اخباراخبار اقتصادی امارات

با مشارکت dbworld و CDBQ کانادا انجام شد

سرمایه گذاری 5 میلیارد دلاری در محدوده جبل علی

بندر جبل علی

شرکت دی پی ورلد DB World و گروه سرمایه گذاری جهانی Case de Depo et Plasman de Québec (CDBQ) امروز از سرمایه گذاری 5 میلیارد دلاری (18.3 میلیارد درهم) در سه بخش  بندر جبل علی در امارات  خبر دادند.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، گروه CDBQ   قرار است 2.5 میلیارد دلار در بندر جبل علی، منطقه آزاد جبل علی و پارک صنایع ملی از طریق یک سرمایه گذاری مشترک جدید را آغاز کنند که در آن تقریباً 22 درصد از سهام را در اختیار خواهد داشت، در حالی که مابقی عملیات از طریق بدهی تامین می شود.

این تنها بخشی از یک پروژه سه بخشی است که ارزش آن 23 میلیارد دلار برآورد شده است.

کسب و کار این سه دارایی به طور کامل در گروه DB World ادغام خواهد شد و فعالیت های روزمره، فروشندگان، ارائه دهندگان خدمات و کارمندان تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت.

انتظار می‌رود بخش اول این معامله، که 5 میلیارد دلار برآورد می‌شود، در سه ماهه دوم یا سوم سال 2022 بسته شود، در حالی که قسمت دوم معامله، که ارزش آن تا 3 میلیارد دلار برآورد می‌شود، انتظار می‌رود در سه ماهه چهارم سال 2022 بسته شود.

شایان ذکر است که بندر جبل علی، منطقه آزاد جبل علی و پارک ملی صنایع با هم یک سیستم یکپارچه در سطح جهانی از زنجیره تامین و خدمات لجستیکی را برای بیش از 8700 شرکت از سراسر جهان تشکیل می دهند که به بیش از 3.5 میلیارد مصرف کننده در سراسر جهان خدمات رسانی می کند. این سه دارایی درآمد اولیه 1.9 میلیارد دلاری را در سال 2021 ایجاد کرده اند.

ترجمه: مهران ابراهیمیان

نوشتهٔ پیشین
تداوم ایجاد مراکز تجاری ایران در کشورهای هدف با حضور رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران
نوشتهٔ بعدی
مراقب جرایم مالیاتی باشید؛ سه ماه فرصت برای اعلام توقف یا انحلال مشاغل

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست