اخباراخبار اقتصادی امارات

کلنگ نخستین کارخانه تولید خودروی برقی دبی به زمین خورد

سرمایه‌گذاری ۴۰۸ میلیون دلاری دبی در تولید خودروی برقی

کلنگ‌زنی نخستین کارخانه تولید خودروی برقی در شهر صنعتی دبی

امارات متحده عربی با سرمایه ای حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان (۴۰۸ میلیون دلار) به جرگه تولید خودروهای برقی ورود کرد.

به گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به نقل از تحلیل بازار، هلدینگ گروه ام گلوری امروز سنگ بنای اولین تاسیسات صنعتی برای تولید خودروهای برقی در شهر صنعتی دبی، وابسته به گروه تی کام « TECOM » را با هزینه سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد درهم گذاشت. که با محاسبه هر درهم حدود ۷۲۷۹ تومان رقمی حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان می شود.

ماجده العزعزی، رئیس هیئت مدیره گروه هلدینگ ام گلوری توضیح داد که این کارخانه در دو چرخه تولید در سال با ظرفیت تولید سالانه ۵۰۰,۰۰۰ خودروی برقی با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و تکنیک های انقلاب صنعتی چهارم فعالیت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه این کارخانه شامل خط جوش، خط رنگ و خط مونتاژ نهایی است، خاطرنشان کرد: «این کارخانه مجموعه‌ای از خودروهای برقی را تولید خواهد کرد که نوع و جزئیات آن‌ها در دوره آینده مشخص خواهد شد.»

تاسیسات جدید بیش از ۱۰۰۰ فرصت شغلی را فراهم می کند و در مساحتی به مساحت حدود یک میلیون فوت مربع ساخته می شود تا برنامه های توسعه آتی را در خود جای دهد. خودروهای برقی علاوه بر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به اردن، مصر تانزانیا، سنگال، مالی و کنیا صادر خواهند شد.

این گروه اولین خودروی تمام برقی “الدمانی” DMV۳۰۰ با مشخصات اروپایی را با دو مدل مختلف با ظرفیت باتری ۵۲.۷ و برد بیش از ۴۰۵ کیلومتر با یک بار شارژ رونمایی کرد.

به ادعای این سرمایه گذار خودرو برقی با شارژر سریع در ۳۰ دقیقه و با شارژر معمولی در ۸ ساعت شارژ و سرعتی معادل ۱۶۰ کیلومتر دارد.

نوشتهٔ پیشین
وضعیت قیمت ارز در سال ۱۴۰۱
نوشتهٔ بعدی
تنها هزینه کردن مهم نیست بلکه هزینه‌ها باید باعث کاهش قیمت و نوآوری در تولید شود

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست