امارات

امارات آی‌دی

به تازگی امارات آی‌دی رسما به عنوان تنها مدرک تشخیص اقامت در امارات تبدیل شده‌است و جای برچسب‌های مهر ویزا بر روی پاسپورت را گرفته‌است.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از خلیج تایمز، از روز دوشنبه ۱۱ آوریل (۲۲ فروردین)، متقاضیان اقامت، چه برای تجدید اقامت یا برای دریافت مدرک جدید متحد شده‌اند و دیگر نیازی نیست که متقاضیان اقامت دو فرآیند مجزا برای دریافت ویزا و دریافت امارات آی‌دی طی کنند.

تا پیش از این برچسب‌های صورتی رنگ ویزا در پاسپورت، اصلی‌ترین مدرک اقامت در امارات متحده عربی بود و برای خدماتی که نیاز به تأیید اقامت فرد داشت، باید فتوکپی از این ویزا ارائه می‌شد.  در پایانه‌های خروجی کشور هم مقام‌های مهاجرت این ویزا را چک می‌کردند تا تأیید کنند که فرد متقاضی خروج، مدارک کافی برای سفر دارد.

اما حالا با حذف فرآیند مهر و برچسب، افراد مقیم امارات چگونه می‌توانند اقامت خود را ثابت کنند؟  به نوشته روزنامه امارات الیوم در حال حاضر سه روش قانونی برای تأیید اقامت فرد وجود دارد.  این سه روش بر اساس تازه‌ترین دستورالعمل اعلام شده از سوی اداره فدرال هویت، شهروندی، گمرک و امنیت پایانه‌ها اعلام شده‌اند.

۱- امارات آی‌دی: کارت امارات آی‌دی اخیراً به شکل قابل توجهی ارتقا یافته‌است و همه اطلاعات لازم در مورد اقامت فرد را که قبلاً در برچسب‌های گذرنامه وجود داشت در خود جا داده‌است.  نسل جدید کارت‌های امارات آی‌دی اطلاعات کامل شخصی و حرفه‌ای فرد، نهاد صادرکننده و دیگر اطلاعات قابل دسترسی از طریق پیوند الکترونیکی را در خود جا داده‌است.

۲- مهر ویزای مجازی: مهر ویزای مجازی برای افراد دارای اقامت از طریق اپ اداره فدرال هویت، شهروندی، گمرک و امنیت پایانه‌ها (ICP) قابل دسترس است.

۳- سند چاپی اقامت: افراد مقیم می‌توانند اطلاعات اقامت خود را به شکل چاپ‌شده با مهر رسمی از طریق اپ یا وب‌سایت ICP دریافت کنند.  (www.icp.gov.ae)

نوشتهٔ پیشین
بساط دلارفروشان خیابانی جمع می شود؟
نوشتهٔ بعدی
تلاطم در بازار آی تی با افزایش حقوق گمرکی

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست