اخباراخبار اقتصادی امارات

رشد 17درصدی سرمایه‌گذاری در املاک مسکونی دبی

رشد 17درصدی سرمایه‌گذاری در املاک مسکونی دبی

نرخ سرمایه گذاری مسکونی دبی در سال 2021 به میزان 17.4 درصد افزایش یافت و خریداران اعلام کرده‌اند به دلایلی نظیر قیمت گذاری رقابتی، کیفیت زندگی، آب و هوای گرم و مدیریت موفقیت آمیز امارات متحده عربی در بیماری همه گیر Covid-19، تمایل به سرمایه گذاریی در این بخش دارند.

گفته می شود امارت رشد قیمت «حیرت انگیز» را در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ تجربه کرده است  و به سطحی رسید که از قبل از سقوط مالی در ژوئن ۲۰۰۸ در نظر گرفته نمی‌شد و با تقاضای قوی، از عرضه موجود پیشی گرفت.
ارزیابی‌هایSavills  نشان می‌دهد برنامه واکسیناسیون موفق، باز کردن مرزهای بین المللی و سایر اقدامات دولت ملی، عوامل دیگری بود که در پشت این افزایش تقاضا بود.
بازار مسکن همچنان به طور جهانی با رشد قیمت در 28 شهر در شاخص Savills در سال 2021 همراه بود که دبی نیز یکی از این شهرها محسوب می‌شود.
آمریکای شمالی از تمام مناطق دیگر پیشی گرفت که با افزایش درآمد، خریداران مرفه و بازگشت مهاجرت شهری، اکنون میامی از قوی‌ترین‌ها است.
نرخ بهره کم و افزایش درآمد افزایش قیمت وام مسکن، در حالی که برخی از شهرها (میامی، دبی و لیسبون) از انعطاف پذیری کار از راه دور و تمایل به فضای بیشتر بهره مند شده اند. در کنار بازگشت به دفاتر، آموزش و پرورش و سفر نیز به تمام شهرهای بزرگ تبدیل خواهد شد.

Savills اضافه کرد، دبی رشد اقتصادی قابل توجهی را به دنبال اقدامات دولت و بازگشت سرمایه‌گذاران به شهر، تجربه کرده است.

در یک سال گذشته، اجاره دبی در ماه دسامبر تا 25 درصد افزایش یافت.

منبع: مرکز تجاری ایران در امارات

 

نوشتهٔ پیشین
سپرده‌های نزد بانک امارات اسلامی دبی به 47 میلیارد درهم رسید
نوشتهٔ بعدی
بازدید هیات شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان از مرکز تجاری ایران در امارات

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

فهرست